MSR 2015: Rolf Aldag: "Kwiatkowski jedną z naszych opcji"

Dyrektor sportowy drużyny Etixx-Quick Step Rolf Aldag powiedział, że jego ekipa ma trzy opcje na zbliżający się Mediolan-San Remo. Tymi opcjami są: Mark Cavendish, Zdenek Stybar oraz Michał Kwiatkowski.

Na "Kwiatka" zawsze trzeba uważać, bo to jeden z najlepszych kolarzy na świecie. Michał sam chce zobaczyć, jak sobie da radę w San Remo. W ostatnich latach zła pogoda dała mu w kość. Jest w formie. Jest w stanie utrzymać tempo najlepszych pod górę, jak i na zjazdach. Dlatego też jest mistrzem świata. Jeśli dojdzie do sprintu z grupy, postawimy jednak na Cavendisha

– tłumaczył Aldag.

„Cav” optymistycznie podchodzi do 106. odsłony „Primavery”. Brytyjczyk cieszy się przede wszystkim z powrotu do programu Via Roma, gdzie San Remo kończył się do 2007 roku. Potem metę przeniesiono do portu. Właśnie tam Mark wygrał włoski klasyk w 2009 roku.

Via Roma. To jest ten sam wyścig, który oglądał w moim dzieciństwie. Marzyłem o nim. Nowo-stary finał bardzo mi się podoba, chociaż Via Roma znajduje się bliżej Poggio

– dodał Cavendish.

Aldag stwierdził, że w zależności od tego, jak potoczą się „wiosenne mistrzostwa świata”, trzecią opcją będzie Stybar, który wygrał niedawno Strade Bianche:

Scenariusz może się zmienić dwa razy w ciągu dnia, z tego też powodu San Remo jest takie ciekawe. Zdenek świetnie się sprawdza w takich scenariuszach.

fot. Fabio Ferrari - LaPresse

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: