Julien Absalon celuje w szósty tytuł mistrza świata

ABSALON2015
Francuski kolarz górski doszedł do siebie po złamaniu obojczyka.

Julien Absalon rozpoczyna kolejny sezon w barwach zespołu BMC MTB Racing. Najbardziej utytułowany kolarz w historii kolarstwa górskiego w nadchodzącym roku będzie walczył o szósty tytuł mistrza świata w cross-country.

34-latek, który w ubiegłym roku wywalczył kolejne mistrzostwo globu w norweskim Hafjell, w tym roku skupia się na czempionacie w Vallnord, w Andorze, gdzie ma nadzieję po raz kolejny wpisać się złotymi zgłoskami do annałów kolarstwa górskiego.

Na pewno będzie ciężko osiągnąć lepsze rezultaty, ale cały czas się rozwijamy. Nasz główny tegoroczny cel to pomoc Julienowi w obronie mistrzowskich tytułów i wsparcie pozostałych czterech kolarzy w realizacji ich zamierzeń

- czytamy w wypowiedzi Alana Moosa, dyrektora zespołu, który wraz Davidem Chassotem będzie kierował pięcioosobową ekipą.

W zespole BMC MTB Racing, zwycięzcy klasyfikacji drużynowej Pucharu Świata w dwóch ostatnich sezonach, obok Absalona zobaczymy też Szwajcarów Lukasa Flückigera, Ralpha Näfa oraz dwójkę młodych zawodników - Martina Fangera oraz Reto Inderganda.

BMC MTB Racing Team 01 (mat. pras.)

Flückiger w roku 2015 przymierza się do startów w Pucharze Świata, pragnąc wywalczyć pierwszy triumf w cyklu. 31-latek spogląda też na trasę mistrzostw świata, na której powtórzyć będzie chciał medalową pozycję - w 2012 roku wywalczył już srebro. Do walki na trasie Pucharu Świata w rodzinnym Lenzerheide przygotowuje się z kolei Ralph Näf, który z racji doświadczenia był jednym z projektantów trasy.

Ekipa ścigała się będzie na rowerach BMC fourstroke FS01, ewentualnie na modelu BMC teamelite TE01.

Pierwsze starty zawodnicy zaliczą 12 kwietnia podczas luksemburskiej imprezy BMC Racing Cup - Tesserete (26 kwietnia) oraz Solothurn Bike Days (9 maja), szlifując formę przed pierwszymi zawodami Pucharu Świata w Nove Mesto na Morave (23-24 maja).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: