Mediator między Tinkovem a Riisem?

Saxo Bank, co-sponsor ekipy Tinkoff Saxo, zamierza pośredniczyć między właścicielem drużyny Olgiem Tinkovem a zwolnionym ostatnio Bjarne Riisem.

Do roli mediatora w scysji między panami zgłosił się współzałożyciela duńskiego banku – Lars Seier Christensen.

Tinkov jak właściciel ma oczywiście prawo podejmować takie decyzje, jakie chce. Chciałbym jednak zauważyć, że Bjarne jest elementarną częścią teamu i naszą osobą kontaktową, w ostatnich ośmiu latach, jeśli chodzi o sponsoring. Rozmawiałem ze stronami. Nie widzę powodu, by nie rozwiązać tej kwestii w pokojowy, spokojny sposób

– napisał na facebook’u Christensen.

Za Riisem opowiedział się też pośrednio Matti Breschel. Po sześciu latach w CSC/Saxo Bank Duńczyk przeszedł do Rabobanku, w którym jednak nie zachwycał. Riis dał mu w 2013 roku kolejną szansę i ściągnął z powrotem do swojego zespołu.

Na nas, na zawodników, na profesjonalistów, zmiany, jakie teraz zaszły w grupie, nie powinny wpłynąć negatywnie. Jako kolarz nie chcę o tym rozmawiać publicznie. Koncentruję się na kolarstwie, nie mam mocy decyzyjnej. Chciałbym takiego rozwiązania, w którym Bjarne nadał byłby częścią teamu. Jeśli tak się nie stanie, na pewno znajdą kogoś w jego miejsce. Nie wiem, czy między Tinkovem a Riisem doszło do sprzeczki

– mówił srebrny (2010) i brązowy medalista mistrzostw świata (2008).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: