UCI reformuje kolarstwo przełajowe

Orliczki na starcie mistrzostw świata, dwie nowe rundy Pucharu Świata za oceanem.

Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) na spotkaniu w czeskim Taborze podjął kilka ważnych dla kolarstwa przełajowego decyzji.

W sezonie 2016 do mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym dodana zostanie kategoria orliczek, czyli kobiet w przedziale wiekowym 17 - 22. Zmiana ta była spodziewana - poprzednio Europejska Unia Kolarska zdecydowała o dodaniu takiej kategorii w do programu przełajowych mistrzostw Europy.

Przełajowy Puchar Świata 2015/16 będzie liczył dwie rundy więcej, a rozegrane one zostaną na kontynencie amerykańskim - w kanadyjskim Montrealu i amerykańskim Las Vegas.

Unia zamknęła za to program Global Cycling Promotion, który odpowiadał za tzw. globalizację kolarstwa i promować miał wyścigi szosowe na innych kontynentach. Pod koniec sezonu 2014 UCI poinformowała, że wyścig Tour of Beijing, flagowy okręt projektu, nie będzie kontynuowany.

Inny z projektów - Tour de Hangzhou - mimo licznych zapowiedzi i planów nigdy nie został zrealizowany.

Tymczasowym członkiem UCI została Federacja Kolarska Kosowa, co jest następstwem decyzji Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego z grudnia 2014 o rozpoznaniu Komitetu Olimpijskiego Kosowa jako pełnoprawnego członka organizacji olimpijskiej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: