Łukasz Owsian odniósł zwycięstwo w Kryterium Ulicznym w Dzierżoniowie

Łukasz Owsian odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając w inauguracji Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym w Dzierżoniowie.

Owsian triumfował nie tylko w wyścigu na kresce, ale także w klasyfikacji najaktywniejszych. Jego najgroźniejszym rywalem w tym pojedynku również był Zieliński, ale dzięki zwycięstwo na mecie, najlepiej punktowanym okrążeniu, został liderem Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym.

Plan był taki, by załapać się do właściwej ucieczki, która ma szansę na dojechanie do mety i to się udało. Wszyscy w 6-osobowej grupce zgodnie współpracowali i byliśmy w stanie odeprzeć pogoń peletonu. W końcówce oderwałem się wraz z Kamilem Zielińskim i razem dojechaliśmy na metę. Zacząłem sprint jako pierwszy, bo nie dysponuję mocnym finiszem i było to moje jedyne wyjście w tej sytuacji. To była bardzo zacięta końcówka i różnica na „kresce” była minimalna

– powiedział po wyścigu kolarz CCC Sprandi.

Czułem się dzisiaj dobrze, ale to w jakiej faktycznie jestem formie okaże się dopiero jutro, w Sobótce. Nie odczuwam żadnego bólu po kontuzji – rozcięciu kolana – więc mogę normalnie trenować i się ścigać.

Łukasz Owsian był jednym z Polkowic, którzy zdecydowali się na start w Dzierżoniowie. Tym drugim był Grzegorz Stępniak. Przyjechał on na metę spokojnie, w peletonie.

informacja prasowa

Wyniki Kryterium "Boxmet Dzierżoniów" (30 x 1,5 km, 45 km):

1. Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice)
2. Kamil Zieliński (Domin Sport)
3. Paweł Charucki (Domin Sport)
4. Dariusz Batek (Wibatech Fuji Żory)
5. Wojciech Sykała (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne)
6. Kacper Gronkiewicz (Kolss-BDC)
7. Tobias Wauch (Wibatech Fuji Żory)

PEŁNE WYNIKI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: