MPCC vs. Lampre w sprawie Diego Ulissiego

Lampre-Merida nominowało do składu na Vuelta al Pais Vasco Diego Ulissiego. Tego samego Ulissiego, który podczas zeszłorocznego Giro d’Italia wpadł na salbutamolu.

Włoch został zawieszony na dziewięć miesięcy, kara upływa 28 marca. Teoretycznie więc nic nie powinno stać na przeszkodzie, by Ulissi wziął udział w wyścigu w Kraju Basków. Ale teoretycznie, bo sprzeciw złożył ruch na rzecz wiarygodności kolarstwa (MPCC), do którego należy Lampre.

MPCC nie podoba się decyzja włoskiej ekipy, domaga się wytłumaczenia. Lampre natomiast obstaje przy swoim i wskazuje, że zespół nie postąpił wbrew regułom ruchowi, a przede wszystkim nie złamał art. nr 4.

Artykuł mówi o tym, że zdyskwalifikowany zawodnik, który dostał przynajmniej półrocznego „bana”, może związać się z ekipą z MPCC dopiero dwa lata po zakończeniu zawieszenia. Problem w tym, że Ulissi dla Lampre jeździ od początku swojej zawodowej kariery, czyli od 2010 roku, a co za tym idzie - nawet podczas zawieszenia był wciąż zawodnikiem włoskiej ekipy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: