La Côte Picarde 2015: zwyciestwo Consonniego, Kasperkiewicz 9.

fot. wowo brylla/rowery.org

Włoch Simone Consonni triumfował w wyścigu La Côte Picarde, drugiej edycji Pucharu Narodów dla zawodników do 23 roku życia.

Drugie miejsce wywalczył Brytyjczyk Owain Doull, a trzecie Norweg Daniel Hoelgaard. Na 9. miejscu finiszował pierwszy z reprezentantów Polski - Przemysław Kasperkiewicz.

30. edycja francuskiego wyścigu prowadziła po drogach północnej Pikardii. Pagórkowata trasa zachęcała do ataków, ale dopiero po 38 kilometrach samotnej ucieczki podjął się Irlandczyk Eddie Dunbar. Podpiąć się próbował Argentyńczyk Federico Vivas, ale spóźniona kontra nie dała mu wiele i pozwoliła jedynie na kręcenie przed peletonem. Prowadzący szybko zyskał 7 minut nad peletonem, który niespecjalnie spieszył się z pogonią.

Dunbar pagórki pokonywał żwawo, 75 kilometrów przed metą notując 6 minut zapasu nad peletonem i ponad cztery nad jadącym w środku Argentyńczykiem. Peleton napędzany przez Słoweńców i Australijczyków redukcję strat rozpoczął od wchłonięcia zmęczonego kolarza z Ameryki Łacińskiej, na 50 kilometrów przed metą do Irlandczyka tracąc już tylko 4 minuty.

Kontrowali Luksemburczyk Massimo Morabito, Niemiec Jonas Koch oraz kolejny Argentyńczyk Juan Ignacio Curuchet. Peleton pozwolił im odjechać, ale sam także znacząco przyspieszył, 40 kilometrów przed metą tracąc do lidera zaledwie półtorej minuty.

Na finałowych rundach - 10 kilometrów dalej - goniąca trójka złapała samotnego Irlandczyka, ale nie dało jej to zasadniczo nic. Na każdym kółku do pokonania był dwa podjazdy, zbyt dużo dla zmęczonych nóg uciekinierów. Mocno okrojony peleton dopadł ich na 15 kilometrów przed metą i w końcówce rozpoczął się festiwal ataków.

7 kilometrów przed metą odskoczyć udało się Norwegowi Trulsowi Engenowi Korsethowi, Austriakowi Felixowi Grosschartnerowi i Duńczykowi Madsowi Pedersenowi, ale ich przygoda zakończyła się 3 kilometry przed kreską i o zwycięstwo kolarze walczyli w sprincie z 50-osobowej grupy.

Na finiszu najszybszy okazał się Włoch Simone Consonni, wyprzedzając Brytyjczyka Owaina Doulla i Norwega Daniela Hoelgaarda. Dobrze poradzili sobie reprezentanci Polski, rozprowadzając Przemysława Kasperkiewicza, który sklasyfikowany został na 9. miejscu.

Wyniki La Côte Picarde 2015 (1.Ncup), Le Crotoy - Mers Les Banis (180,8 km):

1. Simone Consonni (Włochy)                     4:28:35
2. Owain Doull (Wielka Brytania)
3. Daniel Hoelgaard (Norwegia)
4. Yoan Verardo (Francja)
5. Aksel Nommela (Estonia)
6. Mads Pedersen (Dania)
7. Colin Joyce (USA)
8. Jan Dieteren (Niemcy)
9. Przemysław Kasperkiewicz (Polska)
10. Lucas Gaday (Argentyna)
...
30. Piotr Konwa (Polska)                          00:00
66. Arkadiusz Owsian (Polska)                     01:00
86. Michał Paluta (Polska)                        02:50
124. Mateusz Kazimierczak (Polska)                10:34
DNF Patryk Stosz (Polska)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: