Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2015: etap 4

Louis Meintjes (MTN-Qhubeka) wygrał 30. edycję włoskiego wyścigu poświęconego pamięci Fausto Coppiego i Gino Bartalego.

23-letni zawodnik z RPA po solowym rajdzie odniósł zwycięstwo na ostatnim etapie i zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce w Roccapelago wywalczył Damiano Cunego (Nippo-Vini Fantini), kreskę przecinając ponad minutę za zwycięzcą. Podium etapu dopełnił 43-letni Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice).

W klasyfikacji generalnej Meintjes wyprzedził czwartego na kresce Bena Swifta (Team Sky) o zaledwie dwie sekundy. Trzeci Matija Kvasina (Team Felbermeyr Simplon Wels) stracił 46 sekund.

Ucieczkę ostatniego dnia zmagań uformowali Samuel Spokes (Drapac) i Primoz Rogalic (Adria Mobil). Duet na mocno pofałdowanym etapie po 46 kilometrach kręcił 3 minuty przed peletonem, ale prowadząca grupę ekipa Sky pilnowała skrupulatnie, by różnica ta nie wzrosła.

Po 75 kilometrach na czele utrzymywał się tylko Rogalic, notując minutę zapasu nad grupą lidera. Przewaga samotnego Słoweńca wzrosła jeszcze do dwóch minut, ale wraz ze zbliżaniem się przedostatniego podjazdu pod Sassostorno, zaczęła gwałtowanie spadać.

23 kilometry przed metą ruszył Davide Rebellin (CCC Sprandi Polkowice), ciągnąc za sobą Damiano Cunego (Nippo-Vini Fantini), Louisa Meintjesa (MTN-Qhubeka), Matiję Kvasinę (Team Felbermayr Simplon Wels) oraz Freddy'ego Montanę (Movistar).

Grupka podzieliła się, a Meintjes, zupełnie nie przejmując się bagażem doświadczeń dźwiganych przez rywali, urwał z koła Rebellina i Cunego, po czym rozpoczął solowy raj na metę. Zmęczony Rogalic nie był w stanie dołączyć do kolarza z RPA, który złapał go na szczycie i zostawił w tyle na zjeździe.

23-latek finałową wspinaczkę rozpoczął 40 sekund przed Cunego, Rebellinem i Montaną oraz 55 sekund przed grupą  Swifta i okazji nie zmarnował, na mecie meldując się samotnie. Cunego i Rebellin do mety dotarli nieco ponad minutę później, czwarty na mecie Swift spóźnił się 1:12 i wyścig przegrał różnicą zaledwie dwóch sekund.

fot. MTN-Qhubeka

Wyniki 4. etapu Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2015 (2.1), Pavullo nel Frignano - Roccapelago (152,6 km):

1 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                        3:54:24
2 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                   01:12
3 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice
4 Ben Swift (GBr) Team Sky
5 Matija Kvasina (Cro) Team Felbermayr Simplon Wels           01:15
6 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky                    01:17
7 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF
8 Freddy Montana (Col) Movistar Team                          01:23
9 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                  02:22
10 Francesco Reda (Ita) Team Idea 2010 ASD                    02:30
11 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                         02:31
12 Antonio Santoro (Ita) Mg.Kvis-Vega                         02:33
13 Yonattah Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling
14 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                   02:37
15 Primoz Roglic (Slo) Adria Mobil                            02:46
16 Valerio Agnoli (Ita) Reprezentacja Włoch                   03:20
17 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka             03:26
18 Simone Petilli (Ita) Unieuro Wilier                        03:30
19 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia
20 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling           04:44
21 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                     05:19
22 Diego Ochoa (Col) Movistar Team
23 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
24 Antonino Parrinello (Ita) d'Amico Bottecchia
25 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini              05:29
26 Andrea Pasqualon (Ita) Roth - Skoda                        05:38
27 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                         05:54
28 Domen Novak (Slo) Adria Mobil                              06:26
29 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                       07:17
30 Valerio Conti (Ita) Reprezentacja Włoch                    07:59
31 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo                               08:00
32 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
33 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team             08:07
34 Cristian Talero (Col) Movistar Team                        08:13
35 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     08:44
36 Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil                            09:31
37 Gianni Moscon (Ita) Reprezentacja Włoch                    12:41
38 Giulio Ciccone (Ita) Reprezentacja Włoch
39 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water        13:40
40 Simone Ponzi (Ita) Southeast Pro Cycling                   14:21
41 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
42 José Hernández (Col) GM Cycling Team
43 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka
44 Jure Golcer (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels
45 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
46 Felix Grossschartner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
47 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka
48 Matteo Spreafico (Ita) Team Idea 2010 ASD
49 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
50 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
51 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo
52 Andrea Vaccher (Ita) Roth - Skoda
53 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water             14:54
54 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                         15:27
55 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling
56 Nico Brüngger (Swi) Roth - Skoda
57 Paolo Ciavatta (Ita) d'Amico Bottecchia
58 Adriano Brogi (Ita) d'Amico Bottecchia
59 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
60 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
61 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
62 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
63 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling              15:57
64 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia              17:29
65 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                         17:50
66 Enea Cambianica (Swi) Meridiana Kamen Team                 18:40
67 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia                19:24
68 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling             20:12
69 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                21:33
70 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water      22:41
71 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo
72 Omar Alber Mendoza Cardona (Col) Movistar Team             22:43
73 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 24:12
74 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
75 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
76 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water
77 Davide Ballerini (Ita) Unieuro Wilier
78 Roland Thalmann (Swi) Roth - Skoda
79 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
80 Gregor Muhlberger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
81 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling
82 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
83 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
84 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling
85 Antonio Di Sante (Ita) GM Cycling Team                     28:29
86 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini
87 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice
88 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP
89 Filippo Fortin (Ita) GM Cycling Team
90 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo
91 Dylan Girdlestone (RSA) Drapac Professional Cycling
92 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team
93 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
94 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil
95 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
96 Davide Martinelli (Ita) Reprezentacja Włoch
97 Riccardo Donato (Ita) Reprezentacja Włoch
98 Marco Tecchio (Ita) Unieuro Wilier
99 Marco Tizza (Ita) Team Idea 2010 ASD
100 Lorenzo Rota (Ita) Unieuro Wilier
101 Michele Gazzarra (Ita) Mg.Kvis-Vega
102 Seid Lizde (Ita) Reprezentacja Włoch
103 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier
104 Silvan Dietrich (Swi) Roth - Skoda
105 Giorgio Bocchiola (Ita) d'Amico Bottecchia
106 Daniele Cavasin (Ita) GM Cycling Team
107 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini
108 Eugenio Bani (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
109 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team
110 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini
111 Nicola Gaffurini (Ita) Mg.Kvis-Vega
112 Matthias Krizek (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
113 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini
114 Sebastian Lander (Den) Team Trefor - Blue Water
115 Gian Marco Di Francesco (Ita) Mg.Kvis-Vega
116 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water
117 Frantisek Sisr (Cze) Team Dukla Praha
118 Raffaele Radice (Ita) Mg.Kvis-Vega
DNF Philip Deignan (Irl) Team Sky
DNF Nathan Earle (Aus) Team Sky
DNF Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
DNF Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF
DNF Andrea Piechele (Ita) Bardiani CSF
DNF Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
DNF Liam Bertazzo (Ita) Southeast Pro Cycling
DNF Sebastián Molano (Col) Colombia
DNF Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Colombia
DNF Mamyr Stash (Rus) RusVelo
DNF Roman Kustadinchev (Rus) RusVelo
DNF Adrian Kurek (Pol) CCC Sprandi Polkowice
DNF Jef Van Meirhaeghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Otto Vergaerde (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
DNF Michael Olsson (Swe) Team Trefor - Blue Water
DNF Alex Rasmussen (Den) Team Trefor - Blue Water
DNF Alessio Bottura (Ita) Roth - Skoda
DNF Giacomo Tomio (Ita) Roth - Skoda
DNF Klemen Stimulak (Slo) Adria Mobil
DNF Jon Bozic (Slo) Adria Mobil
DNF Maurizio Damiano (Ita) Team Idea 2010 ASD
DNF Matteo Malucelli (Ita) Team Idea 2010 ASD
DNF Alessandro Pettiti (Ita) Team Idea 2010 ASD
DNF Luca Muffolini (Ita) Mg.Kvis-Vega
DNF Paolo Lunardon (Ita) Amore & Vita - Selle SMP
DNF Fabio Chinello (Ita) Unieuro Wilier
DNF Rino Gasparrini (Ita) Unieuro Wilier
DNF Marco D'urbano (Ita) GM Cycling Team
DNF Wilson Fernand Cepeda Cuervo (Col) Movistar Team
DNF Daniel Biedermann (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels
DNF Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
DNF Miguel Angel Rubiano Chavez (Col) Colombia
DNF Vojtech Hacecky (Cze) Team Dukla Praha

Klasyfikacja końcowa:

1 Louis Meintjes (RSA) MTN - Qhubeka                       14:31:42
2 Ben Swift (GBr) Team Sky                                    00:02
3 Matija Kvasina (Cro) Team Felbermayr Simplon Wels           00:46
4 Francesco Manuel Bongiorno (Ita) Bardiani CSF               01:01
5 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                 02:31
6 Kanstantsin Siutsou (Blr) Team Sky                          02:38
7 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli                  02:39
8 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                    03:12
9 Valerio Agnoli (Ita) Reprezentacja Włoch                    03:33
10 Carlos Julian Quintero (Col) Colombia                      03:35
11 Francesco Reda (Ita) Team Idea 2010 ASD                    04:09
12 Yonattah Monsalve (Ven) Southeast Pro Cycling              04:11
13 Antonio Santoro (Ita) Mg.Kvis-Vega                         04:26
14 Damiano Cunego (Ita) Nippo - Vini Fantini                  05:14
15 Simone Petilli (Ita) Unieuro Wilier                        05:33
16 Edoardo Zardini (Ita) Bardiani CSF                         06:46
17 Sergio Luis Henao Montoya (Col) Team Sky                   07:23
18 Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka                       08:34
19 Domen Novak (Slo) Adria Mobil                              09:02
20 Primoz Roglic (Slo) Adria Mobil                            10:07
21 Grega Bole (Slo) CCC Sprandi Polkowice                     12:16
22 Freddy Montana (Col) Movistar Team                         13:47
23 Soren Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water        14:00
24 Victor Campenaerts (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise     14:30
25 Andrea Pasqualon (Ita) Roth - Skoda                        15:33
26 Emanuel Kiserlovski (Cro) Meridiana Kamen Team             15:56
27 Francesco Gavazzi (Ita) Southeast Pro Cycling              16:22
28 Simone Ponzi (Ita) Southeast Pro Cycling                   17:23
29 Thomas Sprengers (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       17:25
30 Paolo Ciavatta (Ita) d'Amico Bottecchia                    18:49
31 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Colombia              18:55
32 Gianni Moscon (Ita) Reprezentacja Włoch                    20:12
33 Antonino Parrinello (Ita) d'Amico Bottecchia
34 Felix Grossschartner (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels    20:13
35 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF                         20:33
36 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
37 Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice               21:00
38 Alessandro Bisolti (Ita) Nippo - Vini Fantini              21:44
39 Ildar Arslanov (Rus) RusVelo                               21:47
40 Lachlan Norris (Aus) Drapac Professional Cycling           21:56
41 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka             22:48
42 Giorgio Cecchinel (Ita) Southeast Pro Cycling              23:02
43 Jure Golcer (Slo) Team Felbermayr Simplon Wels             23:35
44 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Trefor - Blue Water      24:08
45 Kristjan Fajt (Slo) Adria Mobil                            24:15
46 Giulio Ciccone (Ita) Reprezentacja Włoch                   24:41
47 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                   26:37
48 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling            29:16
49 Manuel Belletti (Ita) Southeast Pro Cycling                29:18
50 Diego Ochoa (Col) Movistar Team                            30:56
51 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                31:30
52 Cristian Talero (Col) Movistar Team                        32:27
53 Adriano Brogi (Ita) d'Amico Bottecchia                     32:44
54 Marco Zamparella (Ita) Amore & Vita - Selle SMP            33:12
55 Johann Van Zyl (RSA) MTN - Qhubeka                         34:09
56 Nico Brüngger (Swi) Roth - Skoda                           34:29
57 Gregor Muhlberger (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels       34:52
58 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       34:59
59 Andrea Vaccher (Ita) Roth - Skoda                          35:08
60 Brayan Stiven Ramirez Chacon (Col) Colombia                36:17
61 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise  37:31
62 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini                 37:38
63 Roland Thalmann (Swi) Roth - Skoda                         38:24
64 Patrick Clausen (Den) Team Trefor - Blue Water             39:13
65 Matteo Spreafico (Ita) Team Idea 2010 ASD                  39:22
66 Stephan Rabitsch (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels        40:11
67 Bartlomiej Matysiak (Pol) CCC Sprandi Polkowice            41:22
68 Giovanni Carboni (Ita) Unieuro Wilier                      41:27
69 Matthias Krizek (Aut) Team Felbermayr Simplon Wels         41:32
70 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                        42:04
71 Davide Ballerini (Ita) Unieuro Wilier                      42:56
72 Riccardo Donato (Ita) Reprezentacja Włoch                  43:05
73 Valerio Conti (Ita) Reprezentacja Włoch                    43:48
74 Davide Martinelli (Ita) Reprezentacja Włoch                44:35
75 Iuri Filosi (Ita) Nippo - Vini Fantini                     45:35
76 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo                               45:44
77 Marco Tizza (Ita) Team Idea 2010 ASD                       46:25
78 Michele Gazzarra (Ita) Mg.Kvis-Vega                        46:29
79 Tomasz Kiendyś (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 46:56
80 Jarosław Marycz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
81 Sebastian Lander (Den) Team Trefor - Blue Water            46:57
82 Antonio Nibali (Ita) Nippo - Vini Fantini                  47:44
83 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling              47:53
84 Nicola Gaffurini (Ita) Mg.Kvis-Vega                        48:32
85 Frantisek Sisr (Cze) Team Dukla Praha                      49:32
86 Daniele Colli (Ita) Nippo - Vini Fantini                   50:17
87 Brenton Jones (Aus) Drapac Professional Cycling            50:32
88 Filippo Fortin (Ita) GM Cycling Team                       50:35
89 Marco Tecchio (Ita) Unieuro Wilier                         51:02
90 Adrien Niyonshuti (Rwa) MTN - Qhubeka                      51:07
91 Dylan Girdlestone (RSA) Drapac Professional Cycling        51:31
92 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                         52:06
93 José Hernández (Col) GM Cycling Team                       52:14
94 Enea Cambianica (Swi) Meridiana Kamen Team                 53:38
95 Peter Koning (Ned) Drapac Professional Cycling             56:46
96 Josip Rumac (Cro) Adria Mobil                              57:20
97 Lorenzo Rota (Ita) Unieuro Wilier                          57:27
98 Omar Alber Mendoza Cardona (Col) Movistar Team             57:30
99 Bruno Maltar (Cro) Meridiana Kamen Team                    58:07
100 Kirill Pozdnyakov (Rus) RusVelo                        1:00:11
101 Aleksandr Komin (Rus) RusVelo                          1:00:15
102 Silvan Dietrich (Swi) Roth - Skoda                     1:00:55
103 Giorgio Bocchiola (Ita) d'Amico Bottecchia             1:05:06
104 Thomas Nybo Riis (Den) Team Trefor - Blue Water        1:05:41
105 Manabu Ishibashi (Jpn) Nippo - Vini Fantini            1:06:01
106 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                        1:06:06
107 Raffaele Radice (Ita) Mg.Kvis-Vega                     1:06:46
108 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli               1:08:02
109 Daniel Foder (Den) Team Trefor - Blue Water            1:08:46
110 Christian Delle Stelle (Ita) CCC Sprandi Polkowice     1:09:21
111 Daniele Cavasin (Ita) GM Cycling Team                  1:09:48
112 Antonio Di Sante (Ita) GM Cycling Team                 1:10:08
113 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  1:12:23
114 Gian Marco Di Francesco (Ita) Mg.Kvis-Vega             1:12:45
115 Seid Lizde (Ita) Reprezentacja Włoch                   1:12:59
116 Uros Repse (Slo) Meridiana Kamen Team                  1:15:10
117 Eugenio Bani (Ita) Amore & Vita - Selle SMP            1:15:29
118 Rostyslav Zhukovskyi (Ukr) Amore & Vita - Selle SMP    1:16:09

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: