Cadel Evans Great Ocean Road Race 2015

Gianni Meersman (Etixx-Quick Step) wygrał pierwsze w historii zawody Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Na nieznacznie pofałdowanej trasie Belg przyjechał na czele niedużej grupy, wyprzedzając Simona Clarke'a (Orica-GreenEdge) i Nathan Haasa (Cannondale-Garmin).

Wyścigiem w Geelong swoją karierę zakończył mistrz świata (2009) i zwycięzca Tour de France (2011) Cadel Evans. 38-letni kolarz BMC Racing zajął 5. miejsce.

fot. Tim De Waele/TDW Sport

Wyniki Cadel Evans Great Ocean Road Race 2015 (1.1), Geelong - Geelong (174 km):
  1 Gianni Meersman (Bel) Extixx - Quick Step                  4:15:22
  2 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
  3 Nathan Haas (Aus) Team Cannondale-Garmin
  4 Luke Rowe (GBr) Team Sky
  5 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
  6 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
  7 Moreno Moser (Ita) Team Cannondale-Garmin
  8 Danilo Wyss (Sui) BMC Racing Team
  9 Pete Kennaugh (GBr) Team Sky                                 00:07
 10 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          00:09
 11 Silvan Dillier (Sui) BMC Racing Team
 12 Aleski Tcatevich (Rus) Team Katusha
 13 Fraser Gough (NZl) Avanti Racing Team
 14 Tanner Putt (USA) UnitedHealthcare
 15 Pieter Serry (Bel) Extixx - Quick Step
 16 Davide de la Cruz Melgarejo (Esp) Extixx - Quick Step
 17 Samuel Spokes (Aus) Drapac Professional Cycling
 18 Brendan Canty (Aus) Team Budget Forklifts
 19 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 20 Richie Porte (Aus) Team Sky
 21 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 22 Nathan Earle (Aus) Team Sky
 23 Alex Clements (Aus) Jayco-AIS Under 23 Team
 24 Yves Lampaert (Bel) Extixx - Quick Step
 25 Cameron Bayly (Aus) search2retain-health.com.au
 26 Peter Setina (USA) BMC Racing Team
 27 Michael Schär (Sui) BMC Racing Team
 28 Sergey Lagutin (Rus) Team Katusha
 29 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 30 Martin Elmiger (Sui) IAM Cycling                             00:59
 31 Jarlison Pantano Gomez (Col) IAM Cycling                     01:32
 32 Pat Lane (Aus) African Wildlife Safaris Racing Team          01:58
 33 Maxime Bouet (Fra) Extixx - Quick Step
 34 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 35 Tiziano Dall'Ántonia (Ita) Androni Giocattoli
 36 Franco Pellizotti (Ita) Androni Giocattoli
 37 Tyler Farrar (USA) MTN Qhubeka
 38 Jesse Sergent (NZl) Trek Factory Racing
 39 Darren Lapthorne (Aus) Drapac Professional Cycling
 40 Davide Villella (Ita) Team Cannondale-Garmin
 41 Daniel Summerhill (USA) UnitedHealthcare
 42 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 43 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha                             02:43
 44 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 45 Alistair Donohoe (Aus) search2retain-health.com.au
 46 Lucas Euser (USA) UnitedHealthcare
 47 Christopher Jones (USA) UnitedHealthcare
 48 Mitchell Cooper (Aus) Navitas Satalyst Racing Team
 49 Alex Smyth (Aus) African Wildlife Safaris Racing Team        05:42
 50 Robert Power (Aus) Jayco-AIS Under 23 Team
 51 Patrick Shaw (Aus) Avanti Racing Team                        07:23
 52 Damien Howson (Aus) Orica GreenEdge                          09:04
 53 Alexander Howes (USA) Team Cannondale-Garmin                 12:06
 54 Hans Jacob Bauer (NZl) Team Cannondale-Garmin                12:08

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: