Giro d'Italia 2015: szeroki skład ekipy Movistar

Beñat Intxausti i Ion Izagirre liderami hiszpańskiego składu na 98. edycję włoskiego Grand Touru.

Hiszpański zespół Movistar podał szeroką kadrę na zbliżający się wyścig Giro d'Italia (9-31 maja). Liderami ekipy z Półwyspu Iberyjskiego mają być 29-letni Beñat Intxausti oraz jego 26-letni kolega Ion Izagirre.

Intxausti to 8. kolarz Giro z 2013 roku, a także etapowy zwycięzca na etapie do Ivrei w tym samym roku. Hiszpan w tym sezonie jak dotąd zanotował 3. miejsce w Vuelta a Andalucia i GP Miguel Indurain, a w swoich palmares ma już miejsca w czołówkach etapowych imprez takich jak Vuelta al Pais Vasco, Tour de Pologne czy Tour of Beijing.

Izagirre w tym roku zajął 3. miejsce w Vuelta al Pais Vasco i 2. w GP Miguel Indurain. W poprzednich latach meldował się już w czołowych dziesiątkach takich imprez jak Tour de Romandie, Tour de Pologne czy Tour Down Under.

Obok duetu górali startu w Italii pewny jest na razie tylko sprinter Juanjo Lobato, w tym roku zwycięski na dwóch etapach w Andaluzji, jednym Tour Down Under oraz drugi w Clasica Almeria.

Pozostałą szóstkę Eusebio Unzue wybierze spośród grupy ośmiu kolarzy, w której znaleźli się Andrey Amador, Igor Antón, Eros Capecchi, Rubén Fernández, Jesús Herrada, Javi Moreno, Dayer Quintana oraz Giovanni Visconti.

Pełny skład podany zostanie po Vuelta a Asturias i Tour de Romandie, czyli pod koniec kwietnia.

Ekipa Movistar do Włoch pojedzie jako pierwszy zespół na liście startowej. Przed rokiem maglia rosa po 21 dniach zmagań założył jej lider - Kolumbijczyk Nairo Quintana.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: