Tour de San Luis 2015: etap 7

Mark Cavendish (Etixx-Quick Step) po finiszu z peletonu został zwycięzcą ostatniego odcinka argentyńskiego wyścigu. W klasyfikacji generalnej triumfował Daniel Diaz (Funvic).

Podium etapowego sprintu w San Luis dopełnili Kolumbijczyk Fernando Gaviria i Jakub Mareczko (Reprezentacja Włoch).

W klasyfikacji generalnej na drugim stopniu podium znalazł się Kolumbijczyk Rodolfo Torres (Colombia), a na trzecim jego rodak Nairo Quintana (Movistar Team). Na 13. miejscu sklasyfikowano pierwszego z Polaków - Przemysława Niemca (Lampre-Merida).

Diaz wygrał Tour de San Luis po raz drugi w karierze - poprzednio triumfował w 2013 roku. W zakończonej dziś edycji dominował - okazał się najlepszy na dwóch górskich odcinkach, bardzo dobrze wypadł na czasówce, a na trzecim górskim etapie zajął trzecie miejsce, kontrolując sytuację.

Ostatni odcinek to runda honorowa wokół San Luis. Kolarze kręcili w pagórkowatym terenie otaczającym argentyńskie miasto, trzykrotnie pokonując naznaczoną nieregularnym i łagodnym podjazdem rundę. Ucieczkę dnia sformowali Adriano Malori (Movistar Team), Enzo Moyano (San Luis Somos Todos), Ben Gastauer (Ag2r La Mondiale), Michał Gołaś (Etixx-Quick Step), Thomas Voeckler (Team Europcar), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), Benjamin King (Cannondale-Garmin), Marco Bandiera (Androni Giocattoli-Venezuela) oraz Mauro Finetto (Reprezentacja Włochy).

Dziewiątka wypracowała sobie trzy minuty przewagi i dzielnie odpierała zakusy peletonu, któremu udało się zredukować przewagę do 34 sekund na 25 kilometrów przed metą. Ataków próbowali Gołaś i Finetto, ale ich wysiłki zostały przerwane przez grupę na 10 kilometrów przed metą.

Peleton prowadzony przez reprezentantów Kolumbii i zawodników Lampre-Merida pędził na metę i na ostatniej prostej w San Luis rozstrzygnął ostatnią niewiadomą wyścigu. Niemoc z poprzednich etapów przełamał Mark Cavendish (Etixx-Quick Step), po walce bark w bark pokonując dwukrotnie zwycięskiego na poprzednich etapach Fernando Gavirię. Trzecie miejsce zajął Jakub Mareczko (Reprezentacja Włoch), udowadniając, że drzemie w nim duży sprinterski potencjał.

Wyniki 7. etapu Tour de San Luis 2015 (2.1), San Luis - San Luis (122,4 km):

1 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step               2:33:29
2 Fernando Gaviria (Col) Reprezentacja Kolumbii
3 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch
4 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
5 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Seche Environnement
6 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare
7 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini
8 Francisco Paiva (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos
9 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires
10 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Seche Environnement
11 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
12 Davide Ballerini (Ita) Reprezentacja Włoch
13 Joaquin Sobrino (Spa) Inteja-MMR
14 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby
15 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
16 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare
17 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
18 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
19 Diego Milan (Dom) Inteja-MMR
20 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires
21 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
22 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
23 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny
24 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team
25 Leonardo Duque (Col) Colombia
26 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
27 Edward King (USA) Cannondale-Garmin
28 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha
29 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
30 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile
31 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
32 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step
33 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman
34 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team
35 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin
36 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
37 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha
38 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
39 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
40 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
41 Rodolfo Torres (Col) Colombia
42 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
43 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman
44 Israel Nuno (Spa) Inteja-MMR
45 Marc Soler (Spa) Movistar Team
46 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
47 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
48 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
49 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida
50 Lian Bertazzo (Ita) Reprezentacja Włoch
51 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida
52 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team
53 Weimar Roldan (Col) Reprezentacja Kolumbii
54 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale
55 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
56 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha
57 Igor Anton (Spa) Movistar Team
58 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini
59 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
60 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii
61 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement
62 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
63 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny
64 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos
65 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
66 Carlos Quintero (Col) Colombia
67 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare
68 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team
69 Edward Diaz (Col) Colombia
70 Luis Laverde (Col) Reprezentacja Kolumbii
71 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii
72 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
73 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos
74 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan
75 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch                  00:14
76 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team
77 Gabriel Juarez (Arg) San Luis Somos Todos
78 Alan Sivori (Arg) Buenos Aires                           00:18
79 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos
80 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
81 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan
82 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
83 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
84 Guido Palma (Arg) Buenos Aires
85 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
86 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
87 Enrico Battaglin (Ita) Reprezentacja Włoch
88 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
89 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Seche Environnement
90 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos
91 Carlos Oyarzun (Chi) Reprezentacja Chile
92 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin
93 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli
94 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
95 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch
96 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman
97 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Seche Environnement
98 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny
99 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
100 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
101 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
102 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos
103 Andrey Sartassov (Chi) San Luis Somos Todos
104 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
105 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
106 William Guzman (Dom) Inteja-MMR
107 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile
108 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
109 Adderlyn Cruz (Dom) Inteja-MMR
110 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
111 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan
112 Roberto Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy
113 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
114 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii
115 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli
116 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
117 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires
118 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar
119 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar
120 Maicol Rodriguez (Pan) Reprezentacja Panamy
121 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare
122 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile
123 Yennier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby
124 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile
125 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Seche Environnement
126 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini
127 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                  00:31
128 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                     01:19
129 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                    02:23
130 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
131 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli            06:56
132 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman
133 Antonio Garnero (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos
134 Ido Zilberstein (Isr) Cycling Academy Team
135 Santiago Espindola (Arg) Buenos Aires
136 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires
137 Ismael Laguna (Arg) Reprezentacja Argentyny
138 Francisco Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy
139 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
140 Mauricio Graziani (Arg) Reprezentacja Argentyny
141 Sebastian Cianci (Arg) Reprezentacja Argentyny
142 Onel Santa Clara (Cub) Reprezentacja Kuby               07:28
143 Jose De Leon (Pan) Reprezentacja Panamy                 14:52
144 Yans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby
DNF David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman
DNF Elias Pereyra (Arg) Team SEP San Juan

Klasyfikacja finałowa:

1 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos           22:37:07
2 Rodolfo Torres (Col) Colombia                             01:05
3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        01:34
4 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement      02:02
5 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii            03:16
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                03:26
7 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin                 05:29
8 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman                05:35
9 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos               05:39
10 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha
11 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                 06:25
12 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
13 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                   07:27
14 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                   07:50
15 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos                   07:54
16 Edward Diaz (Col) Colombia                               08:34
17 Igor Anton (Spa) Movistar Team                           08:42
18 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii               08:58
19 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha               09:46
20 Weimar Roldan (Col) Reprezentacja Kolumbii               09:49
21 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos                10:34
22 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                       11:41
23 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos            12:03
24 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan                    12:52
25 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires                          13:47
26 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                       16:15
27 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                    16:29
28 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman                 16:37
29 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                 17:03
30 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli              18:09
31 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                 18:12
32 Carlos Oyarzun (Chi) Reprezentacja Chile                 18:30
33 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                      18:46
34 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale               18:54
35 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                     19:04
36 Gabriel Juarez (Arg) San Luis Somos Todos                19:11
37 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                      19:15
38 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                      19:44
39 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team              19:50
40 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii                 20:51
41 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny                20:54
42 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Seche Environnement          21:14
43 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile                21:15
44 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Seche Environnement        21:19
45 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                      21:37
46 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch                 21:54
47 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                    21:57
48 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                   22:20
49 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch                  22:35
50 Luis Laverde (Col) Reprezentacja Kolumbii
51 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos                22:54
52 Carlos Quintero (Col) Colombia                           23:02
53 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team                 24:43
54 Diego Milan (Dom) Inteja-MMR                             24:45
55 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan                  25:22
56 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                      25:39
57 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan                    25:42
58 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile                 25:50
59 Fernando Gaviria (Col) Reprezentacja Kolumbii            25:52
60 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Seche Environnement       26:34
61 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                        26:54
62 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team                  27:03
63 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny              27:44
64 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                27:58
65 Roberto Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy              28:53
66 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step              29:36
67 Yennier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby                   29:41
68 Mauricio Graziani (Arg) Reprezentacja Argentyny          30:01
69 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile             30:16
70 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                       30:35
71 Adderlyn Cruz (Dom) Inteja-MMR                           31:24
72 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                    31:47
73 Leonardo Duque (Col) Colombia                            32:12
74 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                 32:53
75 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini               32:55
76 Israel Nuno (Spa) Inteja-MMR                             32:58
77 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos              33:02
78 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                 33:04
79 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                     33:27
80 Maicol Rodriguez (Pan) Reprezentacja Panamy              33:29
81 Marc Soler (Spa) Movistar Team                           33:52
82 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha                     35:04
83 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                       35:49
84 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step               36:14
85 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin             37:15
86 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                  37:20
87 Edward King (USA) Cannondale-Garmin                      37:43
88 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                   37:47
89 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                  38:03
90 Jasha Sutterlin (Ger) Movistar Team                      39:16
91 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team               39:18
92 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                        39:28
93 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk                39:29
94 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step        40:00
95 Francisco Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy            40:18
96 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli             40:45
97 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare                     41:01
98 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                     41:12
99 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                     41:23
100 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team                    42:23
101 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby                  42:36
102 Enrico Battaglin (Ita) Reprezentacja Włoch              42:49
103 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile               43:14
104 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires                        43:26
105 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini                 43:54
106 Ido Zilberstein (Isr) Cycling Academy Team              43:56
107 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                        44:02
108 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare                     44:10
109 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman                 44:26
110 Andrey Sartassov (Chi) San Luis Somos Todos             45:07
111 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini         45:21
112 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                  45:46
113 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                         45:59
114 Alan Sivori (Arg) Buenos Aires                          47:03
115 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman         47:25
116 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk              47:28
117 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman                 47:48
118 Davide Ballerini (Ita) Reprezentacja Włoch              48:16
119 Antonio Garnero (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos        48:48
120 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires                     49:40
121 Santiago Espindola (Arg) Buenos Aires                   49:41
122 Sebastian Cianci (Arg) Reprezentacja Argentyny          49:43
123 Guido Palma (Arg) Buenos Aires                          49:47
124 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini         49:58
125 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Seche Environnement   50:17
126 William Guzman (Dom) Inteja-MMR                         50:22
127 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare                       51:47
128 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar                      51:53
129 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                 52:51
130 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini               54:36
131 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                    54:42
132 Joaquin Sobrino (Spa) Inteja-MMR                        55:46
133 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                 55:55
134 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires                         56:24
135 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny         56:38
136 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                         57:00
137 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch                57:25
138 Ismael Laguna (Arg) Reprezentacja Argentyny             59:39
139 Lian Bertazzo (Ita) Reprezentacja Włoch               1:00:50
140 Onel Santa Clara (Cub) Reprezentacja Kuby             1:01:00
141 Francisco Paiva (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos      1:02:46
142 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Seche Environnement       1:05:02
143 Jose De Leon (Pan) Reprezentacja Panamy               1:06:12
144 Yans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby                   1:30:20

Klasyfikacja górska:

1 Rodolfo Torres (Col) Colombia                            35 pkt
2 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos             32
3 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos            27
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                       12
5 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement      9
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                5
7 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                        3
8 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                        3

Klasyfikacja sprinterska:

1 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii                 11 pkt
2 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires                       8
3 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos               6
4 Guido Palma (Arg) Buenos Aires                            5
5 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan                   4
6 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile                  4
7 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch                   3
8 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan                     3

Klasyfikacja młodzieżowa:

1 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii         22:40:23
2 Edward Diaz (Col) Colombia                                05:18
3 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii                05:42
4 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan                     09:36
5 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny                 17:38
6 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch                  18:38
7 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team                  21:27
8 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile                  22:34

Klasyfikacja drużynowa:

1 Colombia                                               68:07:25
2 Movistar Team                                             02:24
3 Team Katusha                                              02:29
4 Reprezentacja Kolumbii                                    03:41
5 San Luis Somos Todos                                      04:58
6 Funvic-Sao Jose Dos Campo                                 12:10
7 Cannondale-Garmin                                         19:39
8 AG2R La Mondiale                                          22:31
9 Bretagne - Seche Environnement                            27:55
10 Lampre-Merida                                            29:51
11 Jamis - Hagens Berman                                    38:47
12 Androni Giocattoli                                       42:53
13 Reprezentacja Chile                                      45:36
14 Team S.E.P. San Juan                                     47:22
15 Team Europcar                                            48:02
16 Reprezentacja Argentyny                                  50:32
17 Cycling Academy Team                                     51:28
18 Unitedhealthcare                                         52:32
19 Reprezentacja Włoch                                    1:04:32
20 Inteja - MMR                                           1:06:46
21 Buenos Aires Provincia                                 1:15:23
22 Reprezentacja Panamy                                   1:17:10
23 Nippo - Vini Fantini                                   1:17:23
24 Etixx - Quick-Step                                     1:20:07
25 Team Novo Nordisk                                      1:37:15
26 Reprezentacja Kuby                                     1:38:53

fot. Jakub Zimoch/Rowery.org

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: