Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2015: etap 2a

Francuz Anthony Roux (FDJ) triumfował na przedpołudniowej części zmagań drugiego dnia francuskiego wyścigu.

27-latek po udanej ucieczce wyprzedził na mecie swojego rodaków Quentina Jaureguiego (Ag2r La Mondiale) i Thomasa Voecklera (Team Europcar).

Sprint z peletonu o 4. miejsce wygrał Nacer Bouhanni (Cofidis).

Po południu rozegrana zostanie jazda indywidualna na czas na dystansie 6,8 kilometra w Angers.

Wyniki etapu 2a Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire 2015 (2.1), Varades - Angers (83,9 km):

1 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       2:04:57
2 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
3 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
4 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:05
5 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha
6 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
7 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
8 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
9 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot
10 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
11 Sebastián Molano (Col) Colombia
12 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
13 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
14 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
15 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
16 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
17 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha
18 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
19 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
20 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
21 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
22 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin
23 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
24 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
25 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
26 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
27 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
28 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
29 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
30 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
31 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia
32 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
33 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
34 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
35 Tiago Machado (Por) Team Katusha
36 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
37 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
38 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
39 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
40 Arthur Vichot (Fra) FDJ
41 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
42 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
43 Michael Valgren (Den) Tinkoff-Saxo
44 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
45 John Gadret (Fra) Movistar Team
46 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
47 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
48 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
49 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
50 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
51 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
52 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement
53 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
54 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
55 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
56 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
57 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
58 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
59 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
60 Alexandre Pichot (Fra) Team EuTeam Roompotcar
61 Anthony Geslin (Fra) FDJ
62 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia
63 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling
64 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
65 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
66 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
67 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
68 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
69 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Colombia
70 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
71 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
72 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
73 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
74 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot
75 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
76 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
77 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
78 Laurent Pichon (Fra) FDJ
79 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
80 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
81 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
82 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
83 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin
84 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits
85 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
86 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
87 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
88 Reinier Honig (Ned) Team Roompot                              00:27
89 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                            00:55
90 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                              03:29
91 John Bohn Ebsen (Den) Androni Giocattoli                      03:49
92 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                           04:01
93 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 04:33
94 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits

Klasyfikacja generalna po etapie 2a:

1 Anthony Roux (Fra) FDJ                                       6:37:11
2 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale                        00:05
3 Nacer Bouhanni (Fra) Cofidis, Solutions Credits                00:08
4 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
5 Romain Lemarchand (Fra) Cult Energy Pro Cycling                00:09
6 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin                            00:12
7 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
8 Raymond Kreder (Ned) Team Roompot                              00:14
9 Aleksei Tcatevich (Rus) Team Katusha                           00:18
10 Thomas Boudat (Fra) Team Europcar
11 Sebastián Molano (Col) Colombia
12 Tony Hurel (Fra) Team Europcar
13 Marco Benfatto (Ita) Androni Giocattoli
14 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
15 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
16 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
17 Russell Downing (GBr) Cult Energy Pro Cycling
18 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
19 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Katusha
20 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
21 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
22 Geoffrey Soupe (Fra) Cofidis, Solutions Credits
23 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
24 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
25 Maurits Lammertink (Ned) Team Roompot
26 Ramunas Navardauskas (Ltu) Cannondale-Garmin
27 Patrick Gretsch (Ger) AG2R La Mondiale
28 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
29 Tiago Machado (Por) Team Katusha
30 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
31 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
32 Leonardo Fabio Duque (Col) Colombia
33 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
34 Jay Mccarthy (Aus) Tinkoff-Saxo
35 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
36 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne-Séché Environnement
37 Jesus Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
38 Rasmus Guldhammer (Den) Cult Energy Pro Cycling
39 Merhawi Kudus Ghebremedhin (Eri) MTN - Qhubeka
40 Michael Valgren (Den) Tinkoff-Saxo
41 Arthur Vichot (Fra) FDJ
42 Christian Mager (Ger) Cult Energy Pro Cycling
43 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka
44 John Gadret (Fra) Movistar Team
45 Sébastien Turgot (Fra) AG2R La Mondiale
46 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement
47 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
48 Alex Dowsett (GBr) Movistar Team
49 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
50 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
51 Alberto Bettiol (Ita) Cannondale-Garmin
52 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
53 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
54 Juraj Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
55 Anthony Geslin (Fra) FDJ
56 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement
57 Dmitrii Kozonchuk (Rus) Team Katusha
58 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
59 Troels Ronning Vinther (Den) Cult Energy Pro Cycling
60 Gustav Larsson (Swe) Cult Energy Pro Cycling
61 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
62 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
63 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
64 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka
65 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
66 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
67 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
68 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Colombia
69 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
70 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
71 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
72 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
73 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
74 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
75 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar
76 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
77 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
78 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
79 Etienne Van Empel (Ned) Team Roompot
80 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
81 Pierre Rolland (Fra) Team EuTeam Roompotcar
82 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
83 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia                 00:32
84 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise          00:43
85 Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia                    01:26
86 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis, Solutions Credits     02:37
87 Mike Terpstra (Ned) Team Roompot                              03:42
88 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin                          04:51
89 Reinier Honig (Ned) Team Roompot                              05:13
90 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                            05:41
91 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team                           06:33
92 Dominique Rollin (Can) Cofidis, Solutions Credits             07:05
93 John Bohn Ebsen (Den) Androni Giocattoli                      12:04
94 Loïc Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 12:48

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: