Greg van Avermaet zostanie przesłuchany

Belgijski kolarz będzie odpowiadał na pytania o doktora Chrisa Mertensa.

Greg van Avermaet będzie musiał stawić się przed Belgijską Królewską Federacją Kolarską i odpowiedzieć na pytania o współpracę z doktorem Chrisem Mertensem, głównym oskarżonym w trwającym w Belgii śledztwie antydopingowym.

Amerykańska ekipa BMC Racing, w której ściga się 29-latek, w wystosowanym dziś wczesnym rankiem oświadczeniu poinformowała o zaistniałej sytuacji. Wezwanie na przesłuchanie przysłano wczoraj, a zespół przyznaje, że jest świadomy kontaktów van Avermaeta z lekarzem, ale nie posiada żadnych dowodów na to by kolarz naruszył przepisy antydopingowe.

Belg nie został zawieszony, pozostaje w składzie drużyny jako aktywny zawodnik.

Doktor Mertens jest obiektem zainteresowania belgijskich i holenderskich śledczych od 2012 roku. W sprawie przesłuchano dziesiątki zawodników - uprawiających zarówno kolarstwo, jak i inne sporty, na poziomie zawodowym i amatorskim. Pochodzący z Rotselaar lekarz miał specjalizować się w kuracji ozonowej, czyli przetaczaniu wzbogaconej ozonem krwi.

Z oskarżonym o nielegalne praktyki lekarzem łączeni byli dotychczas belgijscy przełajowcy - Tom Meeusen, Laurens Sweeck oraz Bart Wellens. Do odwiedzi w gabinecie lekarza przyznał się też Jurgen van den Broeck, ale tłumaczył to koniecznością leczenia zapalenia zatok.

fot. Tim De Waele/TDW Sport

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: