Sarah Storey przegrała z rekordem godzinnym

Brytyjka Sarah Storey nie zdołała pobić rekordu w jeździe godzinnej kobiet.

Storey, paraolimpijka i wielokrotna medalistka mistrzostw świata w kolarstwie i pływaniu, mierzyła się z wynikiem Holenderki Leontien Zijlaard-van Moorsel, która w 2003 roku przejechała 46 km 065 metrów.

Próba na welodromie Lee Valley VeloPark w Londynie zakończyła się wynikiem 45 km i 502 metrów, o 563 metry krótszym od rezultatu Holenderki.

Brytyjka próbę rozpoczęła na specjalnie przygotowanym rowerze z dodatkowym uchwytem mającym umożliwić normalną jazdę mimo braku lewej dłoni. Tempo trzymane przez brytyjską zawodniczkę przez pierwsze pół godziny było niemal równe z tym narzuconym przez Holenderkę przed 12 laty.

Problemy pojawiły się w połowie trasy, a po 40 minutach było już jasne, że pierwsza zawodniczka porywająca się na rekord przy nowych przepisach nie zdoła poprawić wyniku van Moorsel.

Storey walczyła jednak do samego końca, w ostatnich 5 minutach zdobywając się na jeszcze jeden wysiłek. Rekordu nie pobiła, ale zabrakło niewiele - nieco ponad dwa okrążenia.

Po zakończeniu próby zawodniczka przez dłuższy czas dochodziła do siebie pod okiem ratowników medycznych i sztabu.

fot. Wikimedia Commons

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: