Tour de San Luis 2015: etap 6

Kleber Ramos (Funvic) po wspinaczce na Filo Sierras Comechingones wygrał przedostatni odcinek argentyńskiego wyścigu Tour de San Luis.

Drugie miejsce wywalczył Rodolfo Torres (Colombia), a trzecie broniący koszulki lidera Argentyńczyk Daniel Diaz (Funvic).

Przedostatni odcinek argentyńskiego wyścigu był najkrótszym ze wszystkich etapów ze startu wspólnego i liczył zaledwie 117 kilometrów. Kolarze pokonywali 100 kilometrów po względnie płaskim terenie, po czym mierzyli się z 16-kilometrową wspinaczką (7,8%) na położone w okolicach miasta Merlo Filo Sierras Comechingones.

Ucieczkę dnia zawiązali Juan Arango (Colombia), Antoine Duchesne (Team Europcar), Matteo Cattaneo (Lampre-Merida), Thomas Danielson (Cannondale-Garmin), Pavel Kochetkov (Katusha) i Marco Canola (UnitedHealthcare).

Szóstka wypracowała sobie 4:30 przewagi nad peletonem, ale nawet obecność dobrze wspinającego się Danielsona nie dawała jej żadnych szans powodzenia. 38 kilometrów przed metą przewaga spadła do 2 minut, a u stóp podjazdu peleton tracił już tylko półtorej minuty.

Do skazanych na pożarcie nie zamierzał zapisywać się Arango i już na początku wspinaczki przypuścił atak. Nie wiele to jednak dało – peleton podkręcił tempo i wkrótce akcja dobiegła końca.

Harce faworytów rozpoczął Nairo Quintana (Movistar Team). Na atak odpowiedzieli Leonardo Messineo (San Luis Somos Todos) i lider imprezy Daniel Diaz (Funvic), a chwilę potem na czele utworzyło się 10-osobowa grupka, w której znaleźli jeszcze się m.in. Daniel Moreno i Ilnur Zakarin (Katusha), Rodolfo Torres (Colombia) i Joe Dombrowski (Cannondale-Garmin) oraz Danielson.

Z grupki tej na kilometr przed metą oderwali się Quintana, Diaz, Torres i Kleber Ramos (Funvic). Ten ostatni na ostatnich metrach okazał się najszybszy, pokonując desperacko walcząco Torresa. Diaz obronił koszulkę dojeżdżając na 3. miejscu i wyprzedzając Quintanę.

Wyniki 6. etapu Tour de San Luis 2015 (2.1), Achiras - Filo Sierras Comechingones (117,5 km):

1 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos       3:10:55
2 Rodolfo Torres (Col) Colombia                             00:02
3 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos              00:06
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                        00:15
5 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha                00:17
6 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Sechr Environnement      00:22
7 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin                 00:34
8 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii            00:39
9 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                  00:50
10 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman               01:23
11 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii               01:31
12 Igor Anton (Spa) Movistar Team                           01:33
13 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
14 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos
15 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                         01:48
16 Edward Diaz (Col) Colombia                               02:36
17 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos                   02:54
18 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida
19 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                   03:19
20 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                       03:24
21 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha
22 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos                03:32
23 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                       04:07
24 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch                  04:25
25 Weimar Roldan (Col) Reprezentacja Kolumbii
26 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan
27 Carlos Quintero (Col) Colombia                           04:44
28 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                   04:56
29 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale               05:05
30 Luis Laverde (Col) Reprezentacja Kolumbii                05:23
31 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires
32 Adderlyn Cruz (Dom) Inteja-MMR                           05:58
33 Gabriel Juarez (Arg) San Luis Somos Todos                06:02
34 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                    06:38
35 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                 06:41
36 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                     07:16
37 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile
38 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                      07:24
39 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team              07:26
40 Mauricio Graziani (Arg) Reprezentacja Argentyny
41 Diego Milan (Dom) Inteja-MMR                             07:48
42 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                      07:52
43 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Seche Environnement
44 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan
45 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team                 08:00
46 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny                08:12
47 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos                08:23
48 Maicol Rodriguez (Pan) Reprezentacja Panamy
49 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch
50 Carlos Oyarzun (Chi) Reprezentacja Chile                 08:32
51 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar
52 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile                 08:46
53 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli              08:52
54 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman                 09:18
55 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin
56 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan
57 Yennier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby
58 Roberto Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy              09:28
59 Marc Soler (Spa) Movistar Team                           09:58
60 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin
61 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Seche Environnement       10:44
62 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team
63 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Seche Environnement
64 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli
65 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale
66 Leonardo Duque (Col) Colombia
67 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii                 11:00
68 Fernando Gaviria (Col) Reprezentacja Kolumbii
69 Sebastian Cianci (Arg) Reprezentacja Argentyny           11:09
70 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny              11:33
71 Ido Zilberstein (Isr) Cycling Academy Team               12:10
72 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare
73 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida
74 Enrico Battaglin (Ita) Reprezentacja Włoch
75 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                        12:13
76 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                      12:23
77 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini
78 Antonio Garnero (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos         12:30
79 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini                13:19
80 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha                     13:23
81 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman                  13:34
82 Francisco Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy            13:40
83 Ismael Laguna (Arg) Reprezentacja Argentyny
84 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team
85 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile             13:54
86 Edward King (USA) Cannondale-Garmin                      16:16
87 Davide Ballerini (Ita) Reprezentacja Włoch
88 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step
89 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step
90 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step
91 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile
92 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk
93 Luca Paolini (Ita) Team Katusha
94 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step
95 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia
96 Andrey Sartassov (Chi) San Luis Somos Todos
97 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Seche Environnement
98 Joaquin Sobrino (Spa) Inteja-MMR
99 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale
100 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini
101 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step
102 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
103 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin
104 William Guzman (Dom) Inteja-MMR
105 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk
106 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman
107 Adriano Malori (Ita) Movistar Team
108 Jasha S¸tterlin (Ger) Movistar Team
109 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
110 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby
111 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare
112 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny
113 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team
114 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare
115 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini
116 Israel NuÒo (Spa) Inteja-MMR
117 Alan Sivori (Arg) Buenos Aires
118 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar
119 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires
120 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare
121 Guido Palma (Arg) Buenos Aires
122 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli
123 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar
124 Lian Bertazzo (Ita) Reprezentacja Włoch
125 Santiago Espindola (Arg) Buenos Aires
126 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare
127 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman
128 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida
129 Jose De Leon (Pan) Reprezentacja Panamy
130 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk
131 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires
132 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli
133 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step
134 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires
135 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli
136 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos
137 Yohann Gene (Fra) Team Europcar
138 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman
139 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini              18:30
140 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini
141 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch
142 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Seche Environnement        21:43
143 Yans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby                    22:40
144 Onel Santa Clara (Cub) Reprezentacja Kuby
145 Elias Pereyra (Arg) Team SEP San Juan                  22:48
146 Francisco Paiva (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos
DNF Fernando UreÒa (Pan) Reprezentacja Panamy
DNF Lucas Lopardo (Arg) Team SEP San Juan
DNF Dario Diaz (Arg) Team SEP San Juan

Klasyfikacja generalna po 6. etapie:

1 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos          20:03:38
2 Rodolfo Torres (Col) Colombia                            01:05
3 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                       01:34
4 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement     02:02
5 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii           03:16
6 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha               03:26
7 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos              05:21
8 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin                05:29
9 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman               05:35
10 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                        05:39
11 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale                06:25
12 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia
13 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                  07:27
14 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                  07:50
15 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos                  07:54
16 Edward Diaz (Col) Colombia                              08:34
17 Igor Anton (Spa) Movistar Team                          08:42
18 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii              08:58
19 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha              09:28
20 Weimar Roldan (Col) Reprezentacja Kolumbii              09:49
21 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos               10:16
22 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                      11:41
23 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos           11:45
24 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan                   12:52
25 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires                         13:47
26 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                   16:11
27 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                      16:15
28 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman                16:19
29 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin                16:45
30 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli             17:51
31 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli                17:54
32 Carlos Oyarzun (Chi) Reprezentacja Chile                18:12
33 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                    18:46
34 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
35 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale              18:54
36 Gabriel Juarez (Arg) San Luis Somos Todos               18:57
37 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida
38 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                     19:44
39 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team             19:50
40 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii                20:33
41 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny               20:54
42 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Seche Environnement         20:56
43 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile               20:57
44 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Seche Environnement       21:01
45 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                     21:19
46 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch                21:36
47 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                   21:39
48 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                  22:02
49 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch                 22:21
50 Luis Laverde (Col) Reprezentacja Kolumbii               22:35
51 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos               22:36
52 Carlos Quintero (Col) Colombia                          23:02
53 Mauricio Graziani (Arg) Reprezentacja Argentyny         23:05
54 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                     24:20
55 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team                24:43
56 Diego Milan (Dom) Inteja-MMR                            24:45
57 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan                 25:04
58 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan                   25:24
59 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile                25:32
60 Fernando Gaviria (Col) Reprezentacja Kolumbii           25:52
61 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos             26:06
62 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Seche Environnement      26:16
63 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale                       26:54
64 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team                 27:03
65 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyny             27:44
66 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini               27:58
67 Roberto Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy             28:35
68 Yennier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby                  29:23
69 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step             29:36
70 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile            29:58
71 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                      30:35
72 Adderlyn Cruz (Dom) Inteja-MMR                          31:06
73 Michał Gołaś (Pol) Etixx - Quick-Step                   31:47
74 Leonardo Duque (Col) Colombia                           32:12
75 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale                32:35
76 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini              32:37
77 Israel NuÒo (Spa) Inteja-MMR                            32:58
78 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli                33:04
79 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                    33:09
80 Maicol Rodriguez (Pan) Reprezentacja Panamy             33:11
81 Francisco Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy           33:22
82 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli            33:49
83 Marc Soler (Spa) Movistar Team                          33:52
84 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha                    35:04
85 Adriano Malori (Ita) Movistar Team                      35:31
86 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step              36:14
87 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires                        36:30
88 Ido Zilberstein (Isr) Cycling Academy Team              37:00
89 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin            37:15
90 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                 37:20
91 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                  37:29
92 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman                 37:30
93 Edward King (USA) Cannondale-Garmin                     37:43
94 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step                 38:03
95 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team              39:04
96 Jasha S¸tterlin (Ger) Movistar Team                     39:16
97 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                       39:28
98 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk               39:29
99 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step       39:42
100 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                   40:54
101 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare                   41:01
102 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   41:23
103 Antonio Garnero (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos       41:52
104 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team                   42:23
105 Enrico Battaglin (Ita) Reprezentacja Włoch             42:31
106 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby                 42:36
107 Santiago Espindola (Arg) Buenos Aires                  42:45
108 Sebastian Cianci (Arg) Reprezentacja Argentyny         42:47
109 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile              43:14
110 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini                43:36
111 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare                    43:52
112 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                       44:02
113 Andrey Sartassov (Chi) San Luis Somos Todos            44:49
114 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare                 45:15
115 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini        45:21
116 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                        45:41
117 Alan Sivori (Arg) Buenos Aires                         46:45
118 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk             47:10
119 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman        47:25
120 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman                47:48
121 Davide Ballerini (Ita) Reprezentacja Włoch             48:16
122 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires                    49:22
123 Guido Palma (Arg) Buenos Aires                         49:29
124 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini        49:58
125 William Guzman (Dom) Inteja-MMR                        50:04
126 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Seche Environnement  50:17
127 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli                50:28
128 Jose De Leon (Pan) Reprezentacja Panamy                51:20
129 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar                     51:35
130 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare                      51:47
131 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                   52:19
132 Ismael Laguna (Arg) Reprezentacja Argentyny            52:43
133 Onel Santa Clara (Cub) Reprezentacja Kuby              53:32
134 Elias Pereyra (Arg) Team SEP San Juan                  53:47
135 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini              54:36
136 Joaquin Sobrino (Spa) Inteja-MMR                       55:46
137 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida                55:55
138 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyny        56:20
139 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires                        56:24
140 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                        57:00
141 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch               57:25
142 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman               59:28
143 Lian Bertazzo (Ita) Reprezentacja Włoch              1:00:50
144 Francisco Paiva (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos     1:02:46
145 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-SÈchÈ Environnement      1:05:02
146 Yans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby                  1:15:28

Klasyfikacja górska:

1 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos            32 pkt
2 Rodolfo Torres (Col) Colombia                           32
3 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos           27
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      12
5 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement     9

Klasyfikacja sprinterska:

1 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii                 9 pkt
2 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos              6
3 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires                      5
4 Guido Palma (Arg) Buenos Aires                           5
5 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan                  4

Klasyfikacja młodzieżowa:

1 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii        20:06:54
2 Edward Diaz (Col) Colombia                               05:18
3 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii               05:42
4 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan                    09:36
5 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyny                17:38

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: