CCC zwiększa nakłady na kolarstwo

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami polska grupa chce znaleźć się w gronie ekip WorldTour w ciągu 2-3 lat.

Firma obuwnicza CCC  zwiększa inwestycje w kolarski zespół CCC Sprandi Polkowice. Jak informuje portal ISB News,  firma Dariusza Miłka na grupę "pomarańczowych" co roku będzie przeznaczać 0,5% swoich rocznych przychodów. W sezonie 2015 kwota ta wyniesie 13 milionów złotych.

Firma rezygnuje z inwestowania w inne sporty, w tym ligowej drużyny koszykówki kobiet. Z końcem sezonu 2012 zakończyła też zaangażowanie w kolarstwo górskie. Obecnie trwają poszukiwania kolejnych partnerów, którzy przyczyniliby się do zwiększenia budżetu ekipy i tym samym awansu do pierwszej ligi zawodowego kolarstwa. Cel - uzyskanie licencji WorldTour w ciągu najbliższych dwóch, trzech sezonów.

Funkcjonująca od 2000 roku polska grupa jest w trakcie finalizowania budowy centrum logistycznego w Polkowicach, które ma być centrum dowodzenia i główną bazą zespołu. Dyrektor sportowy Piotr Wadecki w wywiadzie z magazynem Szosa, wyjawił, że zespół zamówił nowy autokar, który ma być jednym z najnowocześniejszych w zawodowym peletonie.

CCC Sprandi Polkowice sezon 2015 zaczęła od startów w Dubai Tour i Vuelta a Andalucia, gdzie w czołówce pokazywali się Słoweniec Grega Bole oraz Polacy Maciej Paterski i Sylwester Szmyd. Grupa otrzymała zaproszenie na Giro d'Italia oraz inne prestiżowe imprezy europejskiego kalendarza, takie jak Volta a Catalunya, Amstel Gold Race czy Mediolan - San Remo i Il Lombardia.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: