Energiewacht Tour 2015: etap 1

Mistrzyni Belgii Jolien D'Hoore (Wiggle Honda) wygrała pierwszy etap holenderskiego wyścigu.

Zawodniczka brytyjskiej ekipy na finiszu pokonała Włoszkę Barbarę Guarischi (Velocio-SRAM) i jej drużynową koleżankę Niemkę Trixi Worrack.

Koszulkę liderki imprezy utrzymała Holenderka Anna van der Breggen (Rabo Liv), zwyciężczyni wczorajszego prologu.

Wyniki 1. etapu Energiewacht Tour 2015 (2.2), Westerwolde - Westerwolde (105 km):

1 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda                       2:46:59
2 Barbara Guarischi (Ita) Velocio - SRAM
3 Trixi Worrack (Ger) Velocio - SRAM
4 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv
5 Anna van der Breggen (Ned) Rabo Liv
6 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products
7 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans
8 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda
9 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
10 Melissa Hoskins (Aus) Orica - Ais
11 Lizzie Williams (Aus) Orica - Ais
12 Heather Fischer (USA) Reprezentacja USA
13 Iris van der Stelt (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
14 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM
15 Gracie Elvin (Aus) Orica - Ais
16 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products
17 Jeanne Korevaar (Ned) Jan van Arckel
18 Kaat Van Der Meulen (Bel) Team Belgium
19 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv
20 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
21 Lotte Kopecky (Bel) Reprezentacja Belgii
22 Desiree Ehrler (Swi) Feminine Cycling Team
23 Carmen Small (USA) Reprezentacja USA
24 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
25 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
26 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv
27 Corinna Lechner (Ger) Maxx-Solar
28 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans
29 Annie Last (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
30 Gudrun Stock (Ger) Reprezentacja Niemiec
31 Sandra Weiss (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
32 Leonie Lubbinge (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald
33 Alena Amialiusik (Blr) Velocio - SRAM
34 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
35 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio - SRAM
36 Natalie van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
37 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg
38 Bethany Crumpton (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
39 Eileen Roe (GBr) Wiggle Honda
40 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
41 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel
42 Anna Knauer (Ger) Rabo Liv
43 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur
44 Julie Leth (Den) Hitec Products
45 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
46 Kaat Hannes (Bel) Reprezentacja Belgi
47 Ema Manikaite (Ltu) Reprezentacja Litwy
48 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg
49 Annelies Dom (Bel) Reprezentacja Belgii
50 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg
51 Mascha Pijnenborg (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
52 Lisa Küllmer (Ger) Reprezentacja Niemiec
53 Mirjam Gysling (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
54 Marjolein van t'Geloof (Ned) Jan van Arckel
55 Rozanne Slik (Ned) Parkhotel Valkenburg
56 Winanda Spoor (Ned) Jan van Arckel
57 Alice Barnes (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
58 Corine van der Zijden (Ned) Feminine Cycling Team
59 Ellen van Dijk (Ned) Boels Dolmans
60 Jutta Stienen (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
61 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
62 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - Ais
63 Ilse Miltenburg (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam
64 Benita Wesselhoeft (Ger) Maxx-Solar
65 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda
66 Daiva Tuslaite (Ltu) Reprezentacja Litwy
67 Katrin Garfoot (Aus) Orica - Ais
68 Lauren Komanski (USA) Reprezentacja USA
69 Danique Braam (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
70 Sophie Lacher (Ger) Feminine Cycling Team
71 Sofie van Horik (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek
72 Esther van Veen (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek
73 Nicole Hanselmann (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
74 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products
75 Lotte van Hoek (Ned) Feminine Cycling Team
76 Stéphanie Borchers (Ger) Feminine Cycling Team
77 Andrea Dvorak (USA) Reprezentacja USA
78 Judith Bloem (Ned) Jan van Arckel
79 Sofie Mangertseder (Ger) Reprezentacja Niemiec                     00:21
80 Marijn de Vries (Ned) Parkhotel Valkenburg
81 Trieneke Fokkens (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald           00:22
82 Alexandra Manly (Aus) Orica - Ais
83 Franziska Banzer (Ger) Maxx-Solar                                  00:27
84 Luisa Kattinger (Ger) Team Germany
85 Riccarda Mazzotta (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
86 Ivana Tiessens (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald
87 Imke Vormeer (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
88 Mareille Meijering (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald
89 Zavinta Titenyte (Ltu) Reprezentacja Litwy
90 Simone de Vries (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald
91 Tayler Wiles (USA) Velocio - SRAM                                  00:30
92 Anne Marijn van der Graaf (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
93 Emily Nelson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii                 00:32
94 Saimanta Cernikyte (Ltu) Reprezentacja Litwy
95 Ingrid Tempert (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek
96 Virginie Pointet (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
97 Marije Hengeveld (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam
98 Emily Kay (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
99 Fianna Stenveld (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
100 Kim van Dijk (Ned) Jan van Arckel
101 Wendy Oosterwoud (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
102 Jesse Vandenbulcke (Bel) Reprezentacja Belgii
103 Iris Hamelink (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
104 Therese Klein (Ger) Maxx-Solar
105 Janieke Kalsbeek (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
106 Ashleigh Neave (NZl) Euregio Lady's Cyclingteam
107 Lauren Hall (USA) Reprezentacja USA
108 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products
109 Jarna de Jong (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda                   00:51
110 Geerike Schreurs (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
111 Madeleine Ortmüller (Ger) Reprezentacja Niemiec                   01:28
112 Tamara Preuss (Ger) Euregio Lady's Cyclingteam
113 Celine Van Severen (Bel) Reprezentacja Belgii                     01:42
114 Nathaly Wesdonk (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek               01:44
115 Lizzie Armitstead (GBr) Boels Dolmans
116 Bo Grievink (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade                      03:58
117 Manon Lloyd (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
118 Lauren Arnouts (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam                   04:00
119 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur                               04:20
120 Tatjana Paller (Ger) Reprezentacja Niemiec
121 Amy Roberts (GBr) Wiggle Honda                                    05:37
122 Silvija Latozaite (Ltu) Reprezentacja Litwy                       07:48
DNF Lena Vogl (Ger) Maxx-Solar
DNF Beate Zanner (Ger) Maxx-Solar
DNF Astrid Schuitema (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald
DNF Nicky Zijlaard (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek
DNS Hanna Helamb (Swe) Swift - Avanti - Bollenstreek

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

1 Anna van der Breggen (Ned) Rabo Liv                               2:50:14
2 Jolien D'hoore (Bel) Wiggle Honda
3 Trixi Worrack (Ger) Velocio - SRAM                                  00:02
4 Barbara Guarischi (Ita) Velocio - SRAM                              00:04
5 Lisa Brennauer (Ger) Velocio - SRAM                                 00:05
6 Roxane Knetemann (Ned) Rabo Liv                                     00:06
7 Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans                               00:07
8 Kirsten Wild (Ned) Hitec Products                                   00:09
9 Lucinda Brand (Ned) Rabo Liv                                        00:10
10 Alena Amialiusik (Blr) Velocio - SRAM
11 Ellen van Dijk (Ned) Boels Dolmans
12 Melissa Hoskins (Aus) Orica - Ais                                  00:11
13 Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans
14 Katrin Garfoot (Aus) Orica - Ais                                   00:12
15 Lizzie Armitstead (GBr) Boels Dolmans
16 Moniek Tenniglo (Ned) Rabo Liv                                     00:13
17 Sara Mustonen (Swe) Team Liv-Plantur
18 Lizzie Williams (Aus) Orica - Ais
19 Anouska Koster (Ned) Rabo Liv
20 Tiffany Cromwell (Aus) Velocio - SRAM                              00:14
21 Janneke Ensing (Ned) Parkhotel Valkenburg
22 Carmen Small (USA) Reprezentacja USA                               00:15
23 Megan Guarnier (USA) Boels Dolmans
24 Lucy Garner (GBr) Team Liv-Plantur
25 Anna Knauer (Ger) Rabo Liv                                         00:16
26 Chloe Hosking (Aus) Wiggle Honda                                   00:17
27 Daiva Tuslaite (Ltu) Reprezentacja Litwy
28 Lotte Kopecky (Bel) Reprezentacja Belgii                           00:18
29 Natalie van Gogh (Ned) Parkhotel Valkenburg
30 Mirjam Gysling (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
31 Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products
32 Floortje Mackaij (Ned) Team Liv-Plantur
33 Winanda Spoor (Ned) Jan van Arckel
34 Emilie Moberg (Nor) Hitec Products                                 00:19
35 Gracie Elvin (Aus) Orica - Ais
36 Julia Soek (Ned) Team Liv-Plantur
37 Jeanne Korevaar (Ned) Jan van Arckel
38 Kyara Stijns (Ned) Team Liv-Plantur                                00:20
39 Julie Leth (Den) Hitec Products
40 Lauren Komanski (USA) Reprezentacja USA
41 Loes Gunnewijk (Ned) Orica - Ais
42 Danique Braam (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
43 Charlotte Becker (Ger) Hitec Products                              00:21
44 Ilse Miltenburg (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam                   00:22
45 Corinna Lechner (Ger) Maxx-Solar
46 Rozanne Slik (Ned) Parkhotel Valkenburg
47 Judith Bloem (Ned) Jan van Arckel
48 Romy Kasper (Ger) Boels Dolmans                                    00:23
49 Leonie Lubbinge (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald            00:24
50 Annelies Dom (Bel) Reprezentacja Belgii
51 Corine van der Zijden (Ned) Feminine Cycling Team
52 Mascha Pijnenborg (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
53 Iris van der Stelt (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda               00:25
54 Nicole Hanselmann (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
55 Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg
56 Lotte van Hoek (Ned) Feminine Cycling Team
57 Gudrun Stock (Ger) Reprezentacja Niemiec
58 Heather Fischer (USA) Reprezentacja USA
59 Marjolein van t'Geloof (Ned) Jan van Arckel
60 Mayuko Hagiwara (Jpn) Wiggle Honda                                 00:26
61 Jutta Stienen (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
62 Eileen Roe (GBr) Wiggle Honda
63 Desiree Ehrler (Swi) Feminine Cycling Team                         00:27
64 Kaat Hannes (Bel) Reprezentacja Belgii
65 Alice Barnes (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
66 Stéphanie Borchers (Ger) Feminine Cycling Team
67 Lisa Küllmer (Ger) Team Germany                                    00:28
68 Ema Manikaite (Ltu) Reprezentacja Litwy
69 Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg
70 Andrea Dvorak (USA) Reprezentacja USA
71 Annie Last (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii                   00:29
72 Benita Wesselhoeft (Ger) Maxx-Solar                                00:30
73 Kaat Van Der Meulen (Bel) Team Belgium                             00:31
74 Esther van Veen (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek
75 Nike Beckeringh (Ned) Jan van Arckel                               00:32
76 Sandra Weiss (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                        00:33
77 Geerike Schreurs (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda                 00:37
78 Bethany Crumpton (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
79 Alexandra Manly (Aus) Orica - Ais
80 Trieneke Fokkens (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald           00:39
81 Marijn de Vries (Ned) Parkhotel Valkenburg
82 Sophie Lacher (Ger) Feminine Cycling Team                          00:41
83 Sofie van Horik (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek                00:43
84 Tayler Wiles (USA) Velocio - SRAM                                  00:45
85 Lauren Hall (USA) Reprezentacja USA                                00:51
86 Ivana Tiessens (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald
87 Emily Kay (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
88 Sofie Mangertseder (Ger) Reprezentacja Niemiec                     00:52
89 Mareille Meijering (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald         00:53
90 Luisa Kattinger (Ger) Reprezentacja Niemiec                        00:58
91 Riccarda Mazzotta (Swi) Reprezentacja Szwajcarii
92 Virginie Pointet (Swi) Reprezentacja Szwajcarii                    00:59
93 Imke Vormeer (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda
94 Jesse Vandenbulcke (Bel) Reprezentacja Belgi                       01:02
95 Iris Hamelink (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
96 Franziska Banzer (Ger) Maxx-Solar                                  01:03
97 Fianna Stenveld (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade                   01:04
98 Emily Nelson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
99 Thea Thorsen (Nor) Hitec Products                                  01:05
100 Zavinta Titenyte (Ltu) Reprezentacja Litwy
101 Simone de Vries (Ned) WV de Kannibaal - Ronald McDonald           01:06
102 Therese Klein (Ger) Maxx-Solar
103 Saimanta Cernikyte (Ltu) Reprezentacja Litwy
104 Anne Marijn van der Graaf (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade        01:07
105 Ashleigh Neave (NZl) Euregio Lady's Cyclingteam
106 Wendy Oosterwoud (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade
107 Janieke Kalsbeek (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda                01:08
108 Kim van Dijk (Ned) Jan van Arckel                                 01:10
109 Ingrid Tempert (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek                01:12
110 Marije Hengeveld (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam                 01:15
111 Jarna de Jong (Ned) Meteoor Assen-Roden / Breda                   01:23
112 Tamara Preuss (Ger) Euregio Lady's Cyclingteam                    02:04
113 Madeleine Ortmüller (Ger) Reprezentacja Niemiec                   02:13
114 Celine Van Severen (Bel) Reprezentacja Belgii
115 Nathaly Wesdonk (Ned) Swift - Avanti - Bollenstreek               02:25
116 Manon Lloyd (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii                 04:24
117 Lauren Arnouts (Ned) Euregio Lady's Cyclingteam                   04:28
118 Willeke Knol (Ned) Team Liv-Plantur                               04:36
119 Bo Grievink (Ned) NWVG - Bathoorn Autoschade                      04:42
120 Tatjana Paller (Ger) Reprezentacja Niemiec                        04:51
121 Amy Roberts (GBr) Wiggle Honda                                    06:04
122 Silvija Latozaite (Ltu) Reprezentacja Litwy                       08:14

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: