Mediolan-San Remo 2015: dwóch Polaków w składzie Etixx-Quick Step

Belgijska grupa Etixx-Quick Step przedstawiła swój skład na pierwszy monument w sezonie.

W Mediolan-San Remo wystąpi zwycięzca wyścigu z 2009 roku Mark Cavendish, któremu towarzyszyć będą Michał Gołaś, Mark Renshaw, Fabio Sabatini, Zdenek Stybar, Stijn Vandenbergh i Julien Vermote. Drużynę uzupełnia, a właściwie wzmacnia, mistrz świata Michał Kwiatkowski, któremu w dotychczasowej karierze nie udało się jeszcze ukończyć "wiosennych mistrzostw świata".

Naszym atutem jest wysoki poziom wielu zawodników. Nie ma co ukrywać, że mamy utalentowanych kolarzy, zdolnych zabłysnąć niezależnie od rozwoju wydarzeń. Jest Stybar, którzy może rozpalić wyścig, Kwiatkowski pokazał cały swój talent w Paryż-Nicea i Mark Cavendish, jedyny w naszym zespole zwycięzca "Primavery".

- mówi Rolf Aldag.

Mediolan-San Remo to nieprzewidywalny klasyk i w tym tkwi jego wyjątkowość. Na starcie co najmniej 100 kolarzy marzy o zwycięstwie na Via Roma. Również warunki pogodowe mogą drastycznie odmienić wyścig. W najbliższych dniach naszym celem będzie odzyskanie świeżości po ciężkich startach, co zwłaszcza dotyczy Marka Cavendisha, który w Tirreno-Adriatico walczył z grypą żołądkową. Zespół jest gotowy, czekamy na najbliższą niedzielę

- dodaje niemiecki menadżer.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: