Tirreno - Adriatico 2015: Marcel Kittel nie wystartuje, Cavendish z wirusem

Niemiecki sprinter dochodzi do siebie po startach na antypodach, Brytyjczyk złapał wirusa w RPA.

Niemiec Marcel Kittel (Giant-Alpecin) nie wystartuje w nadchodzącym wyścigu Tirreno - Adriatico. Sprinter z Erfurtu wciąż dochodzi do siebie po przeprawie z wirusem, którego nabawił się podczas styczniowego Tour Down Under.

Kittel problemy miał już w Katarze, gdzie nie odegrał znaczącej roli w sprintach, a rekonwalescencja przeciąga się i wyklucza środowy start we Włoszech.

Tymczasem na wirus skarży się kolejny gigant sprintu - Brytyjczyk Mark Cavendish. "Manx Man" powrócił właśnie z RPA, gdzie wziął udział w Cape Town Cycle Tour, a na Twitterze zanotował, że oprócz miłych wrażeń przywlókł z Afryki wirusa.

Start zawodnika Etixx-Quick Step nie jest na razie zagrożony.

Jakby tego mało, dziś rano o swojej absencji poinformował Christopher Froome (Team Sky), który z kolei skarży się na przeziębienie.

Na starcie w Lido di Camaiore nie stanie też Szwajcar Reto Hollenstein, którego dopadła grypa. W barwach IAM Cycling zastąpi go Primin Lang. W składzie Trek Factory Racing nie zobaczymy z kolei Jaspera Stuyvena, który od roweru odpocznie po kraksach na Strade Bianche.

50. edycja Tirreno - Adriatico rozpoczyna się we środę, 11 marca i potrwa do 17 marca. Kolarze zmierzą się z jazdą drużynową na czas, trzema płaskimi etapami, dwoma odcinkami górskimi i finałową czasówką.

fot. Giant-Alpecin

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: