Amstel Gold Race 2015: trzech liderów Lotto Soudal

Mocną ekipę na Amstel Gold Race wysyła belgijski team Lotto Soudal. Aż trzech zawodników Marca Sergeanta może pokusić się o czołowe miejsca.

Są nimi Tim Wellens, Jelle Vanendert oraz Tony Gallopin, który wygrał w tym sezonie po etapie w Etoile de Besseges oraz Paryż-Nicea, a w Mediolan-San Remo był dziewiąty. W swoich trzech dotychczasowych startach w „Piwnym Wyścigu” 26-latek jednak niczym nas nie powalił.

Jeśli na Caubergu zamelduję się w pierwszej dyszce, to w samej końcówce będę odgrywał znaczącą rolę

– powiedział Gallopin, który weźmie też udział w Liege-Bastogne-Liege.

Jak na razie ten rok nie idzie po myśli Vanenderta, ale tak samo przeciętnie szło mu w 2012 i 2014 roku. I co? I wtedy w AGR był drugi.

Zaliczyłem normalną fazę przygotowania. Mam nadzieję, że pokażę, na co mnie stać i że nasza taktyka wypali. Jeśli dwukrotnie byłeś w tym wyścigiem, to możliwe jest również zwycięstwo

– oznajmił 30-latek.

Najmłodszym z tercetu kapitanów jest 23-letni Wellens, jedna z największych niespodzianek zeszłego roku, kiedy wygrał generalkę Eneco Tour. Ostatnio na górskim etapie Vuelta al Pais Vasco z metą w Aia uplasował się na drugiej pozycji.

Jedziemy w trójkę, mamy więc trzy opcje. Presja zostanie więc podzielona równo, na nas wszystkich

– stwierdził Wellens.

Trio pomagać będą Stig Broeckx, Pim Lighthart, Jurgen Roelandts, Tosh Van der Sande i Dennis Vanendert.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: