Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2015: etap 2b

Adriano Malori (Movistar Team) odniósł zwycięstwo na trasie popołudniowego etapu drugiego dnia zmagań na trasie francuskiej etapówki w departamencie Sarthe.

Włoch najszybciej uporał się z trasą krótkiego etapu, o 9 sekund wyprzedzając swojego kolegę z ekipy Brytyjczyka Alexa Dowsetta. Trzeci czas wykręcił Litwin Ramunas Navardauskas (Cannondale Garmin).

27-latek dzięki zwycięstwu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

fot. Movistar Team

Wyniki etapu 2b Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2015 (2.1), Angers - Angers (6,8 km; jazda indywidualna na czas):
  1 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                           07:58
  2 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             00:09
  3 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin Pro Cycling     00:15
  4 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:16
  5 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             00:20
  6 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
  7 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         00:21
  8 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team         00:22
  9 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
 10 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          00:25
 11 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha                         00:28
 12 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 13 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:29
 14 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                   00:30
 15 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
 16 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           00:31
 17 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 18 Ben King (USA) Cannondale-Garmin                             00:32
 19 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 20 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 21 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          00:33
 22 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
 23 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement            00:34
 24 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           00:36
 25 Arnaud Gérard (Fra) Bretagne-Sche Environnement              00:37
 26 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          00:38
 27 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
 28 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       00:39
 29 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 30 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
 31 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
 32 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 33 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           00:41
 34 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 35 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
 36 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 37 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka               00:42
 38 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 39 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 40 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team        00:43
 41 Leonardo Duque (Col) Colombia                                00:44
 42 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         00:45
 43 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:46
 44 Francis De Greef (Bel) Wanty-Groupe Gobert                   00:47
 45 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
 46 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     00:48
 47 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
 48 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 49 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                                  00:49
 50 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 51 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 52 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling              00:50
 53 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             00:51
 54 Edwin Avila (Col) Colombia                                   00:52
 55 John Gadret (Fra) Movistar Team
 56 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                      00:54
 57 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 58 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                00:55
 59 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 60 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 61 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:56
 62 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar                            00:57
 63 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 64 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 65 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 00:58
 66 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 67 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 68 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         00:59
 69 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           01:00
 70 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 71 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             01:01
 72 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:02
 73 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                            01:04
 74 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia                          01:05
 75 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 76 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Team Katusha
 77 Marco Minnaard (Bel) Wanty-Groupe Gobert                     01:07
 78 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 79 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 80 Juan Sebastian Molano (Colombia) Team Colombia               01:08
 81 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
 82 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot
 83 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement           01:10
 84 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             01:11
 85 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                01:13
 86 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
 87 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
 88 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                01:16
 89 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot
 90 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                01:17
 91 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team          01:24
 92 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                 01:44
 93 Reinier Honig (Ned) Team Roompot                             01:52
 94 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                            01:53
Klasyfikacja po etapie 2b:
  1 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                         6:45:27
  2 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team                             00:09
  3 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr                                    00:12
  4 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin Pro Cycling     00:15
  5 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team         00:16
  6 Tiago Machado (Por) Team Katusha
  7 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             00:20
  8 Jesus Herrada (Spa) Movistar Team
  9 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                         00:21
 10 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo                  00:22
 11 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          00:25
 12 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          00:28
 13 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
 14 Sven Erik Bystr?m (Nor) Team Katusha
 15 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale                       00:09
 16 Arthur Vichot (Fra) FDJ.fr                                   00:30
 17 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                           00:31
 18 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 19 Ben King (USA) Cannondale-Garmin                             00:32
 20 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 21 Jay McCarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
 22 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement          00:33
 23 Vladimir Isaichev (Rus) Team Katusha
 24 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement            00:34
 25 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka               00:36
 26 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 27 Arnaud Gérard (Fra) Bretagne-Sche Environnement              00:37
 28 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling              00:38
 29 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       00:39
 30 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 31 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
 32 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
 33 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 34 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           00:41
 35 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 36 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 37 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
 38 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling
 39 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 40 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   00:42
 41 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 42 Leonardo Duque (Col) Colombia                                00:44
 43 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar                         00:45
 44 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:46
 45 Francis De Greef (Bel) Wanty-Groupe Gobert                   00:47
 46 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
 47 Maurits Lammertink                                           00:48
 48 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 49 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
 50 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                                  00:49
 51 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
 52 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr
 53 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             00:51
 54 John Gadret (Fra) Movistar Team                              00:52
 55 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          00:54
 56 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                00:55
 57 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 58 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
 59 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:56
 60 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits              00:57
 61 Enrique Sanz Unzue (Spa) Movistar
 62 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
 63 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 00:58
 64 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 65 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling         00:59
 66 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                           01:00
 67 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
 68 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
 69 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             01:01
 70 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:02
 71 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:05
 72 Dmitriy Kozontchuk (Rus) Team Katusha
 73 Edwin Avila (Col) Colombia                                   01:06
 74 Marco Minnaard (Bel) Wanty-Groupe Gobert                     01:07
 75 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
 76 Juan Sebastian Molano (Colombia) Team Colombia               01:08
 77 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
 78 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement           01:10
 79 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling                01:13
 80 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
 81 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling                01:16
 82 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot
 83 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise         01:23
 84 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia                            01:53
 85 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia                          02:13
 86 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits             03:30
 87 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                             04:32
 88 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team        05:16
 89 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team          06:47
 90 Reinier Honig (Ned) Team Roompot                             07:28
 91 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                          07:44
 92 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits
 93 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                 13:30
 94 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                13:47

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: