Santos Tour Down Under 2015: etap 4

Australijczyk Steele von Hoff (UniSA-Australia) triumfował po finiszu z peletonu na trasie czwartego odcinka Tour Down Under.

Drugim miejscem zadowolił się Daryl Impey (Orica GreenEdge), a trzecim Wouter Wippert (Drapac).

Australijczyk Rohan Dennis (BMC Racing) utrzymał swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Na trasie początkowo uciekali Michael Hepburn (Orica-GreenEdge), Peter Kennaugh (Sky), Cedric Pineau (FDJ) i Jack Bobridge (UniSA), do których próbował doskoczyć Nathan Haas (Cannondale), ale ten był zbyt wysoko sklasyfikowany, aby peleton na to pozwolił.

Czwórka na 37 km wypracowała przewagę wynoszącą 2:25. Od tego miejsca różnica zaczęła topnieć, a czołówkę pożegnał Bobridge, którego zadowoliły punkty zdobyte na górskiej premii.

Przed lotną premią (90 km) było już po całej akcji. Chwilę później skontrowali Ruslan Tleubayev (Astana), Maxim Belkov (Katusha) i Pieter Serry (Etixx-Quick Step), łatwo wypracowując 2 minuty.

Pościgiem sterował zespół Movistar, pracujący dla Juana Lobato. Pierwszy poddał się Tleubayev, natomiast Belkova i Serry, doścignięto 9 km przed metą.

To nie był jeszcze koniec harców. Luis Leon Sanchez (Astana) i Gorka Izaguirre (Movistar) pokazali się w ostatniej groźnej akcji, którą tym razem zlikwidowali kolarze Orica.

Ostanie metry prowadziły niebezpiecznie w dół, kolarze rozwinęli tam prędkość sięgającą 75 km/godz. Doszło niestety do kraksy, która miała miejsce za finiszująca czołówką.

Jack Bobridge mówił, żebym wyczekał cierpliwie do końca. Znam te drogi jak własną kieszeń. Miałem na ostatnich metrach trzymać się Marka Renshawa z Quick Step i to się znakomicie sprawdziło.

- powiedział na mecie zwycięski Steele von Hoff, na co dzień reprezentujący w tym sezonie zespół NFTO.

Wyniki 4. etapu Tour Down Under 2015 (WT), Glenelg – Mt. Barker (144,5 km):
  1 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia                      3:24:28
  2 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge
  3 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling
  4 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling
  5 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale
  6 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida
  7 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha
  8 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step
  9 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing
 10 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin
 11 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 12 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling
 13 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
 14 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo
 15 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin
 16 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin
 17 Sergey Lagutin (Uzb) Team Katusha
 18 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
 19 Tiago Machado (Por) Team Katusha
 20 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 21 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 22 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team
 23 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 24 Jack Haig (Aus) UniSA-Australia
 25 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team
 26 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale
 27 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 28 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 29 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 30 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 31 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida
 32 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team
 33 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 34 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 35 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 36 Miles Scotson (Aus) UniSA-Australia
 37 Gregory Henderson (NZl) Lotto Soudal
 38 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida
 39 Stef Clement (Ned) IAM Cycling
 40 Richie Porte (Aus) Team Sky
 41 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
 42 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
 43 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step
 44 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team
 45 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin
 46 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal
 47 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 48 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha
 49 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing
 50 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 51 Jack Bobridge (Aus) UniSA-Australia
 52 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 53 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin
 54 Daniel McConnell (Aus) Trek Factory Racing
 55 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling
 56 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 57 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 58 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 59 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge
 60 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team
 61 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team
 62 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo
 63 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida
 64 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team
 65 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 66 Robert Power (Aus) UniSA-Australia
 67 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team
 68 Luis León Sánchez Gil (Spa) Astana Pro Team
 69 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling
 70 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing
 71 Martin Kohler (Swi) Drapac Professional Cycling
 72 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo
 73 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step
 74 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step
 75 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step
 76 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 77 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 78 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin
 79 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 80 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team
 81 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 82 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 83 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team
 84 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
 85 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Soudal
 86 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ.fr
 87 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr
 88 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr
 89 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 90 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 91 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing
 92 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge
 93 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha
 94 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 95 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha
 96 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 97 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      03:20
 98 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge
 99 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team
100 Alex Edmondson (Aus) UniSA-Australia
101 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling
102 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo
103 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge
104 Neil van der Ploeg (Aus) UniSA-Australia
105 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida
106 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling
107 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
108 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling             03:20
109 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
110 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team
111 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin
112 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            03:45
113 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
114 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
115 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr
116 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
117 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida
118 Luke Rowe (GBr) Team Sky
119 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky
120 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team          04:40
121 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        04:45
122 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling
123 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling
124 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Alpecin                       13:23
125 Christopher Sutton (Aus) Team Sky
126 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
127 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale
128 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing
129 Boris Vallée (Bel) Lotto Soudal
130 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo
DNF Lawson Craddock (USA) Team Giant-Alpecin

Klasyfikacja po 4. etapie

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                        13:41:34
  2 Cadel Evans (Aus) BMC Racing Team                            00:07
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin                        00:09
  4 Daryl Impey (RSA) Orica GreenEdge                            00:13
  5 Richie Porte (Aus) Team Sky                                  00:15
  6 Michael Rogers (Aus) Tinkoff-Saxo
  7 Jack Haig (Aus) UniSA-Australia
  8 Maxime Bouet (Fra) Etixx - Quick-Step
  9 Rubén Fernandez (Spa) Movistar Team
 10 Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale
 11 Simon Geschke (Ger) Team Giant-Alpecin                       00:23
 12 Tiago Machado (Por) Team Katusha                             00:25
 13 Luis León Sánchez Gil (Spa) Astana Pro Team
 14 Tsgabu Grmay (Eth) Lampre-Merida
 15 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Movistar Team                  00:27
 16 Julien Berard (Fra) AG2R La Mondiale                         00:28
 17 Jarlinson Pantano (Col) IAM Cycling
 18 George Bennett (NZl) Team LottoNL-Jumbo
 19 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                               00:31
 20 Nathan Haas (Aus) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 21 Lars Bak (Den) Lotto Soudal
 22 Eros Capecchi (Ita) Movistar Team
 23 Peter Stetina (USA) BMC Racing Team
 24 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida                             00:37
 25 Jack Bobridge (Aus) UniSA-Australia                          00:39
 26 Lieuwe Westra (Ned) Astana Pro Team                          00:43
 27 José Herrada Lopez (Spa) Movistar Team                       00:45
 28 Sergey Lagutin (Uzb) Team Katusha                            00:52
 29 David Tanner (Aus) IAM Cycling
 30 Jérémy Roy (Fra) FDJ.fr
 31 Jesper Hansen (Den) Tinkoff-Saxo
 32 Arnold Jeannesson (Fra) FDJ.fr
 33 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL-Jumbo                   01:00
 34 Daniel McConnell (Aus) Trek Factory Racing
 35 David De La Cruz Melgarejo (Spa) Etixx - Quick-Step          01:17
 36 Samuel Dumoulin (Fra) AG2R La Mondiale                       01:24
 37 Christopher Juul Jensen (Den) Tinkoff-Saxo
 38 Simon Clarke (Aus) Orica GreenEdge
 39 Robert Power (Aus) UniSA-Australia                           01:25
 40 Davide Villella (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team     01:26
 41 Alexey Tsatevich (Rus) Team Katusha                          01:34
 42 Ryder Hesjedal (Can) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 43 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                                01:38
 44 Moreno Moser (Ita) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team
 45 Martin Velits (Svk) Etixx - Quick-Step                       01:52
 46 Oliver Zaugg (Swi) Tinkoff-Saxo                              01:59
 47 Laurent Didier (Lux) Trek Factory Racing
 48 Vicente Reynes Mimo (Spa) IAM Cycling                        02:06
 49 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida                        02:09
 50 Cameron Meyer (Aus) Orica GreenEdge
 51 Davide Malacarne (Ita) Astana Pro Team                       02:33
 52 Pablo Lastras Garcia (Spa) Movistar Team                     02:41
 53 Travis Meyer (Aus) Drapac Professional Cycling               02:42
 54 Hayden Roulston (NZl) Trek Factory Racing                    02:51
 55 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling                             02:58
 56 Gianni Meersman (Bel) Etixx - Quick-Step                     03:03
 57 Gert Dockx (Bel) Lotto Soudal                                03:05
 58 Giampaolo Caruso (Ita) Team Katusha                          03:06
 59 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling                          03:41
 60 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                          03:42
 61 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL-Jumbo                         03:45
 62 Olivier Le Gac (Fra) FDJ.fr
 63 Luke Durbridge (Aus) Orica GreenEdge                         03:51
 64 Stef Clement (Ned) IAM Cycling                               03:52
 65 Mathew Hayman (Aus) Orica GreenEdge                          04:08
 66 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                            04:31
 67 Jussi Veikkanen (Fin) FDJ.fr                                 04:44
 68 Sébastien Chavanel (Fra) FDJ.fr                              04:52
 69 Chad Haga (USA) Team Giant-Alpecin                           05:06
 70 Ian Stannard (GBr) Team Sky                                  05:11
 71 Lars Boom (Ned) Astana Pro Team                              05:16
 72 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                          05:18
 73 Niccolo Bonifazio (Ita) Lampre-Merida                        05:28
 74 Alex Howes (USA) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team          05:54
 75 Koen de Kort (Ned) Team Giant-Alpecin                        06:10
 76 Timothy Roe (Aus) Drapac Professional Cycling                06:44
 77 Manuele Boaro (Ita) Tinkoff-Saxo                             06:57
 78 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia                        07:24
 79 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha
 80 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale                            07:30
 81 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                      07:44
 82 Vladimir Isaychev (Rus) Team Katusha                         07:51
 83 Cédric Pineau (Fra) FDJ.fr                                   07:55
 84 Gregory Henderson (NZl) Lotto Soudal                         07:57
 85 Yves Lampaert (Bel) Etixx - Quick-Step                       08:14
 86 Martijn Keizer (Ned) Team LottoNL-Jumbo                      08:20
 87 Silvan Dillier (Swi) BMC Racing Team                         08:55
 88 Eugenio Alafaci (Ita) Trek Factory Racing                    09:29
 89 Peter Kennaugh (GBr) Team Sky                                09:39
 90 Mark Renshaw (Aus) Etixx - Quick-Step                        09:45
 91 Pieter Serry (Bel) Etixx - Quick-Step                        09:56
 92 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                       10:13
 93 Roger Kluge (Ger) IAM Cycling                                10:32
 94 Pavel Brutt (Rus) Tinkoff-Saxo                               11:18
 95 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida                           11:32
 96 Juan Jose Lobato (Spa) Movistar Team                         11:35
 97 Jack Bauer (NZl) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team          11:38
 98 William Clarke (Aus) Drapac Professional Cycling             11:49
 99 Calvin Watson (Aus) Trek Factory Racing                      12:09
100 Alex Edmondson (Aus) UniSA-Australia                         12:32
101 Sam Bewley (NZl) Orica GreenEdge                             12:44
102 Martin Kohler (Swi) Drapac Professional Cycling              13:31
103 Rick Flens (Ned) Team LottoNL-Jumbo                          14:00
104 Albert Timmer (Ned) Team Giant-Alpecin                       15:04
105 Graeme Brown (Aus) Drapac Professional Cycling               15:18
106 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                           15:46
107 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida                              15:47
108 Miles Scotson (Aus) UniSA-Australia                          16:25
109 Neil van der Ploeg (Aus) UniSA-Australia                     17:53
110 Kenny Dehaes (Bel) Lotto Soudal                              18:12
111 Maarten Tjallingii (Ned) Team LottoNL-Jumbo
112 Michael Hepburn (Aus) Orica GreenEdge                        18:33
113 Luke Rowe (GBr) Team Sky                                     18:44
114 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                              18:51
115 Lorrenzo Manzin (Fra) FDJ.fr                                 19:04
116 Rudiger Selig (Ger) Team Katusha                             20:01
117 Marco Coledan (Ita) Trek Factory Racing                      23:24
118 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale                     23:46
119 Jordan Kerby (Aus) Drapac Professional Cycling               25:23
120 Lasse Norman Hansen (Den) Cannondale-Garmin Pro Cycling      25:54
121 Roberto Ferrari (Ita) Lampre-Merida                          26:52
122 Enrique Sanz (Spa) Movistar Team                             29:05
123 Wouter Wippert (Ned) Drapac Professional Cycling             31:17
124 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale                       31:41
125 Marcel Kittel (Ger) Team Giant-Alpecin                       35:51
126 Barry Markus (Ned) Team LottoNL-Jumbo                        36:56
127 Axel Domont (Fra) AG2R La Mondiale                           38:49
128 Christopher Sutton (Aus) Team Sky                            38:51
129 Boris Vallée (Bel) Lotto Soudal                              42:02
130 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek Factory Racing                    45:02

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: