La Drome Classic 2015

Francuz Samuel Dumoulin (Ag2r La Mondiale) po solowym ataku w końcówce triumfował na trasie trzeciej edycji francuskiego wyścigu jednodniowego.

Drugie miejsce zajął Włoch Fabio Felline (Trek Factory Racing), a trzeci linię mety minął Belg Sebastien Delfosse (Wallonie Bruxelles).

Polscy kolarze nie brali udziału w wyścigu.

Wyniki La Drome Classic 2015 (1.1), Livron - Livron (201 km):
  1 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                     5:10:41
  2 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      00:04
  3 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                00:07
  4 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            00:09
  5 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
  6 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
  7 Yann Guyot (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
  8 Bauke Mollema (Ned) Trek Factory Racing                      00:13
  9 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne - Séché Environnement         00:19
 10 Gianluca Brambilla (Ita) Etixx - Quick Step
 11 Yohan Bagot (Fra) Cofidis, Solutions Crédits                 00:25
 12 Ivan Santaromita (Ita) Orica GreenEdge                       00:28
 13 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                         00:39
 14 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                         01:49
 15 Alo Jakin (Est) Auber 93
 16 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team
 17 Yannick Eijssen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 18 Daryl Impey (Rsa) Orica GreenEdge
 19 Laurent Pichon (Fra) FDJ
 20 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 21 Jasper Stuyven (Bel) Trek Factory Racing
 22 Maxime Renault (Fra) Auber 93
 23 Antonio Molina (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
 24 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 25 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick Step
 26 Romain Sicard (Fra) Team Europcar                            01:53
 27 David Arroyo Duran (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
 28 Serghei Tvetcov (Rou) Androni Giocattoli                     01:55
 29 Romain Combaud (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 30 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 31 Yoann Barbas (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 32 Anthony Delaplace (Fra) Bretagne - Séché Environnement
 33 Pierre-Henri Lecuisinier (Fra) FDJ                           01:59
 34 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar
 35 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
 36 Romain Hardy (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 37 Rémy Di Gregorio (Fra) Team Marseille 13 KTM                 02:03
 38 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                          02:07
 39 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     02:10
 40 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 41 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo                      03:18
 42 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       05:20
 43 Nick Van Der Lijke (Ned) Team LottoNL-Jumbo                  05:30
 44 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      05:37
 45 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
 46 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne - Séché Environnement           05:58
 47 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 48 Federico Zurlo (Ita) UnitedHealthcare                        06:00
 49 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge                             06:28
 50 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      07:50
 51 Quentin Pacher (Fra) Equipe Cycliste Armée de Terre
 52 Julien Guay (Fra) Auber 93
 53 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 54 David de la Cruz Melgarejo (Esp) Etixx - Quick Step
 55 Rigoberto Uran Uran (Col) Etixx - Quick Step
 56 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 57 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            10:29
 58 Edwin Alcibiades Avila Vanegas (Col) Team Colombia
 59 Jean-Marc Bideau (Fra) Bretagne - Séché Environnement        10:45
 60 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93                             11:01
 61 Simon Yates (GBr) Orica GreenEdge                            11:15
 62 Michael Albasini (Sui) Orica GreenEdge                       13:29
 63 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli                  15:53
 64 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM                  19:39
 65 Chetout Loic (Fra) Cofidis, Solutions Crédits
 66 Christian Meier (Can) Orica GreenEdge                        21:50
 67 Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Col) Caja Rural - Seguros RGA
 68 Juan Pablo Valencia (Col) Team Colombia
 69 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 70 Marinus Cornelis Minnaard (Ned) Wanty - Groupe Gobert
 71 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
 72 Walter Fernando Pedraza Morales (Col) Team Colombia
 73 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
 74 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 75 Jorge Camilo Castiblanco Cubides (Col) Team Colombia
 76 Jhoan Esteban Chaves Rubio (Col) Orica GreenEdge
 77 Pierre Gouault (Fra) Auber 93
 78 Amaël Moinard (Fra) BMC Racing Team
 79 Joseph Rosskopf (USA) BMC Racing Team
 80 Alessandro Bazzana (Ita) UnitedHealthcare
 81 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 82 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
 83 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar
 84 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
 85 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           22:21
 86 César Bihel (Fra) Auber 93                                   23:57
 87 Eduard Prades Reverte (Esp) Caja Rural - Seguros RGA
 88 Fumiyuki Beppu (Jpn) Trek Factory Racing
 89 Brian Bulgac (Ned) Team LottoNL-Jumbo
DNQ Carlos Mario Ramirez Botero (Col) Team Colombia              26:31

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: