Giro del Trentino - Melinda 2015 odkrywa karty

Organizatorzy włoskiej etapówki przedstawiają ostatni odcinek 39. edycji wyścigu.

GS Alto Garda, organizator wyścigu Giro del Trentino - Melinda, przedstawił przebieg trzeciego etapu wyścigu, usuwając ostatnią niewidomą przed szybko zbliżającą się kwietniową imprezą.

Wyścig rozegrany zostanie w dniach 21 - 24 kwietnia i będzie jednym z ostatnich sprawdzianów formy przed Giro d'Italia.

Kolarze tradycyjnie otworzą wyścig jazdą drużynową na czas z Riva del Garda do Arco (13,4 km). Drugiego dnia w programie królewski odcinek z Dro do Brentonico, a na trasie do pokonania monstrualne Monte Velo (15 km, 8,6%) oraz finałowy podjazd o długości 8 km i średnim nachyleniu 7%.

Trzeciego dnia w programie trzy górskie premie Altopiano di Pinè i Passo del Redebus (5 km, 9%) oraz finałowy podjazd w Fierozzo.

Finałowy odcinek to gratka dla zawodników lubiących ciężkie wyścigi jednodniowe - kolarze pokonają 165 kilometrów, a po pokonaniu dwóch górskich premii wjadą na rundy w Cles, finisz rozgrywając na niewielkim podjeździe.

Giro del Trentino w sezonie 2015 rozegrane zostanie jako Giro del Trentino - Melinda. Zmiana nazwy jest owocem fuzji imprezy z wyścigiem Trofeo Melinda, na którą organizatorzy zdecydowali się by przetrwać kłopoty finansowe.

Trasa Giro del Trentino 2015:

Etap 1: Riva del Garda - Arco (14,3 km, jazda drużynowa na czas)
Etap 2: Arco - Brentonico (168 km)
Etap 3: Ala - Fierozzo (183 km)
Etap 4: Malè - Cles (164,9 km)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: