Volta a Catalunya 2015: etap 3

Domenico Pozzovivo (Ag2r) wygrał w Gironie trzeci odcinek katalońskiego touru. 32-letni Włoch wyprzedził Rigoberto Urana (Etixx) i Daniela Martina (Cannondale).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej stracił Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice), oddając pierwszeństwo Pierre'owi Rolandowi (Europcar).

Wydarzenia na krótkim, górzystym etapie otworzyła akcja szóstki Benoit Jarrier (Bretagne), Lluis Mas (Caja Rural), Thomas Danielson (Cannondale), Mattia Cattaneo (Lampre-Merida), Rudy Molard (Cofidis) i Leonardo Duque (Colombia).

Uciekinierzy pierwszy na trasie podjazd Romanya (kat. 3.; 41,4 km; 2,6 km; 3,4%) sforsowali z zapasem 2:45, na drugim Ganga (kat. 3; 57,4 km; 3,7 km; 4%) stoper wskazał 2:55, a po zjazdach 3:45.

Odpowiedzialność za wyścig przejęła na siebie ekipa Tinkoff-Saxo, rozpoczynając konkretny pościg. W połowie dystansu znajdowała się przełęcz Angles (kat. 1; 82,6 km; 6 km; 5,5%, maks 8%). Oznaki słabości zdradził tam lider Maciej Paterski, który został za peletonem. Kolarz CCC Sprandi Polkowice nie poddał się jednak, odrabiając dystans na zjazdach.

Z przodu utrzymała się trójka Danielson, Molard i Duque. Za jej plecami kolarze rosyjskiej drużyny nadal cisnęli, likwidując całą akcję jeszcze przed Alt de Santa Pellaia (kat. 2; 119 km; 5,9 km; 4%).

Tam zasadnicza grupa została ograniczona do mniej niż 30 zawodników. Ostatecznie odpadł Paterski, w wyniku kraksy stracił Alejandro Valverde (Movistar), z przodu brakowało również Przemysława Niemca (Lampre-Merida).

19 km przed metą kolarze po raz drugi znaleźli się na Alt dels Angles, gdzie wyłoniła się czołówka w składzie Fabio Aru (Astana), Richie Porte (Sky), Rigoberto Uran (Etixx-Quick Step), Alberto Contador (Tinkoff-Saxo), Domenico Pozzovivo (Ag2r La Mondiale), Diego Rosa (Astana) i Daniel Martin (Cannondale Garmin).

Zaatakował Contador, za którym utrzymali się Uran, Porte i Pozzovivo, dołączył również Aru, a już na zjeździe do mety dwójka z Cannondale - Martin i Andrew Talansky. Paterski na górskiej premii notował półtorej minuty straty.

2 km przed kreską po etapowe zwycięstwo zaatakował Pozzovivo. "Kieszonkowy" Włoch zdobył sporą przewagę, którą dowiózł do mety, na metę wjeżdżając trzy sekundy przed prowadzącym pościg Uranem.

Wyniki 3. etapu Volta a Catalunya 2015 (WT), Girona - Girona (156,6 km):

1 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                     3:52:37
2 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                         00:03
3 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
4 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
5 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
6 Richie Porte (Aus) Team Sky
7 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
8 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team                                00:22
9 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
10 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
11 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
12 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
13 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
14 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
16 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
17 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
18 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
19 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
20 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
21 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
22 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
23 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
24 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
25 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
26 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
27 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
28 Wouter Poels (Ned) Team Sky
29 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
30 Christopher Froome (GBr) Team Sky
31 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
32 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
33 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                              01:34
34 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
35 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
36 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
37 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
38 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
39 Kévin Reza (Fra) FDJ
40 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
41 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
42 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice
43 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
44 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
45 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
46 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
47 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
48 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                       02:01
49 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                      02:09
50 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA
51 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ
52 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
53 Alex Cano (Col) Colombia                                       02:22
54 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
55 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert          05:08
56 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
57 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
58 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
59 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                             05:59
60 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
61 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
62 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
63 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
64 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
65 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
66 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
67 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
68 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
69 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
70 Walter Pedraza (Col) Colombia                                  06:11
71 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                             08:40
72 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
73 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
74 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
75 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
76 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
77 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
78 Leopold Konig (Cze) Team Sky
79 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
80 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
81 Egor Silin (Rus) Team Katusha
82 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
83 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
84 David Lopez (Spa) Team Sky
85 Alexandre Geniez (Fra) FDJ
86 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
87 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
88 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
89 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
90 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
91 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
92 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
93 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
94 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
95 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
96 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
97 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
98 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
99 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
100 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
101 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
102 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
103 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                         09:13
104 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
105 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
106 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
107 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
108 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                           10:39
109 Marc Soler (Spa) Movistar Team                                11:46
110 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement
111 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin
112 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
113 Winner Anacona (Col) Movistar Team
114 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
115 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
116 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
117 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Alpecin
118 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
119 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team
120 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
121 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
122 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
123 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
124 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
125 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
126 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
127 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
128 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
129 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
130 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
131 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
132 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
133 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement             12:34
134 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
135 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                           13:01
136 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
137 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement             14:04
138 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
139 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
140 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                            15:41
141 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           15:48
142 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff-Saxo
143 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
144 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
145 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
146 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
147 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ
148 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
149 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
150 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
151 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
152 Daniel Martínez (Col) Colombia
153 Leonardo Duque (Col) Colombia
154 José Herrada (Spa) Movistar Team
155 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
156 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice                 17:22
157 Julien Morice (Fra) Team Europcar
158 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
159 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
160 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
161 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
162 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
163 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
164 Edward Diaz (Col) Colombia
165 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
166 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
167 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
168 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
169 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
170 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
171 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
172 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
173 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
174 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
175 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
176 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                             18:22
177 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
178 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
179 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal                             19:19
180 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert                   19:52
181 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
DNF Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge
DNF Anthony Roux (Fra) FDJ
DNF Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

1 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           13:29:23
2 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                     01:08
3 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                               01:16
4 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale                       02:14
5 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step                         02:21
6 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                           02:22
7 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo                             02:27
8 Richie Porte (Aus) Team Sky
9 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
10 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                         02:36
12 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                    02:43
13 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement             02:46
14 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
15 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
16 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
17 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
18 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
19 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
20 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
21 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
22 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
23 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
24 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
25 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
26 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
27 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
28 Christopher Froome (GBr) Team Sky
29 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
30 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
31 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
32 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
33 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
34 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha                     03:06
35 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  03:58
36 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
37 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
38 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
39 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
40 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
41 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
42 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
43 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
44 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
45 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
46 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
47 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                       04:25
48 Kenny Elissonde (Fra) FDJ                                      04:33
49 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
50 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin                         04:46
51 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha                             07:32
52 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
53 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
54 Kévin Reza (Fra) FDJ                                           07:55
55 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                       08:19
56 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits                  08:23
57 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
58 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
59 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
60 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                             08:30
61 Alex Cano (Col) Colombia                                       08:43
62 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                         10:58
63 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                               11:00
64 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                   11:02
65 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team                              11:04
66 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
67 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
68 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
69 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
70 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
71 Egor Silin (Rus) Team Katusha
72 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
73 Leopold Konig (Cze) Team Sky
74 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
75 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
76 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
77 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
78 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA                      11:13
79 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                          11:37
80 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
81 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                            12:20
82 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
83 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
84 Walter Pedraza (Col) Colombia                                  12:32
85 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                         13:20
86 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                   14:09
87 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin                        14:10
88 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
89 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
90 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
91 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
92 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
93 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling                             14:24
94 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement           14:58
95 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                                15:01
96 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
97 David Lopez (Spa) Team Sky
98 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                            15:25
99 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo                                  15:34
100 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin               16:28
101 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar                             16:53
102 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement             17:05
103 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal                             17:38
104 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team                      18:12
105 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
106 José Herrada (Spa) Movistar Team
107 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   19:00
108 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                             19:11
109 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                             19:46
110 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
111 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
112 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Alpecin                         20:11
113 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
114 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team
115 Winner Anacona (Col) Movistar Team                            20:50
116 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement             21:38
117 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice                21:42
118 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ
119 Leonardo Duque (Col) Colombia                                 22:09
120 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                    22:29
121 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                    23:05
122 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                         23:44
123 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                      24:47
124 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing                     26:37
125 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
126 Olivier Le Gac (Fra) FDJ
127 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin                      26:51
128 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing                      27:33
129 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff-Saxo                            28:50
130 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                       29:17
131 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step                     29:20
132 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
133 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin                        29:43
134 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement             29:57
135 Alexandre Geniez (Fra) FDJ                                    30:34
136 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                          30:37
137 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida                             30:53
138 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA            32:11
139 Marc Soler (Spa) Movistar Team                                32:26
140 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
141 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice                 32:27
142 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                           32:33
143 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                            32:38
144 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                             33:09
145 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin                          33:45
146 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin                            34:06
147 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                         34:36
148 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                            35:43
149 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement         35:44
150 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
151 Edward Diaz (Col) Colombia                                    36:47
152 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida                                37:42
153 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                           38:02
154 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal                               39:16
155 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
156 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ                                      39:24
157 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                           39:45
158 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
159 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing                      39:46
160 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
161 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
162 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                              40:19
163 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin                  40:21
164 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                       41:20
165 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
166 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
167 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
168 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
169 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling                             42:20
170 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement             42:39
171 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin                      44:03
172 Julien Morice (Fra) Team Europcar                             45:57
173 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
174 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
175 Daniel Martínez (Col) Colombia                                46:10
176 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert                    50:31
177 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice                       51:31
178 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert                 54:33

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: