Trasa Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour 2015

Znamy trasę pierwszej szosowej etapówki w polskim kalendarzu.

Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, organizator wyścigu Szlakiem Bursztynowym – Hellena Tour, przedstawiło przebieg trasy pierwszego szosowego wyścigu etapowego w polskim kalendarzu.

Po rozpoczęciu sezonu szosowego podczas kryterium w Dzierżoniowie i Ślężańskim Mnichu w Sobótce (11 – 12 kwietnia), zawodnicy elity i orlicy wystartują w 30. edycji Hellena Tour. Impreza rozegrana zostanie w dniach 17-19 kwietnia 2015 roku, a kolarze tradycyjnie rywalizowali będą w regionie Kalisza, w ciągu trzech dni pokonując 474 kilometry.

Trasa wyścigu nie uległa zasadniczym zmiano w stosunku do roku ubiegłego. Pierwszego dnia rozegrany zostanie etap wokół Warty. Drugi dzień to poranna jazda na czas w Opatówku na dystansie 14 kilometrów. Po południu peleton wystartuje z Kalisza i finiszował będzie w Kazimierzu Biskupim. Finał to 163-kilometrowy odcinek do Kalisza.

Wyścig przed rokiem zdominowali kolarze ActiveJet Team i BDC MarcPol – Konrad Dąbkowski wygrał dwa finisze z peletonu, Kamil Gradek rozstrzygnął n swoją korzyść jazdę na czas i klasyfikację generalną, a Eryk Latoń wygrał ostatni odcinek w Kaliszu.