Ronde van Zealand Seaports 2015

Iljo Keisse

Iljo Keisse odniósł zwycięstwo na trasie 4. edycji wyścigu dookoła holenderskiej Zelandii. 32-latek z Etixx-Quick Step na mecie zameldował się razem z kolegami z grupy Niki Terpstrą i Łukaszem Wiśniowskim.

Zawody przebiegały w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy padającym deszczu i niskiej temperaturze. Peleton podzielił się na pierwszym brukowanym odcinku, w konsekwencji czego wyłoniła się 24-osobowa czołówka, w której dominowali zawodnicy Etixx-Quick Step, Lotto Soudal i Roompot.

Długo nie czekając do ofensywy przeszli podopieczni Patricka Lefevere. Łukasz Wiśniowski, Niki Terpstra i Iljo Keisse odskoczyli reszcie uciekinierów. Trio z Etixx 75 km przed metą prowadziło z przewagą około 2 minut nad ścigającą ich w tamtym momencie piętnastką.

Różnica rosła, 25 km przed kreską do 4:15, a za plecami trójki kolarze masowo opuszczali trasę. Końcowe 2 rundy po 10 km, osiągnęło raptem 20 twardzieli.

Sytuacja na trasie nie mogła już więc ulec dramatycznej zmianie. W Terneuzen pierwszy linię mety przeciął Keisse, a Wiśniowskiemu przypadł najniższy stopień podium.

fot. Tim De Waele/TDW Sport

Wyniki Ronde van Zeeland Seaports 2015 (1.1), Terneuzen - Terneuzen (196,1 km):
 1. Iljo Keisse (Etixx-Quick Step)           4:34:36
 2. Niki Terpstra (Etixx-Quick Step)
 3. Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step)
 4. Yves Lampaert (Etixx - Quick Step)          2:10
 5. Edward Theuns (Topsport Vlaanderen - Baloise)
 6. Tiesj Benoot (Lotto Soudal)              2:56
 7. Timo Roosen (Team LottoNL-Jumbo)           3:02
 8. Guillaume van Keirsbulck (Etixx - Quick Step)
 9. Boris Vallée (Lotto Soudal)
 10. Coen Vermeltfoort (Lotto Soudal)           3:31

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: