KS Ślęża Sobótka i Lang Team zorganizują "Ślężańskiego Mnicha" i mistrzostwa Polski 2015

Jak co roku kolarski sezon w Polsce rozpocznie się w pierwszej połowie kwietnia w dolnośląskiej Sobótce.

Witamy w roku 2015 i zapraszamy na XXVIII Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Ślężański Mnich" otwierający sezon kolarski w Polsce.

Możemy już oficjalnie zakomunikować i potwierdzić, że KS Ślęża Sobótka podpisał porozumienie z firmą Lang Team o współpracy przy organizacji wyścigów kolarskich w Sobótce. Dotyczy to zarówno Ślężańskiego Mnicha jak również Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym. Porozumienie zawiera ściśle określony podział zadań i obowiązków organizacyjnych. Współpraca z Czesławem Langiem, organizatorem Tour de Pologne, jest dla nas wyróżnieniem, a zarazem wielkim wyzwaniem. Jesteśmy pewni, że poprzez tę współpracę wyścigi w Sobótce będą jeszcze bardziej profesjonalne i atrakcyjne, zapewniając zawodnikom lepsze warunki do rywalizacji, a kibicom dostarczą wielu dodatkowych atrakcji.

Tradycyjnie start i meta w okolicy hotelu Sobotel. Zawodnicy pokonywać będą wielokrotnie 17-kilometrową rundę: Sobótka – Strzegomiany – Będkowice – Sulistrowice – Przemiłów – Księgienice – Świątniki – Przezdrowice – Sobótka. Zaczniemy już o godz. 9.00 wyścigiem amatorów z cyklu Tauron Lang Team Race. Następnie wyścigi młodzieży a godz. 14.00 wyścig główny elity mężczyzn z udziałem wszystkich Polskich grup zawodowy. To połączenie wyścigów amatorów, młodzieży i zawodowców ma na celu stworzenie wielkiego kolarskiego święta na „rozpoczęcie sezonu”.

Nie zabraknie również znanych gwiazd Polskiego kolarstwa. W dniu wyścigu odbędzie się kolejna uroczystość odsłonięcia tablic w Alei Sław Kolarstwa. Tym razem zaprezentujemy Państwu sławy polskiego kolarstwa torowego. Zaproszenia do Alei przyjęli olimpijczycy i medaliści mistrzostw świata: Benedykt Kocot, Janusz Kotliński, Ryszard Konkolewski, Zbigniew Płatek, Andrzej Sikorski. Odsłonięta zostanie również tablica pierwszych polskich olimpijczyków, drużyny torowców medalistów z Paryża w 1924 roku. Kolejnym wychowankiem klubu z Sobótki który będzie miał swoje miejsce w Alei Sław Kolarstwa będzie również torowiec Roman Bronowicki.

Dla kibiców imprezy towarzyszące m.in.: wystawy sprzętu i akcesoriów kolarskich, stoiska sponsorów, obficie zaopatrzony bufet i oczywiście bogaty program artystyczny.

Najważniejsze jak zwykle jest to jaki klimat wszyscy wspólnie tworzymy, obok walorów sportowych jest to najcenniejsza i niepowtarzalna wartość tych zawodów. To budujące kiedy widzi się młodych adeptów kolarstwa dla których nie jednokrotnie zawody w Sobótce są pierwszym wyścigiem w życiu obok wielkich sław, mistrzów i gości honorowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 12 kwietnia do Sobótki.

Bieżące informacje o przygotowaniach, zapisach i sam przebieg imprezy można śledzić na stronie www.kolarskiemp.sobotka.pl i na FB.

źródło: www.kolarstwo.sobotka.pl
fot. Szymon Gruchalski/ActiveJet Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: