Volta a Catalunya 2015: Maciej Paterski zwycięzcą 1. etapu!

28-letni Maciej Paterski sięgnął po największy sukces w karierze, odnosząc zwycięstwo na pierwszym etapie 95. Wyścigu dookoła Katalonii.

Kolarz CCC Sprandi Polkowice pokonał na finiszu towarzyszy ucieczki Pierre'a Rollanda (Europcar) i Barta De Clerqa (Lotto Soudal).

Początek ścigania nie był po myśli uciekinierów, ponieważ próby zawiązania akcji spalały na panewce. W końcu, przed 60 km na swoim postawili Maciej Paterski, Bart De Clerq i Pierre Rolland. Trójka błyskawicznie wypracowała niemal 14 minut przewagi.

W połowie dystansu rozpoczynała się pierwsza z trzech górskich premii Alt de Viladru (kat. 2; 11,8 km; 3%), za która leżała następna Alt de Coll Formic (kat. 1; 7,8%, 5,2%). Na obu przełęczach wygrał "Patera", a pościg prowadzony siłą zespołu Sky, zmniejszył straty do 8 minut.

Po długim zjeździe różnica ponownie wzrosła do 9:30. Sytuacji na trasie nie mógł już zmienić ostatni podjazd, leżący 18,6 kilometra przed metą Alt de Collsacreu (kat. 3; 9,3 km; 3%). Chociaż do Sky dołączyły Etixx, Tinkoff i Movistar, to przewaga pozostała na bezpiecznym poziomie 6 minut.

Prowadząca trójka razem wpadła na ostatnią, lekko prowadzącą do góry prostą. Paterski, który miał w nogach 300 kilometrów z niedzielnego Mediolan-San Remo, pokonał ból zmęczonych mięśni, jak stary wyga rozgrywając końcówkę. Najpierw skasował atak De Clerqa, a następnie odparł próbę Rollanda, wgrywając swój pierwszy wyścig WorldTour.

Peleton na kresce zameldował się ze stratą poniżej 3 minut.

fot. CCC Sprandi Polkowice

Wyniki 1. etapu Volta a Catalunya 2015 (WT), Calella - Calella (185,2 km):
  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                4:33:41
  2 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
  3 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            00:02
  4 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        02:40
  5 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
  6 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
  7 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
  8 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
  9 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 10 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 11 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 12 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 13 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 14 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
 15 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 16 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 17 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 18 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 19 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 20 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 21 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 24 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 25 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 26 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 27 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 28 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 29 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 30 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 31 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 32 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 33 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 34 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 35 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 36 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 37 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 38 Richie Porte (Aus) Team Sky
 39 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 40 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 41 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 42 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 43 Walter Pedraza (Col) Colombia
 44 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 45 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Alpecin
 46 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
 47 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 48 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 49 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 50 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
 51 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 52 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 53 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 54 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 55 Wouter Poels (Ned) Team Sky
 56 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 57 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 58 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 59 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 60 Alex Cano (Col) Colombia
 61 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 62 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 63 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 64 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 65 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 66 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 67 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 68 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 69 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 70 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 71 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 72 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 73 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 74 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 75 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin
 76 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 77 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 78 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 79 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 80 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 81 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 82 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 83 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 84 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 85 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 86 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 87 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 88 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 89 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 90 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 91 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 92 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 93 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 94 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 95 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 96 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 97 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 98 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
 99 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
100 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
101 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
102 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
103 Leonardo Duque (Col) Colombia
104 Egor Silin (Rus) Team Katusha
105 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff-Saxo
106 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
107 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
108 Nicolas Roche (Irl) Team Sky
109 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
110 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
111 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
112 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
113 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
114 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
115 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
116 Leopold Konig (Cze) Team Sky
117 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
118 David Lopez (Spa) Team Sky
119 José Herrada (Spa) Movistar Team
120 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
121 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team
122 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
123 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       04:42
124 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           09:20
125 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
126 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
127 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
128 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
129 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA
130 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
131 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        12:28
132 Edward Diaz (Col) Colombia                                   13:40
133 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
134 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           18:13
135 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team
136 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
137 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
138 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo
139 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha
140 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
141 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
142 Daniel Martínez (Col) Colombia
143 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
144 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
145 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
146 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
147 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
148 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
149 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
150 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
151 Marc Soler (Spa) Movistar Team
152 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
153 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
154 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
155 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
156 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
157 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
158 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
159 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
160 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
161 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
162 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
163 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
164 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
165 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
166 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
167 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
168 Julien Morice (Fra) Team Europcar
169 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
170 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement
171 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement
172 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
173 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
174 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge
175 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
176 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
177 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
178 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
179 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
180 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
181 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
182 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
183 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
184 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
185 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
186 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
187 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling
DNF Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
DNF Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
DNF Matthew Busche (USA) Trek Factory Racing
DNF Jonathan Paredes (Col) Colombia
Klasyfikacja generalna po 1. etapie:
  1 Maciej Paterski (Pol) CCC Sprandi Polkowice                4:33:31
  2 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           00:04
  3 Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal                            00:08
  4 Wouter Poels (Ned) Team Sky                                  02:47
  5 Nicolas Roche (Irl) Team Sky                                 02:48
  6 Daniel Martin (Irl) Cannondale-Garmin                        02:49
  7 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        02:50
  8 Julian Alaphilippe (Fra) Etixx - Quick-Step
  9 Paolo Tiralongo (Ita) Astana Pro Team
 10 Enrico Gasparotto (Ita) Wanty - Groupe Gobert
 11 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar
 12 Carlos Barbero Cuesta (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 13 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 14 Christopher Froome (GBr) Team Sky
 15 Greg Henderson (NZl) Lotto Soudal
 16 Petr Vakoc (Cze) Etixx - Quick-Step
 17 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr
 18 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 19 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 20 Warren Barguil (Fra) Team Giant-Alpecin
 21 Eduard Vorganov (Rus) Team Katusha
 22 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 23 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 24 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 25 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 26 Rigoberto Uran (Col) Etixx - Quick-Step
 27 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 28 Alberto Contador (Spa) Tinkoff-Saxo
 29 Georg Preidler (Aut) Team Giant-Alpecin
 30 Samuel Sanchez (Spa) BMC Racing Team
 31 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 32 Steven Kruijswijk (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 33 Florian Vachon (Fra) Bretagne-Séché Environnement     
 34 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team
 35 Eduard Prades Reverte (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 36 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team
 37 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
 38 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 39 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 40 Ben Hermans (Bel) BMC Racing Team
 41 Richie Porte (Aus) Team Sky
 42 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 43 Darwin Atapuma Hurtado (Col) BMC Racing Team
 44 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 45 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge
 46 Walter Pedraza (Col) Colombia
 47 Diego Rosa (Ita) Astana Pro Team
 48 Daan Olivier (Ned) Team Giant-Alpecin
 49 Janier Acevedo (Col) Cannondale-Garmin
 50 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 51 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
 52 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 53 Andrew Talansky (USA) Cannondale-Garmin
 54 Andre Cardoso (Por) Cannondale-Garmin
 55 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 56 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky
 57 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 58 Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team
 59 Kenny Elissonde (Fra) FDJ.fr
 60 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 61 Steve Chainel (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 62 Alex Cano (Col) Colombia
 63 Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal
 64 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 65 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team
 66 David Arroyo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 67 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 68 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 69 Francis De Greef (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 70 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 71 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement
 72 Sergei Chernetski (Rus) Team Katusha
 73 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
 74 Rafael Valls Ferri (Spa) Lampre-Merida
 75 Clement Chevrier (Fra) IAM Cycling
 76 Yury Trofimov (Rus) Team Katusha
 77 Luis Mas (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 78 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing
 79 Lawrence Warbasse (USA) IAM Cycling
 80 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 81 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
 82 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick-Step
 83 Haimar Zubeldia (Spa) Trek Factory Racing
 84 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
 85 Louis Vervaeke (Bel) Lotto Soudal
 86 Sylwester Szmyd (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 87 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 88 Mikel Landa Meana (Spa) Astana Pro Team
 89 Sergio Pardilla (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 90 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice
 91 Rafał Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
 92 Laurens Ten Dam (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 93 Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling
 94 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step
 95 Daniel Navarro (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 96 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 97 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar
 98 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 99 Romain Sicard (Fra) Team Europcar
100 Sergio Paulinho (Por) Tinkoff-Saxo
101 Ricardo Vilela (Por) Caja Rural-Seguros RGA
102 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ.fr
103 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
104 Leonardo Duque (Col) Colombia
105 Egor Silin (Rus) Team Katusha
106 Jesus Hernandez (Spa) Tinkoff-Saxo
107 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
108 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale
109 Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
110 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Credits
111 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice
112 Ivan Basso (Ita) Tinkoff-Saxo
113 Robert Kiserlovski (Cro) Tinkoff-Saxo
114 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
115 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Etixx - Quick-Step
116 Leopold Konig (Cze) Team Sky
117 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
118 David Lopez (Spa) Team Sky
119 José Herrada (Spa) Movistar Team
120 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
121 Pablo Lastras (Spa) Movistar Team
122 Jérôme Cousin (Fra) Team Europcar
123 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                       04:52
124 Winner Anacona (Col) Movistar Team                           09:30
125 Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin
126 Stefan Schumacher (Ger) CCC Sprandi Polkowice
127 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
128 Ilia Koshevoy (Blr) Lampre-Merida
129 Heiner Parra (Col) Caja Rural-Seguros RGA
130 Kevin Ledanois (Fra) Bretagne-Séché Environnement
131 Carter Jones (USA) Team Giant-Alpecin                        12:38
132 Edward Diaz (Col) Colombia                                   13:50
133 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
134 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      18:20
135 Anton Vorobyev (Rus) Team Katusha                            18:21
136 Manuel Senni (Ita) BMC Racing Team                           18:22
137 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           18:23
138 Simon Pellaud (Swi) IAM Cycling
139 Boris Vallee (Bel) Lotto Soudal
140 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
141 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
142 Daniel Martínez (Col) Colombia
143 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo
144 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
145 Cayetano Sarmiento (Col) Colombia
146 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
147 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
148 Loic Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
149 Sébastien Minard (Fra) AG2R La Mondiale
150 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
151 Marc Soler (Spa) Movistar Team
152 Rory Sutherland (Aus) Movistar Team
153 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Giant-Alpecin
154 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
155 Luka Mezgec (Slo) Team Giant-Alpecin
156 Alexandre Geniez (Fra) FDJ.fr
157 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement
158 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty - Groupe Gobert
159 Josef Cerny (Cze) CCC Sprandi Polkowice
160 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
161 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
162 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
163 Tom Stamsnijder (Ned) Team Giant-Alpecin
164 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
165 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling
166 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
167 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
168 Julien Morice (Fra) Team Europcar
169 Perrig Quemeneur (Fra) Team Europcar
170 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Séché Environnement
171 Christophe Laborie (Fra) Bretagne-Séché Environnement
172 Anthony Roux (Fra) FDJ.fr
173 Jan Polanc (Slo) Lampre-Merida
174 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge
175 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
176 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale
177 David De La Cruz (Spa) Etixx - Quick-Step
178 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
179 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
180 Xabier Zandio Echaide (Spa) Team Sky
181 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin
182 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge
183 Brett Lancaster (Aus) Orica GreenEdge
184 Tim De Troyer (Bel) Wanty - Groupe Gobert
185 Jan Ghyselinck (Bel) Wanty - Groupe Gobert
186 Danilo Napolitano (Ita) Wanty - Groupe Gobert
187 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Pingback: Rowerowy tydzień 1/2015 | Rower Blog

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: