Tour de Warsaw - rejestracja rozpoczęta

Chociaż sezon rowerowy jeszcze nie nadszedł, stowarzyszenie CycloWawa nie próżnuje i przygotowuje wyjątkowe wydarzenie – maraton kolarski Tour de Warsaw.

Już 18 kwietnia z warszawskiego Soho Factory, gdzie na uczestników i gości czekać będzie miasteczko zawodów, wyruszą drużyny kolarzy, aby zmierzyć się z 200 km pętlą dookoła Warszawy. W maratonie weźmie udział około stu pięćdziesięciu kolarzy-amatorów z całej Polski.

Głównym celem maratonu jest spotkanie fanów kolarstwa i pokazania uroków aktywnego spędzania wolnego czasu. Tour de Warsaw to nie tylko maraton – to wachlarz wydarzeń towarzyszących, imprez sportowych i spotkań dydaktycznych, m.in bike fitting, prelekcje na temat zdrowego odżywiania, czy elementów prawidłowego treningu kolarskiego.

TRASA MARATONU

tdw2015-prolog-mapa3

Pierwsza edycja maratonu, czyli Tour de Warsaw – Prolog, prowadzi wzdłuż Kampinoskiego Parku Narodowego, a zawodnicy w połowie trasy opuszczają województwo mazowieckie przejeżdżając przez Puszczę Mariańską nieopodal Skierniewic. Południowa część pętli biegnie przez Bolimowski Park Krajobrazowy i dalej przez miasta: Mszczonów, Tarczyn i Górę Kalwarię.
Trasa maratonu została poprowadzona tak, aby uniknąć ruchliwych dróg krajowych i dużego natężenia ruchu samochodowego, bo cały maraton organizowany jest w otwartym ruchu ulicznym. Zawodnicy rywalizować będą w ramach klasyfikacji drużynowej.

REJESTRACJA

Chętni do udziału w maratonie startują w 6-8 osobowych drużynach, które można rejestrować na fanpage Tour de Warsaw na Facebooku lub za pomocą maila tourdewarsaw@gmail.com. Rejestracja na maraton Tour de Warsaw – Prolog rozpoczęła się 2 lutego i potrwa do 28 lutego.

Szczegółowe informacje oraz regulamin imprezy można znaleźć na stronie: www.tourdewarsaw.pl

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: