Krismar Big Silvant Team na Hellena Tour 2015

Dyrektor sportowy Krismar Big Silvant Team Adam Wadecki znalazł chwilę czasu, aby podsumować pierwszy start w historii ekipy. Ponadto popularny „Wadek” ogłosił skład drużyny na zbliżający się Wyścig Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour (17-19 kwietnia).

Na zgrupowaniu we Francji mieliśmy fantastyczne warunki pogodowe, co wykorzystaliśmy w stu procentach. Chłopcy ciężko trenowali i wykonali wywiązali się z założonych planów. To powinno przynieść efekty w dalszej części sezonu

– nawiązał do obozy przygotowawczego Adam Wadecki.

W kryterium w „Boxmet” Dzierżoniów i Ślężańskim Mnichu zawodnicy Krismar Big Silvant Team wystartowali zaraz po długiej podróży ze zgrupowania w Vaison-la-Romaine, co niewątpliwe miało wpływ na ich postawę w wyścigach.

Starty w Dzierżoniowie i Sobótce były zaraz po naszym zgrupowaniu, więc nie spodziewaliśmy się tu fajerwerków. Ponadto nie są to nasze główne cele na sezon. Solidne zaprezentowali się Konrad Kott i Alexander Fadeev. Dziękuję wszystkim zawodnikom za walkę

- powiedział Adam Wadecki.

Kolejnym startem Krismar Big Silvant będzie Wyścig Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour. Impreza składa się z czterech etapów i liczy łącznie 474 kilometry. Pierwszy odcinek to 153 kilometry ścigania ze startem i metą w Warcie. Nazajutrz na kolarzy czeka 14-kilometrowa jazda na czas w Opatówku. Po południu tego samego dnia zawodnicy przystąpią do 144-kilometrowego etapu z Kalisza do Kazimierza Biskupiego. Rywalizację zwieńczy najdłuższy 163-kilometrowy odcinek z Błaszek do Konina.

W ubiegłym roku triumfatorem imprezy został Kamil Gradek (BDC Marcpol Team, a obecnie ActiveJet Team).

Przed nami kolejne starty. Wraz z przejechanymi kilometrami nasza forma powinna być lepsza. W Hellena Tour nastawiamy się na walkę i chcemy być widoczni

– dodał „Wadek”.

Skład Krismar Big Silvant Team na Wyścig Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour: Jędrzej Borowski, Alexander Fadeev, Konrad Kott, Artur Krasnodębski, Kamil Małachowski, Krzysztof Parma, Paweł Skrzeszewski i Karol Skrzyniarz.

fot. Magda Tkacz

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: