Strade Bianche moim pierwszym małym celem

Cześć wszystkim! Korzystając z wolnej chwili postanowiłam nieco ożywić mojego bloga i opowiedzieć Wam, co się działo w ostatnich tygodniach mojego przygotowania do sezonu.

Nowy rok, czyli nowe postanowienia, cele, marzenia, no i jak dla mnie ogromna dawka motywacji do dalszej pracy! Pierwsze zgrupowanie z ekipą odbyło się w popularnym jak dla kolarzy Calpe. Zazwyczaj o tej porze roku skupiam się na budowaniu bazy kilometrowej, co oznacza długie i spokojne treningi, po prostu przyjemność dla duszy i ciała 🙂 Dużo czasu spędziłam także na siłowni pracując nad praktycznie każdą partią ciała. W kolarstwie nie liczą się tylko nóżki, pamiętamy!

Mój okres przygotowawczy przebiegł bardzo dobrze, brak kontuzji, plan treningowy zrealizowałam w 100%. Po prostu super, jestem szczęśliwa! Kolejnym etapem była podróż do domu, gdzie mogłam odpocząć, naładować baterie i nacieszyć się obecnością mojej wspaniałej rodziny! Tylko tydzień, a jak bardzo mi pomógł 🙂


Po odpoczynku w domu znowu zaczęłam pakować walizki i wyruszyłam do hiszpańskiego Guardamar, na południe od Alicante. Płasko i bardzo wietrznie! Co roku wybieramy się tam z ekipą by skupić się na bardziej sprecyzowanych treningach, czyli mnóstwo ćwiczeń, ćwiczeń i ćwiczeń... nie tylko na rowerach szosowych, ale także na czasowych. Ohhh, jak ciężko jest się przyzwyczaić do tej pozycji po takiej długiej przerwie, jaką jest zima 🙂 W ostatnim cyklu treningowym miałyśmy robione pomiary stężenia mleczanu we krwi. Wynik jak dla mnie baaaardzo pozytywny, zrobiłam ogromny postęp w porównaniu z zeszłym rokiem! Mam nadzieję, że wyniki uda przenieść mi się na szosowe wyścigi i pokazać prawdziwy polski charakter.


Pierwszy start mam zaplanowany na 28 lutego, a będzie to Omloop Het Nieuwsblad. Belgia, z tego co słyszałam to mnóstwo bruków i brukowych górek. Hmm ciekawa jestem jak się tam odnajdę 🙂 Następnie jadę La Samyn (4 marca), a zaraz po wyruszamy do Włoch na pierwszą edycję kobiecego Strade Bianche! Przyznam szczerze, że wyścig ten jest moim pierwszym małym celem, chciałabym powalczyć o najwyższe miejsca, a dokładniej mówiąc, chciałabym pokusić się o taki wynik, jak Michał przed rokiem:))

Cóż mogę więcej powiedzieć? Trzymajcie mocno kciuki, a ja zrobię wszystko żebyście się na mnie nie zawiedli! Buziaki!

Katarzyna Niewiadoma

Share
Opublikowane przez
Katarzyna Niewiadoma

Recent Posts

Torowy Puchar Świata 2019/20 #4. Polskie sprinty na podium w Cambridge

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wywalczy drugie miejsce w sprincie drużynowym podczas czwartej rundy Torowego Pucharu Świata, rozgrywanego w nowozelandzkim…

6 grudnia 2019, 14:28

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39