Etoile de Bessèges 2015 etap 5

Bob Jungels (Trek Factory Racing) triumfem na trasie 12-kilometrowej jazdy na czas zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej 45. edycji francuskiej etapówki.

Luksemburczyk zmiażdżył konkurencję, na trasie krótkiego etapu wyprzedzając o 19 sekund Francuza Tony'ego Gallopina (Lotto Soudal) oraz o 20 sekund Włocha Fabio Felline (Trek Factory Racing).

18. czas wykręcił Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice).

Jungles w klasyfikacji generalnej wyprzedził Gallopina, a podium imprezy dopełnił Belg Kris Boeckmans (także Lotto Soudal).

Wczesnowiosenny wyścig tradycyjnie kończą zmagania w jeździe na czas w miejscowości Alès. Dystans 11,9 kilometra, z niewielkim podjazdem na metę, w pierwszej części zmagań najszybciej pokonał Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice). Polak utrzymywał się przez dłuższą chwilę na prowadzeniu by zostać zluzowanym przez armadę ekipy Trek Factory Racing, która w końcówce zmagań zajmowała przez chwilę całe podium.

Czołowa dziesiątka mierzyła się z czasem młodego Luksemburczyka - Boba Jungelsa (Trek Factory Racing) - który na trasie dał z siebie wszystko by odrobić 30 sekund straty do prowadzącego w klasyfikacji generalnej Edwarda Theunsa (TopSport Vlaanderen - Baloise).

Swojej pozycji jak lew bronił Tony Gallopin, do czasówki przystępujący jako wicelider imprezy. Francuz zdołał wykręcić drugi czas, ale ani jemu, ani jadącemu w koszulce lidera Theunsowi nie udało się pokonać fruwającego 22-latka, który na mecie cieszył się z podwójnego zwycięstwa.

Taciak sklasyfikowany został na 18. pozycji ze stratą 44 sekund. Nieco więcej, 1:06, stracił jego drużynowy kolega Davide Rebellin. Słabo wypadli pozostali reprezentanci polskiej ekipy, do Jungelsa notując straty w przedziale 2 do 2:30.

fot. Trek Factory Racing

Wyniki 5. etapu Etoile de Bessèges 2015 (2.1), Alès - Alès (11,9 km):
  1 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                        17:40
  2 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             00:19
  3 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      00:20
  4 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     00:21
  5 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:26
  6 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            00:27
  7 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       00:30
  8 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           00:32
  9 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            00:33
 10 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                   00:34
 11 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            00:35
 12 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            00:37
 13 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:38
 14 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         00:39
 15 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:42
 16 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              00:44
 17 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 18 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice
 19 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            00:46
 20 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              00:48
 21 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 22 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
 23 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     00:49
 24 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles                   00:50
 25 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 26 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          00:52
 27 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole            00:53
 28 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                00:54
 29 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing
 30 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 00:55
 31 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles
 32 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               00:57
 33 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM
 34 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr                                  00:58
 35 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               01:00
 36 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr
 37 Brayan Ramirez (Col) Colombia                                01:01
 38 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       01:02
 39 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           01:05
 40 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  01:06
 41 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 42 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chainreaction                    01:07
 43 Kevyn Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles                        01:08
 44 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr
 45 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar
 46 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot                         01:13
 47 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               01:16
 48 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                   01:17
 49 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 50 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 51 Edwin Avila (Col) Colombia
 52 Julien Duval (Fra) Armée de Terre                            01:18
 53 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 54 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM
 55 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 56 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              01:20
 57 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         01:21
 58 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         01:22
 59 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM                    01:25
 60 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
 61 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 62 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise           01:30
 63 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        01:32
 64 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         01:33
 65 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM
 66 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 67 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:35
 68 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                  01:36
 69 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole              01:38
 70 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                 01:39
 71 Michel Kreder (Ned) Team Roompot
 72 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert
 73 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             01:40
 74 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles                       01:41
 75 Justin Jules (Fra) Veranclassic - Ekoi                       01:43
 76 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                      01:48
 77 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           01:51
 78 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  01:52
 79 Alo Jakin (Est) Auber 93
 80 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 01:55
 81 Steven Tronet (Fra) Auber 93
 82 Paulius Siskevicius (Ltu) An Post - Chainreaction            01:59
 83 Angel Madrazo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   02:00
 84 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
 85 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               02:01
 86 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA
 87 Slater Alistair (GBr) An Post - Chainreaction
 88 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       02:02
 89 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
 90 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:03
 91 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole                   02:04
 92 Jorge Castiblanco (Col) Colombia
 93 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM                  02:05
 94 Walter Pedraza (Col) Colombia                                02:06
 95 Xandro Meurisse (Bel) An Post - Chainreaction
 96 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr
 97 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:08
 98 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                         02:09
 99 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
100 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot
101 Julien Guay (Fra) Auber 93                                   02:10
102 Théo Vimpere (Fra) Auber 93                                  02:12
103 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia                          02:13
104 Maxime Renault (Fra) Auber 93                                02:15
105 Flavien Dassonville (Fra) Auber 93                           02:16
106 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                  02:18
107 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre                           02:21
108 César Bihel (Fra) Auber 93
109 Sebastián Molano (Col) Colombia                              02:22
110 Leonardo Duque (Col) Colombia                                02:25
111 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot
112 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole                02:27
113 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   02:32
114 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         02:33
115 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre                              02:34
116 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            02:35
117 Thomas Vaubourzeix (Fra) Veranclassic - Ekoi                 02:36
118 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         02:39
119 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM
120 Grégory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles
121 Serge Dewortelaer (Bel) Veranclassic - Ekoi                  02:46
122 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot
123 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
124 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal
125 Alexander Maes (Bel) An Post - Chainreaction                 02:50
126 André Looij (Ned) Team Roompot                               02:56
127 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      03:00
128 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre                            03:10
129 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement           03:12
130 Ivar Slik (Ned) Team Roompot                                 03:14
131 Edwing Cammaerts (Bel) Veranclassic - Ekoi                   03:15
132 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          03:18
133 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole
134 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93                             03:20
135 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   03:23
136 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement             03:34
DNS Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
DNS Nikolay Mihaylov (Bul) CCC Sprandi Polkowice
DNS Julien Stassen (Bel) Wallonie - Bruxelles
DNS Maxime Vantomme (Bel) Roubaix Lille Metropole
Klasyfikacja końcowa:
  1 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing                     15:43:21
  2 Tony Gallopin (Fra) Lotto Soudal                             00:09
  3 Kris Boeckmans (Bel) Lotto Soudal                            00:10
  4 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       00:17
  5 Edward Theuns (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            00:20
  6 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar                            00:22
  7 Pierre-Roger Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   00:30
  8 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                            00:31
  9 Eliot Lietaer (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 10 Pim Ligthart (Ned) Lotto Soudal                              00:35
 11 Jonathan Hivert (Fra) Bretagne-Séché Environnement           00:36
 12 Bryan Coquard (Fra) Team Europcar                            00:37
 13 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr                                   00:38
 14 Pello Bilbao (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                    00:42
 15 Marco Marcato (Ita) Wanty - Groupe Gobert                    00:46
 16 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits          00:50
 17 Baptiste Planckaert (Bel) Roubaix Lille Metropole            00:51
 18 Antoine Warnier (Bel) Wallonie - Bruxelles                   00:54
 19 Stijn Devolder (Bel) Trek Factory Racing                     00:58
 20 Gert Joeaar (Est) Cofidis, Solutions Credits                 00:59
 21 Brian Van Goethem (Ned) Team Roompot                         01:00
 22 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr                                  01:02
 23 Julien Duval (Fra) Armée de Terre                            01:05
 24 Lo?c Chetout (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 25 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      01:08
 26 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar                            01:12
 27 Roy Jans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                         01:16
 28 Julien El Fares (Fra) Team Marseille 13 KTM                  01:22
 29 Miguel Angel Benito Diez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA        01:36
 30 Ignatas Konovalovas (Ltu) Team Marseille 13 KTM              01:37
 31 Kenneth Van Bilsen (Bel) Cofidis, Solutions Credits
 32 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits              01:39
 33 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie - Bruxelles                  01:40
 34 Björn Leukemans (Bel) Wanty - Groupe Gobert                  01:43
 35 Kévin Reza (Fra) FDJ.fr                                      01:52
 36 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    01:58
 37 Julien Loubet (Fra) Team Marseille 13 KTM                    02:02
 38 Benjamin Giraud (Fra) Team Marseille 13 KTM                  02:09
 39 Marc Sarreau (Fra) FDJ.fr                                    02:10
 40 Fabio Felline (Ita) Trek Factory Racing                      02:11
 41 Dylan Groenewegen (Ned) Team Roompot                         02:13
 42 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                            02:24
 43 Benoît Sinner (Fra) Armée de Terre                           02:25
 44 Alo Jakin (Est) Auber 93                                     02:29
 45 Alexandre Blain (Fra) Team Marseille 13 KTM                  02:36
 46 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                     02:40
 47 Frederik Backaert (Bel) Wanty - Groupe Gobert                02:45
 48 Yoann Paillot (Fra) Team Marseille 13 KTM                    02:48
 49 Michael Van Staeyen (Bel) Cofidis, Solutions Credits         02:50
 50 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty - Groupe Gobert               02:51
 51 Davide Rebellin (Ita) CCC Sprandi Polkowice                  02:57
 52 Fabio Silvestre (Por) Trek Factory Racing
 53 Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ.fr                               02:59
 54 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Soudal                          03:06
 55 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                          03:08
 56 Pierrick Fedrigo (Fra) Bretagne-Séché Environnement
 57 Sean De Bie (Bel) Lotto Soudal                               03:21
 58 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
 59 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                         03:24
 60 Michel Kreder (Ned) Team Roompot                             03:30
 61 Justin Jules (Fra) Veranclassic - Ekoi                       03:34
 62 Romain Feillu (Fra) Bretagne-Séch&eacuteeacute; Environn     03:38
 63 Rudy Barbier (Fra) Roubaix Lille Metropole                   03:46
 64 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA        03:49
 65 Walter Pedraza (Col) Colombia                                03:57
 66 Anthony Geslin (Fra) FDJ.fr                                  04:09
 67 Leonardo Duque (Col) Colombia                                04:16
 68 Simone Antonini (Ita) Wanty - Groupe Gobert                  04:21
 69 Adrian Honkisz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   04:23
 70 Grégory Habeaux (Bel) Wallonie - Bruxelles                   04:30
 71 André Looij (Ned) Team Roompot                               04:47
 72 Yoann Barbas (Fra) Armée de Terre                            05:01
 73 Tim Kerkhof (Ned) Team Roompot                               05:10
 74 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale                   05:14
 75 Thomas Damuseau (Fra) Roubaix Lille Metropole                07:25
 76 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement         08:24
 77 Arnaud Gerard (Fra) Bretagne-Séché Environnement             08:25
 78 Slater Alistair (GBr) An Post - Chainreaction                08:32
 79 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie - Bruxelles                08:40
 80 Bert Van Lerberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise       08:47
 81 Kevyn Ista (Bel) Wallonie - Bruxelles                        08:53
 82 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie - Bruxelles                 09:04
 83 Rudy Molard (Fra) Cofidis, Solutions Credits                 09:06
 84 Edwin Avila (Col) Colombia                                   09:10
 85 Brayan Ramirez (Col) Colombia                                09:19
 86 Giovanni Bernaudeau (Fra) Team Europcar                      09:29
 87 Ryan Mullen (Irl) An Post - Chainreaction                    09:39
 88 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement              09:42
 89 Arthur Van Overberghe (Bel) Topsport Vlaanderen - Balois     09:50
 90 Sebastián Molano (Col) Colombia
 91 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            09:53
 92 Johnny Hoogerland (Ned) Team Roompot                         09:54
 93 Flavien Dassonville (Fra) Auber 93                           10:00
 94 Wesley Kreder (Ned) Team Roompot                             10:10
 95 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                              10:20
 96 Yannick Martinez (Fra) Team Europcar                         10:21
 97 Jorge Castiblanco (Col) Colombia                             10:22
 98 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                        10:27
 99 Xandro Meurisse (Bel) An Post - Chainreaction                10:35
100 Oliver Naesen (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise
101 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement           10:57
102 Anthony Maldonado (Fra) Auber 93                             11:05
103 Riccardo Zoidl (Aut) Trek Factory Racing                     11:37
104 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                          12:31
105 Thomas Vaubourzeix (Fra) Veranclassic - Ekoi                 13:34
106 Omar Fraile (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     14:50
107 Boris Dron (Bel) Wanty - Groupe Gobert                       15:04
108 Jimmy Turgis (Fra) Roubaix Lille Metropole                   15:19
109 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty - Groupe Gobert                 15:27
110 Laurent Pichon (Fra) FDJ.fr                                  15:35
111 Fernando Grijalba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA               15:49
112 Paulius Siskevicius (Ltu) An Post - Chainreaction            16:01
113 Angel Madrazo (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   16:02
114 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits           16:04
115 Timothy Dupont (Bel) Roubaix Lille Metropole
116 Gaëtan Pons (Bel) Wallonie - Bruxelles                       16:12
117 Julien Guay (Fra) Auber 93
118 Jimmy Engoulvent (Fra) Team Europcar                         16:35
119 Théo Vimpere (Fra) Auber 93                                  16:47
120 Maxime Renault (Fra) Auber 93                                16:50
121 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix Lille Metropole              17:28
122 Steven Tronet (Fra) Auber 93                                 17:43
123 Romain Pillon (Fra) Roubaix Lille Metropole                  18:17
124 Serge Dewortelaer (Bel) Veranclassic - Ekoi                  19:39
125 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen - Baloise            20:04
126 Alexander Maes (Bel) An Post - Chainreaction                 22:17
127 Branislau Samoilau (Blr) CCC Sprandi Polkowice               22:44
128 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar                           22:52
129 Marek Rutkiewicz (Pol) CCC Sprandi Polkowice                 23:11
130 Carlos Mario Ramirez (Col) Colombia                          23:29
131 Yann Guyot (Fra) Armée de Terre                              23:50
132 Mateusz Taciak (Pol) CCC Sprandi Polkowice                   24:31
133 Jan Hirt (Cze) CCC Sprandi Polkowice                         25:54
134 César Bihel (Fra) Auber 93                                   28:32
135 Edwing Cammaerts (Bel) Veranclassic - Ekoi                   29:26
136 Ivar Slik (Ned) Team Roompot                                 30:12

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: