Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour 2015: etap 2

Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice) wygrał drugi etap wyścigu Hellena Tour - jazdę indywidualną na czas w Opatówku.

Brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw Polski w tej specjalności na 14-kilometrowej trasie wyprzedził dwóch kolegów z ekipy - Eryka Latonia i Tomasz Kiendysia.

W klasyfikacji generalnej prowadzenie obronił wczorajszy triumfator Ukrainiec Andriy Wasylyuk (Kolss - BDC), który w klasyfikacji generalnej wyprzedza swojego rodaka i kolegę z ekipy Sergieja Lagkutiego i Czecha Jiriego Hochmanna (Team Dukla Praha).

W klasyfikacji młodzieżowej najlepszy wynik wykręcił Latoń, drugi Nicolas Pietrul (Dukla Praha), a trzeci Wojciech Sykała (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne). W klasyfikacji generalnej wymieniona trójka zajmuje trzy pierwsza miejsca w klasyfikacji orlików, z tym że drugi jest Sykała, a trzeci Pietrul.

Wyniki 2. etapu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour 2015, Opatówek (14 km, jazda indywidualna na czas):

1. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)                  18:14
2. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice)                      00:06
3. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)
4. Andrzej Bartkiewicz (Whistle Eskom Ziemia Brzeska)      00:08
5. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)                   00:09
6. Adam Stachowiak (Kolss - BDC)                           00:10
7. Oleksandr Golovash (Kolss - BDC)                        00:12
8. Roman Furst (Team Dukla Praha)                          00:16
9. Andriy Wasylyuk (Kolss - BDC)                           00:18
10. Mateusz Nowak (Domin Sport)                            00:19

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

1. Andriy Wasylyuk (Kolss - BDC)                         3:51:09
2. Sergiy Lagkuti (Kolss - BDC)                            00:09
3. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)                   01:18
4. Błażej Janiaczyk (Kolss - BDC)                          01:38
5. Jiri Hochmann (Team Dukla Praha)                        01:42
6. Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice)                  01:51
7. Eryk Latoń (CCC Sprandi Polkowice)                      01:57
8. Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi Polkowice)
9. Witaliy Buts (Kolss - BDC)
10. Adam Stachowiak (Kolss - BDC)                          01:58

KOMPLET WYNIKÓW

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: