Trasa Szlakiem Bursztynowym - Hellena Tour 2015

Znamy trasę pierwszej szosowej etapówki w polskim kalendarzu.

Kaliskie Towarzystwo Kolarskie, organizator wyścigu Szlakiem Bursztynowym - Hellena Tour, przedstawiło przebieg trasy pierwszego szosowego wyścigu etapowego w polskim kalendarzu.

Po rozpoczęciu sezonu szosowego podczas kryterium w Dzierżoniowie i Ślężańskim Mnichu w Sobótce (11 - 12 kwietnia), zawodnicy elity i orlicy wystartują w 30. edycji Hellena Tour. Impreza rozegrana zostanie w dniach 17-19 kwietnia 2015 roku, a kolarze tradycyjnie rywalizowali będą w regionie Kalisza, w ciągu trzech dni pokonując 474 kilometry.

Trasa wyścigu nie uległa zasadniczym zmiano w stosunku do roku ubiegłego. Pierwszego dnia rozegrany zostanie etap wokół Warty. Drugi dzień to poranna jazda na czas w Opatówku na dystansie 14 kilometrów. Po południu peleton wystartuje z Kalisza i finiszował będzie w Kazimierzu Biskupim. Finał to 163-kilometrowy odcinek do Kalisza.

Wyścig przed rokiem zdominowali kolarze ActiveJet Team i BDC MarcPol - Konrad Dąbkowski wygrał dwa finisze z peletonu, Kamil Gradek rozstrzygnął n swoją korzyść jazdę na czas i klasyfikację generalną, a Eryk Latoń wygrał ostatni odcinek w Kaliszu.

Trasa Hellena Tour 2015:

Etap 1: Warta - Warta (153 km)
Etap 2: Opatówek (14 km, jazda indywidualna na czas)
Etap 3 : Kalisz - Kazimierz Biskupi (144 km)
Etap 4: Błaszki - Kalisz (163 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: