Lars Michaelsen: "Peter ma czas na wygranie ważnego klasyku"

Kiedy Peter Sagan w końcu wygra jakiś klasyk z topu, ale takiego prawdziwego topu?

Każdy wie, na co stać Petera, jaki to jest mocny zawodnik. To tylko kwestia czasu, kiedy triumfuje on w jakimś monumencie. Zrobimy wszystko, by mu to umożliwić

– powiedział dyrektor sportowy teamu Tinkoff Saxo Lars Michaelsen.

Od tego sezonu 25-letni Słowak ściga się dla rosyjskiej ekipy Bjarne Riisa, do której dołączył po sześciu latach spędzonych w Liquigas/Cannondale. Jak na razie Sagan na swoim koncie ma dwa zwycięstwa w klasykach: Gandawa-Wevelgem (2013) oraz E3 Prijs (2014). Chciałby jednak oczywiście być najlepszy np. w Paryż-Roubaix. Ubiegłoroczną edycję „Piekła Północy” ukończył na szóstym miejscu.

Nie stawiamy Petera pod żadną presją, nie spieszymy się. Klasyki to skomplikowane wyścigi. W nich wiele rzeczy może się wydarzyć

– dodał Michaelsen.

Sezon 2015 Sagan rozpocznie w Tour of Qatar, gdzie ostatni raz pojawił się cztery lata temu. Potem mistrz swojego kraju weźmie udział w Tirreno-Adriatico, Mediolan-San Remo, E3, G-W, Ronde van Vlaanderen, Scheldeprijs, Roubaix oraz prawdopodobnie w ardeńskim tryptyku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: