Steven de Jongh szefem dyrektorów sportowych Tinkoff-Saxo

Rosyjska grupa wprowadza zmiany w strukturach zarządzania. W nowym układzie zabrakło miejsca dla managera drużyny.

Zespół Tinkoff-Saxo zaprezentował zmiany w swoich strukturach, wykreślając z listy płac stanowisko managera odpowiedzialnego za zawodników i zespół, a powierzając obowiązki kierownicze szefowi dyrektorów sportowych - Stevenowi de Jonghowi.

Ekipa zapowiedziała roszady w ubiegłym tygodniu po rozstaniu się z managerem zespołu i jego założycielem - Duńczykiem Bjarnem Riisem.

Szefem grupy dyrektorów sportowych ekipy Olega Tinkova został Holender Steven de Jongh. 41-latek kierował będzie przygotowywaniem strategii zespołu i koordynował będzie plan wyścigowy zawodników. Wspierał go będzie główny manager - Włoch Stefano Feltrin.

Aby być na szczycie, musimy się ciągle rozwijać. Nie możemy stać w miejscu i obserwować konkurencji. Dlatego też wprowadzamy strukturę, w której nie istnieje stanowisko managera zespołu. Jak powiedział Oleg Tinkov, to stary sposób myślenia o ekipie, dziś już nieopłacalny

- wyjaśnił Feltrin, który ma brać większy udział w działalności sportowej zespołu.

fot. Tinkoff-Saxo

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: