Fernando Gaviria i Rodrigo Contreras w Etixx-Quick Step

fot. Etixx-Quick Step

Dwaj młodzi Kolumbijczycy z biletami do składu Patricka Lefevere'a na lata 2016 - 2017.

Zespół Etixx-Quick Step poinformował o podpisaniu dwuletnich kontraktów z dwoma młodymi kolumbijskimi kolarzami - Rodrigo Contrerasem i Fernando Gavirią. Obaj zawodnicy oficjalnie staną się zawodnikami belgijskiej drużyny w roku 2016, choć Gaviria może koszulkę ekipy nałożyć już w tym roku, jako stażysta.

20-letni Contreras błysnął w tym roku na Tour de San Luis, wygrywając 6. etap, koszulkę najlepszego młodzieżowca i zmagania kończąc na 6. miejscu, m.in. za plecami Nairo Quintany (Movistar Team).

Gaviria nazwisko wyrobił sobie także w Argentynie, na płaskich finiszach dwukrotnie pokonując Marka Cavendisha (Etixx-Quick Step). 20-latek dotychczas więcej uwagi poświęcał torowi, w ubiegłym tygodniu swoje starania koronując tytułem mistrza świata w omnium.

Gaviria może jeździć jako stażysta jeszcze w tym roku, ale decyzja nie została jeszcze podjęta. W 2016 roku będzie chciał wystartować w igrzyskach olimpijskich na torze. Szanujemy tę decyzję, jego program ułożymy tak, by pozwolić mu na przygotowania do tego startu

- zapowiedział manager ekipy, Patrick Lefevere.

fot. Etixx-Quick Step

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: