Eddy Merckx: "Wiggins musi po prostu pobić rekord godzinny"

Ponad 40 lat temu, w 1972 roku, Eddy Merckx bił rekord świata w jeździe godzinnej w dalekim Mexico City. Na wysokości, kręcąc na „normalnym” rowerze, „Kanibal” uzyskał 49,431 km. Po zmianie zasad nowy rekordzistą jest Matthias Brändle (IAM Cycling) – 51,852 km, a ma nim zostać Bradley Wiggins.

„Wiggo” zapowiedział, że w tym sezonie stawi czoła wynikowi Brändle. Kilka dni temu młodego Austriaka próbował zdetronizować Jack Bobridge (Orica-GreenEdge), lecz Australijczykowi zabrakło 500 metrów.

Jeśli nie masz znanego nazwiska i nie ustanowisz nowego rekordu, to żaden większy problem. Nikt nie będzie o tym pamiętał. Kiedy jednak nazywasz się Wiggins, musisz pobić rekord. Po prostu musisz. Ja znajdowałem się w podobnej sytuacji. Wygrałem już dwa albo trzy razy Tour de France, Giro d’Italia, ważne klasyki. Dziennikarze w Meksyku we mnie nie wierzyli, wiedziałem o tym. Wiedziałem jednak również, że bez rekordu godzinnego moja kariera będzie niekompletna

– powiedział Merckx.

Eddy sądzi, że Wiggins nie przekroczy bariery 55 km.

Gdybym dzisiaj miał bić ten rekord, zdecydowałbym się na zadaszony, długi tor. W Moskwie ma np. 333 metrów. Im dłuższe kółko, tym lepiej się wchodzi w zakręty

– dodał Merckx.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: