Tauron LangTeam Race i MP 2015 zaprezentowane

Organizatorzy zapowiadają "najlepsze mistrzostwa krajowe na świecie".

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego zaprezentowano przebieg trasy otwarcia sezonu szosowego w Polsce - Ślężańskiego Mnicha - oraz mistrzostw Polski na szosie i cyklu szosowych wyścigów dla amatorów Tauron LangTeam Race.

Mistrzostwa Polski po raz trzeci z rzędu rozegrane zostaną w dolnośląskiej Sobótce, tym razem w dniach 24-28 czerwca. Sponsorem głównym imprezy będzie firma Tauron, a do organizacji przyłączyły się gminy Kondratowice i Strzelin.

LangTeam i KS Ślęża Sobótka organizowały będą MP w następnych czterech latach, a w planach jest zorganizowanie mistrzostw Europy w 2018 roku. Podobnie jak w ubiegłym sezonie wyścigi wychodzą poza Sobótkę - rywalizacja o biało-czerwone koszulki w jeździe na czas odbędą się w Strzelinie i Kondratowicach.

Trasa jazdy indywidualnej na czas to płaska 22-kilometrowa runda między Strzelinem i Karczynem. Wyścig ze startu wspólnego to 18-kilometrowa runda wokół Sobótki, którą kolarze pokonają 13 razy.

Podczas prezentacji zaprezentowano także cykl szosowych imprez amatorskich - Tauron LangTeam Race - którego organizacją LangTeam wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na amatorskie imprezy na szosie. Cykl liczył będzie pięć etapów i rozpocznie się  12 kwietnia w Sobótce na trasie znanego dobrze Ślężańskiego Mnicha. Amatorzy rywalizowali będą na 17-kilometrowej rundzie, którą po południu pokona zawodowy peleton. Kolejnymi etapami będzie Rzeszów (31 maja), Gdańsk (14 czerwca), Krokowa (5 lipca) i Bytów (30 sierpnia).

Wyścigi amatorskie będą organizowane na dystansach mini i maxi - w Rzeszowie na dystansach 66 i 105 km, w Gdańsku 51 i 85 km, w Krokowej 57 i 114 km, a w Bytowie na kolarzy czekał będzie wyścig 51 i 121-kilometrowy. Z dystansem maxi mierzyć się mogą zawodnicy powyżej 18 roku życia, na dystansie mini powalczyć mogą już osoby powyżej 16-ego roku życia.

Relacja live z wyścigów amatorskich przeprowadzona zostanie na antenie TVP Sport. Telewizja Polska przewiduje także półtoragodzinną relację na żywo z wyścigu jazdy na czas i ze startu wspólnego elity mężczyzn.

fot. wowo brylla/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: