Carlos Betancur chce wystartować w Tour de France

Jednego Carlosowi Betancurowi odmówić nie można - dobrego samopoczucia. Kolumbijski kolarz po burzliwym zeszłym sezonie, startem w Tirreno-Adriatico wraca na europejskie trasy.

W 2014 roku Betancur miał być kluczowym kolarzem Ag2r podczas Tour de France, jednak po doskonałym początku, zaznaczonym triumfami w Tour du Haut Var i Paryż-Nicea wyjechał do domu, gdzie rozchorował się na długie miesiące. Wrócił dopiero pod koniec sezonu z wyraźną nadwagą, którą zachował również na początku tego roku, co było do zaobserwowania na trasie styczniowego Tour de San Luis.

Miniony sezon był dla mnie dobry. Zwycięstwo w wyścigu WorldTour to wielka sprawa. W tym roku jestem bardzo zmotywowany. W grudniu postanowiliśmy, że wszystko rozpoczynamy od zera. Jestem zadowolony z zespołu, a problemy mamy już za sobą.

- zapewnia Betancur w wywiadzie dla El Tiempo.

Zwycięzca klasyfikacji młodzieżowej Giro d'Italia 2013 ustalił z kierownictwem francuskiego zespołu, że zaliczy włoski tour i Vuelta a Espana, ale teraz chciałby dokonać zasadniczej zmiany.

Pojadę Tirreno, Volta a Catalunya, Vuelta al Pais Vasco i ardeńskie klasyki. Potem nie wiem czy zaliczę Giro czy Tour de France.

Kolumbijczyka przeraża 59-kilometrowa płaska czasówka we Włoszech.

To będzie dla mnie trudne, dlatego rozważamy klasyki i Tour. Decyzja leży jednak po stronie zespołu.

Bateancur myśli również o Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016.

Uważam, że mam na tej trasie szansę. Jak tylko zostanę wybrany dam z siebie wszystko

- zaznaczył młody tatuś.

fot. ASO/P.Perreve

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: