Bartosz Warchoł w Cycling Academy Team

Zwycięzca etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów z 2014 roku zasila izraelski skład firmowany przez Petera Sagana.

Bartosz Warchoł podpisał kontrakt z izraelską ekipą kontynentalną Cycling Academy p/b Peter Sagan. 23-letni zawodnik po nieudanym początku sezonu z ekipą Whistle Ziemia Brzeska zakotwiczył w zespole młodzieżowym firmowanym przez Słowaka Petera Sagana.

Reprezentant toruńskiego Pacificu w ubiegłym roku wygrał jeden z etapów Karpackiego Wyścigu Kurierów, zajął trzecie miejsce w młodzieżowym Wyścigu Pokoju i wywalczył brązowy medal w jeździe na czas orlików podczas mistrzostw Polski w Zawoni.

W tym roku pochodzący z Jasła zawodnik początkowo anonsowany był w zespole Whistle Ziemia Brzeska, ale po jego przedwczesnym upadku przystań znalazł w szeregach projektu z Izraela i będzie jednym z liderów zespołu na nadchodzące wyścigi - Tour of Croatia (22-26 kwietnia) i Tour d'Azerbaïdjan (6-10 maja).

Wierzę, że w tak młodym i żądnym sukcesu zespole będę mógł pokazać co potrafię i sprawdzić się jako lider. W drużynie starych wyjadaczy mógłbym okazać się kolarzem z drugiego garnituru i długo czekać na swoją okazję do zrobienia wyniku

- czytamy w wypowiedzi Warchoła w przesłanej informacji prasowej.

Chcemy dać Bartoszowi szansę na bycie naszym liderem w trakcie nadchodzących startów - to będzie dla nas bardzo ważny okres. Warchoł jest uniwersalnym zawodnikiem, w związku z czym może walczyć niemal w każdym rodzaju wyścigu. Tego właśnie oczekujemy od naszych zawodników, choć jesteśmy jeszcze młodą drużyną

- podkreślił manager ekipy Ran Margaliot.

Warchoł w barwach zespołu formowanego przez Sagana dołączy do trzech rodaków - Patryka Talagi, Emanuela Piaskowego i Wojciecha Migdała.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: