Trofeo Alfredo Binda 2015: jedenaście Polek na starcie

Druga odsłona Kobiecego Pucharu Świata z udziałem toruńskiej ekipy Nestle Fitness.

W niedzielę rozegrany zostanie wyścig Trofeo Alfredo Binda, po Ronde van Drenthe druga w kolejności impreza z kalendarza Pucharu Świata dla pań. Zawodniczki rywalizowały będą na trudnej trasie wokół włoskiego Cittiglio, a na starcie zobaczymy w sumie 11 Polek.

Przed rokiem na starcie włoskiej odsłony Pucharu Świata stanęło 10 Polek.

9 zawodniczek wystartuje w zaliczanym do PŚ wyścigu elity, natomiast w wyścigu juniorek zobaczymy dwie biało-czerwone. Trzon tej polskiej grupy stanowiły będą zawodniczki ekipy Nestle Fitness - w porannym wyścigu, na starcie zawodniczek w przedziale wiekowym 17-18 lat, zobaczymy Zuzannę Skubaję oraz brązową medalistkę mistrzostw świata z Ponferrady - Agnieszkę Skalniak.

W wyścigu elity pojawi się sześć zawodniczek - Paulina Brzeźna-Bentkowska, Monika Brzeźna, Anna Plichta, Anna Skalniak, Katarzyna Wilkos i Aleksandra Kardas.

W peletonie zobaczymy także Eugenię Bujak (BTC City Ljubljana), powracającą do ścigania po przerwie Katarzynę Niewiadomą (Rabo Liv), a także Małgorzatę Jasińską (Ale Cipollini).

Trofeo Binda to najbardziej górski wyścig w kalendarzu Pucharu Świata. Zawodniczki pokonają 123 kilometry, w pierwszej fazie imprezy mierząc się z 4-kilometrowym podjazdem pod Curnado. Dalej do pokonania cztery 17-kilometrowe rundy z podjazdem pod Orvino na każdej.

fot. TKK Pacific Toruń

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: