Trasa Abu Dhabi Tour 2015

fot. RCS Sport

Październikowa impreza na Półwyspie Arabskim z ofertą dla sprinterów i górali.

Kolarska Federacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Rada Sportowa Abu Dhabi oraz RCS Sport przedstawiły trasę pierwszej edycji Abu Dhabi Tour.

Wyścig, który do kalendarza UCI Asia Tour wprowadzony został pod koniec ubiegłego roku, zostanie rozegrany w dniach 8-11 października, terminowo zastępując Tour of Beijing. Impreza legitymuje się kategorią 2.1, a na jej starcie spodziewane jest co najmniej kilka czołowych zespołów światowego peletonu.

Na zorganizowanej dziś gali prezentującej wyścig gościem specjalnym był Brytyjczyk Mark Cavendish (Etixx-Quick Step).

Wyścig liczył będzie cztery etapy, w sumie 555 kilometrów. Etap 1 odbędzie się wokół Madinad Zayed, a kolarze pokonają 175 kilometrów po pustynnych drogach, po drodze mierząc się z niewielkimi wzniesieniami (łączna suma przewyższeń wyniesie 1200 m). Za półmetkiem kolarze pokonają niemal 55-km prostą do Madinad Zayed, gdzie zaliczą na koniec 15-km rundę. Na mecie spodziewać się można całego peletonu, jeśli wcześniej swoich trzech groszy nie wtrąci wiatr.

Drugiego dnia kolarze rywalizowali będą w stolicy ZEA - Abu Dhabi, a zwycięzcę także wyłoni sprint z peletonu. Końcówka zostanie przeprowadzona na rundzie (5 x 7,6 km).

Fajerwerki organizatorzy przygotowali na dzień trzeci - 140-kilometrowy etap w końcówce oferuje 11-kilometrową wspinaczkę na wysokość 1000 metrów nad poziomem morza. Średnie nachylenie podjazdu to 7,5%, momentami dochodzące do 12%. Końcówka jest łatwiejsza - 1,5 kilometra przed metą kolarze pokonają zjazd, a ostatnie 700 metrów to ostrzejszy fragment, na którym nachylenie znów przekroczy 10%.

AbuDhabi2015-03profilFinał to nocne zmagania  - 20 rund po 5,5 kilometra na torze wyścigowym w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

abu-dhabi-tour2015

Trasa Abu Dhabi Tour 2015:

Etap 1: Qasar al Sarab - Madinad Zayed (175 km)
Etap 2: Abu Dhabi - Abu Dhabi (130 km)
Etap 3: Al Ain (Al Qattara Souq) - Jebel Hafeet (140 km)
Etap 4: Abu Dhabi (110 km)

fot. RCS Sport

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: