G.P. Costa degli Etruschi 2015

Manuel Belletti (Southeast) zwyciężył na trasie 20. edycji włoskiego wyścigu jednodniowego.

Włoch po finiszu z mocno okrojonego peletonu pokonał swoich rodaków - Davide Vigano (Team Idea) oraz Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida). 22. przyjechał Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

Rozgrywany na toskańskim wybrzeżu Morza Tyrreńskiego wyścig co roku jest jedną z pierwszych imprez jednodniowych europejskiego sezonu. Kolarze finiszowali w Donoratico, pokonując po drodze kilka pętli, w tym dwa krótkie okrążenia z niewielkim podjazdem przed metą.

Ucieczka rodziła się w bólach i dopiero w połowie trasy na dobre siły połączyli Jacopo Mosca (Reprezentacja Włoch), Riccardo Tomas Creel (Roth Skoda), Michele Gazzara (MG Kvis Vega), Mattia Frapporti (Unieuro Wilier Trevigiani), Artem Nych (Rusvelo) i Janos Pelikan (Utensilnord), kręcąc z przewagą dochodząca do 15 minut. Peleton nie spieszył się z gonitwą, ale łupu oddawać nie zamierzał - ekipy Lampre-Merida i Southeast wzięły w końcu do pracy, zbijając różnicę do 3 minut na 35 kilometrów przed kreską w Donoratico.

Ucieczka nie wytrzymała razem - na finałowe okrążenia wjechali już tylko Gazzara i Nych, legitymując się zapasem minuty i 15 sekund na 22 kilometry przed końcem. Pościg stopniał, ale tempo wzrosło - goniąca 50-osobowa grupa dopadła zmęczonych uciekinierów przed banerem 10 kilometrów do mety, dając sygnał do kolejnych ataków.

Odjechać próbował Damiano Cunego (Nippo-Vini Fantini), na czele migała koszulka Fabiana Wegmanna (Cult Energy), ale z akcji nic nie wyszło i o wyniku wyścigu rozstrzygnął finisz z grupy. Tu najlepiej poradzili sobie zawodnicy ekipy Southeast, a na kresce ręce w geście triumfu podniósł Manuel Belletti.

Wyniki G.P. Costa degli Etruschi 2015 (1.1), San Vincenzo - Donoratico (190,6 km):

1. Manuel Belletti (Southeast)                     4:29:28
2. Davide Vigano (Team Idea 2010 ASD)
3. Niccolo Bonifazio (Lampre-Merida)
4. Russel Downing (Cult Energy)
5. Sonny Colbrelli (Bardiani - CSF)
6. Oscar Gatto (Androni Giocattoli-Venezuela)
7. Simone Consonni (Reprezentacja Włoch)
8. Davide Martinelli (Reprezentacja Włoch)
9. Francesco Reda (Team Idea 2010 ASD)
10. Simone Petilli (Unieuro Wilier Trevigiani)

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: