Startują Mistrzostwa Polski 2015 w Kryterium Ulicznym

logo pzkol

Wyścigiem w Dzierżoniowie, zainaugurowane zostaną tegoroczne Mistrzostwa Polski w Kryterium Ulicznym. Cykl ten liczyć będzie osiem imprez, a jego finał będzie miał miejsce w Warszawie, podczas Memoriału Stanisława Królaka.

W zeszłym sezonie mistrzostwa w kryterium się przyjęły i postanowiliśmy także w tym roku wyłonić najlepszych specjalistów w tej konkurencji. Kontynuowanie tego cyklu to nie tylko próba wyszukiwania i rozwijania polskich sprinterów. To także możliwość dla organizatorów kryteriów, by zwiększyć prestiż i zainteresowanie swoimi imprezami – wyjaśnia dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarskiego, Andrzej Piątek.

Walka o biało-czerwoną koszulkę rozpocznie się w Dzierżoniowie (11 kwietnia). Dwa tygodnie później, rozegrana zostanie kolejna edycja, GP Częstochowy (25 kwietnia). W następnych dwóch seriach - w Lubawie (3 maja) i w Toruniu (4.07), o punkty MP powalczą tylko panie, a w Miliczu (11.07) swój dorobek punktowy zwiększyć będą mogli jedynie panowie. Sierpień rozstrzygnie kto zostanie mistrzem kraju, gdyż wtedy odbędą się aż trzy wyścigi (dla wszystkich kategorii) – w Grucznie (1.08), Mrągowie (16.08) i finał w Warszawie (23.08).

W porównaniu z poprzednią edycją, w regulaminie mistrzostw zaszły dwie główne zmiany. Klasyfikacja generalna zostanie zbudowana w oparciu o wszystkie zdobyte punkty, na każdym okrążeniu (nie o zajęte miejsce w kryterium). Poza tym, aby zostać sklasyfikowanym w końcowym zestawieniu należy wziąć udział w ostatniej edycji, w Memoriale Stanisława Królaka.

Tytuł mistrza Polski w kryterium ulicznym zostanie przyznany w sześciu kategoriach – Elita mężczyzn, Elita kobiet, U23 mężczyzn, U23 kobiet, Junior i Juniorka.

Program Mistrzostw Polski w Kryterium Ulicznym (nie we wszystkich eliminacjach startują wszystkie kategorie wiekowe)

I eliminacja - 11.04.2015 - Dzierżoniów
II eliminacja - 25.04.2015 - Częstochowa
III eliminacja - 3.05.2015 - Lubawa
IV eliminacja - 4.07.2015 - Toruń
V eliminacja – 11.07.2015 - Milicz
VI eliminacja - 1.08.2015 - Gruczno
VII eliminacja – 16.08.2015 - Mrągowo
VIII eliminacja (finał) 23.08.2015 - Warszawa

Pełny regulamin zmagań znajduje się na stronie pzkol.pl, w zakładce „Przepisy”.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: