CCC Sprandi Polkowice podaje składy na hiszpańskie wyścigi

Polkowicki zespół szykuje się do startu w Vuelta a Murcia, Clasica Almeria i Vuelta a Andalucia.

Zespół CCC Polsat Polkowice przedstawił składy na zbliżające się wielkimi krokami wyścigi na Półwyspie Iberyjskim. Polska ekipa wystartuje w imprezach jednodniowych w Murcji (14 lutego) i Almerii (15 lutego) oraz w czterodniowej Vuelta a Andalucia (18-22 lutego).

Mamy za sobą kilka startów, w wyścigach o bardzo mocnej obsadzie – na Majorce, w Dubaju i we Francji. Jeszcze nigdy w historii grupy nie mieliśmy tak intensywnego wejścia w sezon i tylu kilometrów wyścigowych w połowie lutego. Zawodnicy mieli możliwość ścigania się z najlepszymi ekipami UCI World Tour i w najbliższych startach w Hiszpanii powinno to być widoczne

- powiedział dyrektor sportowy zespołu Piotr Wadecki.

O wyniku ścigania wokół Murcji, matecznika Alejandro Valverde, zadecyduje końcówka, gdzie kolarze rywalizowali będą na podjeździe trzeciej kategorii. Przed rokiem za plecami Valverde i Portugalczyka Tiago Machado finiszował tam Davide Rebellin, jednak doświadczony Włoch nie stanie na starcie w tym roku.

Pomarańczowe numery przypną za to Branislau Samoilau, Grega Bole, Maciej Paterski, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Jan Hirt oraz Leszek Pluciński. Niemal taki sam skład stanie na starcie w Almerii, z tym, że Hirta i Plucińskiego zastąpią Bartłomiej Matysiak i Josef Cerny.

W zeszłym roku Bartłomiej Matysiak był 7., a Rebellin 10. Dla mistrza Polski będzie to debiut w tym sezonie. Wcześniej nie mógł się ścigać z powodu kontuzji, której nabawił się na początku zgrupowania w Calpe, w styczniu. Przeszedł już rehabilitację i trenuje na normalnych obrotach.  Trasa Clasica de Almeria wydaje się być idealna dla Gregi Bole, który nie jest typowym sprinterem, ale potrafi zafiniszować z przerzedzonego peletonu. Tak wygrał GP Ouest France - Plouay i etap w Critérium du Dauphiné

– dodał Wadecki.

W Murcji liderami "pomarańczowy" będą Grega Bole i Maciej Paterski, natomiast na drodze do Almerii podopieczni Piotra Wadeckiego pracowali będą na słoweńskiego specjalistę od trudnych finiszy.

Do Andaluzji pojadą za to Grega Bole, Sylwester Szmyd, Adrian Honkisz, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Branislau Samoilau i Stefan Schumacher. Górska trasa będzie dobrym sprawdzianem dla zadowolonego z występu w Dubaju Sylwestra Szmyda, a trudne finisze sprzyjały będą umiejętnością Bole i Paterskiego. Swoich sił w jeździe na czas, na 8-kilometrowym etapie, spróbuje za to Niemiec Stefan Schumacher.

CCC Sprandi Polkowice wystartuje także we francuskim wyścigu Tour du Haut Var-matin (21-22 lutego), a w pomarańczowej koszulce zobaczymy tam m.in. Davide Rebellina.

fot. Jakub Zimoch/rowery.org

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: