Tour de Langkawi 2015: etap 8

Youcef Reguigui (MTN-Qhubeka) został triumfatorem 20. edycji wyścigu Tour de Langkawi. Ostatni etap malezyjskiej imprezy wygrał Andrea Guardini (Astana).

Włoch na ulicach Kuala Lumpur wyprzedził Australijczyka Caleba Ewana (Orica-GreenEdge)

Zwycięzca górskiego etapu, Reguigui, w klasyfikacji generalnej wyprzedził Włocha Valerio Agnoliego (Astana) i Kolumbijczyka Sebastiana Henao (Team Sky). Azjatycką imprezę na 19. miejsu zakończył Tomasz Marczyński (Torku Sekerspor).

fot. MTN - Qhubeka

Wyniki 8. etapu Tour de Langkawi 2015 (2.HC), Kuala Kubu Bharu - Kuala Lumpur (96,1 km):
  1 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                      2:00:27
  2 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge
  3 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo
  4 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli
  5 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast
  6 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku 
  7 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team
  8 Sebastian Henao (Col) Team Sky
  9 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare
 10 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka
 11 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team
 12 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 13 M Sofian Nabil Omar (Mas) Związek Sportowy Malezji
 14 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team
 15 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge
 16 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai
 17 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 18 Sung Baek Park (Kor) KSPO
 19 Juan Sebastián Molano Benavides (Col) Colombia
 20 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 21 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 22 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team
 23 Mohamad Adiq Husaini Othman (Mas) Terengganu Cycling Team
 24 Andrea Dal Col (Ita) Southeast
 25 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku 
 26 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge
 27 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
 28 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF
 29 Leonardo Duque (Col) Colombia
 30 Philip Deignan (Irl) Team Sky
 31 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo
 32 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team
 33 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 34 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor
 35 Joon Yong Seo (Kor) KSPO
 36 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai
 37 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli
 38 Rodolfo Torres (Col) Colombia
 39 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor
 40 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku
 41 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 42 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 43 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor
 44 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli
 45 Ian Boswell (USA) Team Sky
 46 Jamalidin Novardianto (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 47 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare
 48 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System
 49 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
 50 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
 51 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor
 52 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai
 53 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo
 54 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli
 55 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare
 56 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka
 57 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai
 58 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF
 59 Aziz Mohd Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team
 60 Daniel Martnez (Col) Colombia
 61 Chelly Aristya (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 62 Sea Keong Loh (Mas) Reprezentacja Malezji
 63 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team
 64 Robin Manullang (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 65 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 66 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team
 67 Dadi Suryadi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 68 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge
 69 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team
 70 Othman Mohamad Afiq Huznie (Mas) Związek Sportowy Malezji    00:16
 71 Danny Pate (USA) Team Sky
 72 Je Sung Yeon (Kor) KSPO                                      00:22
 73 Liam Bertazzo (Ita) Southeast
 74 Azman Mohamad Zawawi (Mas) Związek Sportowy Malezji
 75 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Seché Environnement          00:28
 76 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                 00:31
 77 Rafael Andriato (Bra) Southeast                              00:33
 78 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           00:43
 79 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team                        01:15
 80 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team                        01:17
 81 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        01:31
 82 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                       01:58
 83 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System                     04:23
 84 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                     04:31
 85 Abdul Halil Mohamad Izzat Hilmi (Mas) Reprezentacja Malezji  04:33
 86 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                         04:44
 87 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        05:19
 88 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 89 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
 90 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai                           05:41
 91 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team
 92 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai
 93 Ahmad Kamal Mohamad Ameer (Mas) Reprezentacja Malezji        07:43
 94 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 95 Zulkifle Nik Mohamad Azwan (Mas) Związek Sportowy Malezji
 96 Rusli Mohamad Fairet (Mas) Związek Sportowy Malezji
 97 Rusli Amir Mustafa (Mas) Związek Sportowy Malezji
 98 Cheng Xue (Chn) Giant-Champion System 
 99 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO
100 Nicolas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka
101 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku                              09:15
102 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System
103 Daud Mohamad Faruq (Mas) Reprezentacja Malezji
104 Nathan Earle (Aus) Team Sky
105 Hassan Suhardi (Mas) Reprezentacja Malezji
106 Wen Long Zhang (Chn) Giant-Champion System
Klasyfikacja końcowa:
  1 Youcef Reguigui (Alg) MTN - Qhubeka                       28:12:04
  2 Valerio Agnoli (Ita) Astana Pro Team                         00:09
  3 Sebastian Henao (Col) Team Sky                               00:10
  4 Pierre-Luc Perichon (Fra) Bretagne-Séché Environnement
  5 Francisco Mancebo (Spa) Skydive Dubai
  6 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo                             00:14
  7 Luca Chirico (Ita) Bardiani CSF                              00:16
  8 Rodolfo Torres (Col) Colombia
  9 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN - Qhubeka
 10 Ian Boswell (USA) Team Sky                                   00:22
 11 Pieter Weening (Ned) Orica GreenEdge                         00:28
 12 Leonardo Duque (Col) Colombia                                00:50
 13 Eduard Beltran (Col) Tinkoff-Saxo                            01:00
 14 Natnael Berhane (Eri) MTN - Qhubeka                          01:01
 15 Frédéric Brun (Fra) Bretagne-Séché Environnement             01:44
 16 Tomohiro Hayakawa (Jpn) Aisan Racing Team                    01:47
 17 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare                           01:55
 18 Frantisek Padour (Cze) Androni Giocattoli                    02:00
 19 Tomasz Marczyński (Pol) Torku Sekerspor                      02:18
 20 Kevin Seeldraeyers (Bel) Torku Sekerspor
 21 Carlos Galviz (Ven) Androni Giocattoli                       02:35
 22 Rafaa Chtioui (Tun) Skydive Dubai                            02:52
 23 Jianpeng Liu (Chn) Hengxiang Cycling Team                    02:53
 24 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                     03:07
 25 Dadi Suryadi (Ina) Pegasus Continental Cycling Team          03:25
 26 Bruno Pires (Por) Tinkoff-Saxo                               03:28
 27 Philip Deignan (Irl) Team Sky                                03:31
 28 Robin Manullang (Ina) Pegasus Continental Cycling Team       04:07
 29 Daniel Martnez (Col) Colombia                                04:08
 30 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               04:38
 31 Alessio Taliani (Ita) Androni Giocattoli                     05:54
 32 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare                          06:03
 33 Soufiane Haddi (Mar) Skydive Dubai                           06:32
 34 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement             07:29
 35 Chelly Aristya (Ina) Pegasus Continental Cycling Team        08:45
 36 Danny Pate (USA) Team Sky                                    11:49
 37 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                             14:02
 38 Wen Long Zhang (Chn) Giant-Champion System Pro               14:12
 39 Mohamad Adiq Husaini Othman (Mas) Terengganu Cycling Tea     16:00
 40 Jamalidin Novardianto (Ina) Pegasus Continental Cycling      16:22
 41 Leigh Howard (Aus) Orica GreenEdge                           21:53
 42 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                       22:06
 43 Guangtong Ma (Chn) Hengxiang Cycling Team                    23:40
 44 Sea Keong Loh (Mas) Reprezentacja Malezji                    26:09
 45 Juan Sebastián Molano Benavides (Col) Colombia               27:11
 46 Mirac Kal (Tur) Torku Sekerspor                              28:46
 47 Choon Huat Goh (Sin) Terengganu Cycling Team                 28:56
 48 Elchin Asadov (Aze) Synergy Baku                             29:09
 49 Li Jun Bai (Chn) Giant-Champion System Pro                   29:12
 50 Vladimir Gusev (Rus) Skydive Dubai                           29:21
 51 Othman Mohamad Afiq Huznie (Mas) Związek Sportowy Malezji    29:48
 52 Hideto Nakane (Jpn) Aisan Racing Team                        29:54
 53 Rafael Andriato (Bra) Southeast                              31:05
 54 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             31:12
 55 Ying Chuan Gu (Chn) Giant-Champion System                    31:37
 56 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                        31:50
 57 Yasuharu Nakajima (Jpn) Aisan Racing Team                    31:53
 58 Oleksandr Surutkovych (Ukr) Synergy Baku                     32:57
 59 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli                 34:19
 60 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne-Séché Environnement          34:38
 61 Meher Hasnaoui (Tun) Skydive Dubai                           36:08
 62 Joon Yong Seo (Kor) KSPO                                     36:16
 63 Alessandro Petacchi (Ita) Southeast                          36:53
 64 Samir Jabrayilov (Aze) Synergy Baku                          37:04
 65 Meiyin Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                     37:38
 66 Nazim Bakirci (Tur) Torku Sekerspor                          37:44
 67 Soon Yeong Kwon (Kor) KSPO                                   38:06
 68 Azman Mohamad Zawawi (Mas) Związek Sportowy Malezji          38:34
 69 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team                        38:41
 70 Simone Sterbini (Ita) Bardiani CSF                           39:49
 71 Adam Blythe (GBr) Orica GreenEdge                            40:19
 72 Bo Wang (Chn) Hengxiang Cycling Team                         40:43
 73 Je Sung Yeon (Kor) KSPO                                      41:30
 74 Sung Baek Park (Kor) KSPO                                    43:17
 75 Sergiy Grechyn (Ukr) Torku Sekerspor
 76 Mohd Zamri Saleh (Mas) Terengganu Cycling Team
 77 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare                            43:21
 78 Anuar Manan (Mas) Terengganu Cycling Team                    45:10
 79 Ahmet Orken (Tur) Torku Sekerspor                            45:14
 80 Arin Iswana (Ina) Pegasus Continental Cycling Team
 81 Shimpei Fukuda (Jpn) Aisan Racing Team                       45:18
 82 M Sofian Nabil Omar (Mas) Związek Sportowy Malezji           45:28
 83 Francesco Chicchi (Ita) Androni Giocattoli                   45:37
 84 Xiaolong Sun (Chn) Giant-Champion System                     45:43
 85 Aziz Mohd Saiful Anuar (Mas) Terengganu Cycling Team         46:11
 86 Liam Bertazzo (Ita) Southeast                                46:38
 87 Zheng Zhang (Chn) Hengxiang Cycling Team                     47:35
 88 Ryohei Komori (Jpn) Aisan Racing Team                        47:40
 89 Abdul Halil Mohamad Izzat Hilmi (Mas) Reprezentacja Malezji  48:00
 90 Michal Kolár (Svk) Tinkoff-Saxo                              48:07
 91 Nicolas Dougall (RSA) MTN - Qhubeka                          49:03
 92 Takeaki Ayabe (Jpn) Aisan Racing Team                        50:42
 93 Mohammed Al Murawwi (UAE) Skydive Dubai                      51:53
 94 Andrea Dal Col (Ita) Southeast                               52:30
 95 Maxat Ayazbayev (Kaz) Astana Pro Team                        52:40
 96 Zulkifle Nik Mohamad Azwan (Mas) Związek Sportowy Malezji    52:53
 97 Rusli Amir Mustafa (Mas) Związek Sportowy Malezji            52:57
 98 Ahmad Kamal Mohamad Ameer (Mas) Reprezentacja Malezji        53:11
 99 Cheng Xue (Chn) Giant-Champion System                        53:13
100 Rusli Mohamad Fairet (Mas) Związek Sportowy Malezji          54:08
101 Hassan Suhardi (Mas) Reprezentacja Malezji                   54:29
102 Nathan Earle (Aus) Team Sky                                  54:58
103 Enver Asanov (Aze) Synergy Baku                              55:06
104 Daud Mohamad Faruq (Mas) Reprezentacja Malezji               55:13
105 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          56:44
106 Maxime Cam (Fra) Bretagne-Séché Environnement                56:57

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: