Szef włoskiego kolarstwa nie zgadza się z UCI w sprawie Astany

Szef Włoskiego Związku Kolarskiego Renato di Rocco w rozmowie z agencją Reuters poskarżył się na UCI i jej zachowanie w stosunku do zespołu Astana.

Pod koniec marca di Rocco, który jest członkiem komitetu wykonawczego Międzynarodowej Unii Kolarskiej, napisał list do prezydenta Briana Cooksona list, w którym krytykuje federację. Di Rocco nie podoba się sposób, w jaki teraz próbuje się odebrać kazaskiej ekipie licencję WorldTour.

We wszystkich podobnych przypadkach (Igrzyska Olimpijskie, kolarstwo kobiet) komitet wykonawczy był pytany o zdanie, braliśmy w procesie decyzyjnym bezpośredni udział. Jednak w przypadku licencyjnym Astany zostaliśmy odsunięci. 27 lutego dostaliśmy jedynie notkę prasową, w której poinformowano nas o zamiarze odebrania teamowi licencji

– napisał di Rocco.

Na marginesie: związek Kazachstanu niedawno podpisał umowę partnerską ze związkiem Włoch dotyczący opracowania kampanii w sprawie rozwoju krajowego, narodowego kolarstwa.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: