Herald Sun Tour 2015: etap 1

Australijczyk Cameron Meyer (Orica GreenEdge) triumfował na mecie pierwszego etapu Herald Sun Tour.

Nowy lider na ostatnich metrach pokonał kolarza z Nowej Zelandii Josepha Coopera (Avanti). Trzeci ze stratą 10 sekund finiszował Patrick Bevin (Avanti).

Wyniki 1. etapu Herald Sun Tour 2015 (2.1), Mt Macedon - Bendigo (156,9 km):
  1 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                            3:29:47
  2 Joseph Cooper (NZl) Avanti Racing Team
  3 Patrick Bevin (NZl) Avanti Racing Team                           00:10
  4 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
  5 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare
  6 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
  7 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka
  8 Grant Ferguson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
  9 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
 10 Brendan Canty (Aus) Team Budget Forklifts
 11 Lachlan Morton (Aus) KordaMentha Australian Team
 12 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare
 13 Robert Power (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 14 Scott Davies (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 15 Michael Torckler (NZl) Team Budget Forklifts
 16 Chris Hamilton (Aus) KordaMentha Australian Team
 17 Mitchell Cooper (Aus) Navitas Satalyst
 18 Mark O'Brien (Aus) Avanti
 19 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 20 Lachlan Norris (Aus) Drapac
 21 Patrick Shaw (Aus) Avanti
 22 Gabriel Cullaigh (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii           21:06
 23 Josh Edmondson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 24 Alex Clements (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team             25:38
 25 Harry Carpenter (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 26 Sam Witmitz (Aus) Team Budget Forklifts
 27 Brenton Jones (Aus) Drapac
 28 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
 29 Alistair Donohoe (Aus) Search2retain-health.com.au
 30 James Mowatt (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 31 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
 32 Adrian Hegyvary (USA) UnitedHealthcare
 33 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
 34 John Murphy (USA) UnitedHealthcare
 35 Adam Phelan (Aus) Drapac
 36 Paul van der Ploeg (Aus) Charter Mason Giant
 37 Michael Rice (Aus) Search2retain-health.com.au
 38 Ben Hill (Aus) Charter Mason Giant
 39 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge
 40 Joel Strachan (Aus) Navitas Satalyst
 41 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
 42 Matthew Goss (Aus) MTN - Qhubeka
 43 Kristian House (GBr) JLT Condor
 44 Patrick Lane (Aus) African Wildlife Safaris
 45 Cameron Wurf (Aus) KordaMentha Australian Team
 46 Jeremy Cameron (Aus) African Wildlife Safaris
 47 Sean Lake (Aus) African Wildlife Safaris
 48 Stuart Shaw (Aus) Search2retain-health.com.au
 49 Grayson Napier (Aus) Navitas Satalyst
 50 Jackson Mawby (Aus) Navitas Satalyst
 51 David Edwards (Aus) Charter Mason Giant
 52 Jacob Kauffmann (Aus) Team Budget Forklifts
 53 Brodie Talbot (Aus) Team Budget Forklifts
 54 Felix English (Irl) JLT Condor
 55 Robbie Hucker (Aus) Drapac
 56 Michael Cuming (GBr) JLT Condor
 57 Jake Kelly (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 58 Tommy Nankervis (Aus) Team Budget Forklifts
 59 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 60 Nicholas Katsonis (Aus) Charter Mason Giant
 61 Richard Handley (GBr) JLT Condor
 62 Jayden Copp (Aus) Charter Mason Giant
 63 Alexander Smyth (Aus) African Wildlife Safaris
 64 Michael Cupitt (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 65 Massimo Graziato (Ita) African Wildlife Safaris
 66 Christopher Lawless (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 67 David Melville (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 68 Ryan Thomas (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 69 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli
 70 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli
 71 Chris Jory (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 72 Neil van der Ploeg (Aus) Avanti
 73 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
 74 Jack Beckinsale (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 75 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
 76 Nicholas Schultz (Aus) KordaMentha Australian Team
 77 Cameron Bayly (Aus) Search2retain-health.com.au
 78 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka
 79 Mitchell Lovelock-Fay (Aus) Avanti
 80 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
 81 Ryan Cavanagh (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 82 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka
 83 Angus Lyons (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 84 Samuel Spokes (Aus) Drapac
 85 Tyler Spurrell (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 86 William Clarke (Aus) Drapac
 87 Steele von Hoff (Aus) KordaMentha Australian Team
 88 Kane Walker (Aus) Navitas Satalyst
 89 Angus Morton (Aus) KordaMentha Australian Team
DNF Alder Martz (USA) Search2retain-health.com.au
DNF Oliver Kent-Spark (Aus) Search2retain-health.com.au
DNF Thomas Robinson (Aus) Charter Mason Giant
DNF Rico Rogers (Aus) African Wildlife Safaris

Klasyfikacja po 1. etapie

  1 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge                            3:32:15
  2 Joseph Cooper (NZl) Avanti                                       00:04
  3 Patrick Bevin (NZl) Avanti                                       00:15
  4 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge                               00:19
  5 Lachlan Norris (Aus) Drapac                                      00:23
  6 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge
  7 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare                         00:24
  8 Lachlan Morton (Aus) KordaMentha Australian Team                 00:27
  9 Scott Davies (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii               00:28
 10 Mitchell Cooper (Aus) Navitas Satalyst
 11 Serge Pauwels (Bel) MTN - Qhubeka                                00:29
 12 Robert Power (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 13 Chris Hamilton (Aus) KordaMentha Australian Team
 14 Michael Torckler (NZl) Team Budget Forklifts                     00:30
 15 Grant Ferguson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 16 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 17 Patrick Shaw (Aus) Avanti
 18 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare                         00:31
 19 Brendan Canty (Aus) Team Budget Forklifts
 20 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare                               00:32
 21 Mark O'Brien (Aus) Avanti                                        00:34
 22 Gabriel Cullaigh (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii           21:23
 23 Josh Edmondson (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii             21:31
 24 William Clarke (Aus) Drapac                                      25:45
 25 Caleb Ewan (Aus) Orica GreenEdge                                 25:46
 26 Brenton Jones (Aus) Drapac
 27 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                                 25:47
 28 Neil van der Ploeg (Aus) Avanti
 29 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
 30 Paul van der Ploeg (Aus) Charter Mason Giant
 31 Steele von Hoff (Aus) KordaMentha Australian Team                25:48
 32 Sam Witmitz (Aus) Team Budget Forklifts                          25:49
 33 Felix English (Irl) JLT Condor                                   25:50
 34 Tyler Farrar (USA) MTN - Qhubeka
 35 Adam Phelan (Aus) Drapac 
 36 Kristian House (GBr) JLT Condor                                  25:51
 37 Jack Beckinsale (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 38 Tyler Spurrell (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody      25:52
 39 Tommy Nankervis (Aus) Team Budget Forklifts
 40 Christopher Lawless (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 41 John Murphy (USA) UnitedHealthcare
 42 David Edwards (Aus) Charter Mason Giant
 43 Graham Briggs (GBr) JLT Condor
 44 James Mowatt (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 45 Harry Carpenter (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team           25:53
 46 Matthew Goss (Aus) MTN - Qhubeka
 47 Ryan Thomas (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 48 Cameron Bayly (Aus) Search2retain-health.com.au
 49 Angus Lyons (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 50 Nick Dougall (Aus) MTN - Qhubeka
 51 Mitchell Lovelock-Fay (Aus) Avanti                               25:54
 52 Alistair Donohoe (Aus) Search2retain-health.com.au
 53 Matthew Brammeier (Irl) MTN - Qhubeka
 54 Tiziano Dall'Antonia (Ita) Androni Giocattoli
 55 Jackson Mawby (Aus) Navitas Satalyst
 56 Michael Cuming (GBr) JLT Condor
 57 Cameron Wurf (Aus) KordaMentha Australian Team                   25:55
 58 Ryan Cavanagh (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team
 59 Jayden Copp (Aus) Charter Mason Giant
 60 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 61 Samuel Spokes (Aus) Drapac
 62 Michael Cupitt (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 63 Richard Handley (GBr) JLT Condor
 64 Chris Jory (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 65 Ben Hill (Aus) Charter Mason Giant
 66 Thomas Moses (GBr) JLT Condor
 67 Kane Walker (Aus) Navitas Satalyst
 68 Alexander Smyth (Aus) African Wildlife Safaris                   25:56
 69 Adrian Hegyvary (USA) UnitedHealthcare
 70 Jake Kelly (GBr) Reprezentacja Wielkiej Brytanii
 71 Jacob Kauffmann (Aus) Team Budget Forklifts
 72 Massimo Graziato (Ita) African Wildlife Safaris
 73 Michael Rice (Aus) Search2retain-health.com.au
 74 Joel Strachan (Aus) Navitas Satalyst
 75 Robbie Hucker (Aus) Drapac                                       25:57
 76 Sean Lake (Aus) African Wildlife Safaris
 77 Patrick Lane (Aus) African Wildlife Safaris
 78 Grayson Napier (Aus) Navitas Satalyst                            25:58
 79 Stuart Shaw (Aus) Search2retain-health.com.au 
 80 Angus Morton (Aus) KordaMentha Australian Team
 81 Brodie Talbot (Aus) Team Budget Forklifts                        25:59
 82 Jeremy Cameron (Aus) African Wildlife Safaris
 83 Nicholas Schultz (Aus) KordaMentha Australian Team               26:00
 84 Songezo Jim (RSA) MTN - Qhubeka                                  26:02
 85 David Melville (Aus) Data #3 Symantec Racing Team p/b Scody
 86 Nicholas Katsonis (Aus) Charter Mason Giant                      26:03
 87 Alberto Nardin (Ita) Androni Giocattoli
 88 Alex Clements (Aus) Jayco-AIS Under-23 National Team             26:04
 89 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli                         26:06

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: