Tour de San Luis 2015: etap 4

Daniel Diaz (Funvic) po wspinaczce na Alto El Amago triumfował na czwartym etapie Tour de San Luis i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej wyścigu.

25-letni Argentyńczyk na metę przyjechał prawie minutę przed swoim drużynowym kolegą Alexem Dinizem i Rodolfo Torresem (Colombia).

Ucieczkę na pierwszych kilometrach wyścigu sformowali Dario Díaz (Sindicato Empleados Publicos San Juan), Juan Pablo Valencia (Colombia), Juan Arango (Reprezentacja Kolumbii) oraz Giacomo Berlato (Nippo – Vini Fantini). Czwórka uzyskała pięć minut przewagi i na ten dystans utrzymywała peleton przez większość etapu.

Grupa prowadzona przez ekipy Movistar i Funvic powoli redukowała straty, szykując się do rozgrywki na finałowym podjeździe. Pogoni nie przerwała nawet kraksa, spowodowana w pewnym momencie przez psa, który zaplątał się między kolarzy.

W końcówce kolarze mierzyli się z Cerro El Amago (10,5 km, 7,2%, ostatni kilometr 10,7% ). Uciekinierzy zaczęli wspinaczkę dwie minuty przed peletonem, co dawało im pewne nadzieje na etapowy sukces. Plany te spaliły na panewce, gdy do ataku przeszedł Nario Quintana (Movistar Team), ciągnąc za sobą lidera wyścigu – Daniela Diaza (Funvic). Duet szybko dojechał do uciekających i ruszył do mety.

Koło dwóch górali zdołał utrzymać tylko Arango. Kolumbijczycy cieszyli się tylko przez chwilę – Diaz przyspieszył i na ostatnich kilometrach podjazdu został sam. Dojechali za to Eduardo Sepulveda (Bretagne – Seche Environnement), Alex Diniz (Funvic) oraz Rodolfo Torres (Colombia), tworząc grupkę pościgową.

Diaz nie zamierzał jednak wypuścić koszulki z rąk i jak na skrzydłach mknął do mety, powiększając przewagę najpierw do 30, a potem do 50 sekund. Na metę wjechał samotnie, a sędziowie na goniących czekali prawie minutę. Wypoczywający na kole rywali Diniz zdobył drugie miejsce, a podium etapu dopełnił Torres.

Wyniki 4. etapu Tour de San Luis 2015 (2.1), Villa Dolores - Alto El Amago (142,5 km):
1 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos 	        3:29:25 	 
2 Alex Diniz (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos             00:52 	 
3 Rodolfo Torres (Col) Colombia                           00:54 	 
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      00:56
5 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement    01:19 	 
6 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii          01:57 	 
7 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos             02:10 	 
8 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha 	  	 
9 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                     02:36 	 
10 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                       02:47 	 
11 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman             03:22 	 
12 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare 	  	 
13 Weimar Roldan (Col) Reprezentacja Kolumbii 	  	 
14 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos                 03:29 	 
15 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale 	  	 
16 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin 	  	 
17 Edward Diaz (Col) Colombia 	  	 
18 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha 	  	 
19 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha 	  	 
20 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii             03:43 	 
21 Igor Anton (Spa) Movistar Team 	  	 
22 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos            03:50 	 
23 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida 	  	 
24 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos              04:13 	 
25 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida                    04:41 	 
26 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin 	  	 
27 Dayer Quintana (Col) Movistar Team 	  	 
28 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin 	  	 
29 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman 	  	 
30 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli               04:59 	 
31 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli            05:10 	 
32 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    05:18 	 
33 Gabriel Juarez (Arg) San Luis Somos Todos 	  	 
34 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement        05:39 	 
35 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan                  05:41 	 
36 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch               05:49 	 
37 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires                        05:52 	 
38 Arnold Alcolea (Cub) Reprezentacja Kuby                06:28 	 
39 Adderlyn Cruz (Dom) Inteja-MMR 	  	 
40 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team                06:55 	 
41 Carlos Oyarzun (Chi) Reprezentacja Chile 	  	 
42 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyna 	  	 
43 Mauricio Graziani (Arg) Reprezentacja Argentyna        07:04 	 
44 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                   07:08 	 
45 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii               07:23 	 
46 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step            07:33 	 
47 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team 	  	 
48 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement 	  	 
49 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement 	  	 
50 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile 	  	 
51 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                     08:02 	 
52 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                   08:14 	 
53 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar 	  	 
54 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile 	  	 
55 Francisco Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy          08:53 	 
56 Roberto Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy 	  	 
57 Luis Laverde (Col) Reprezentacja Kolumbii 	  	 
58 Fernando Gaviria (Col) Reprezentacja Kolumbii 	  	 
59 Michał Golas (Pol) Etixx - Quick-Step 	  	 
60 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 	  	 
61 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team 	  	 
62 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini              09:51 	 
63 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli 	  	 
64 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida 	  	 
65 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale 	  	 
66 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale 	  	 
67 Diego Milan (Dom) Inteja-MMR 	  	 
68 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos 	  	 
69 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    10:13 	 
70 Israel Nuno (Spa) Inteja-MMR 	  	 
71 Maicol Rodriguez (Pan) Reprezentacja Panamy 	  	 
72 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan 	  	 
73 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini             10:51 	 
74 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare 	  	 
75 Yennier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby                 10:54 	 
76 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman                11:35 	 
77 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar 	  	 
78 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos              11:39 	 
79 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile               11:41 	 
80 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha                   12:03 	 
81 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyna            12:18 	 
82 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan                12:25 	 
83 Leonardo Duque (Col) Colombia                          13:04 	 
84 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires 	  	 
85 Fernando Urena (Pan) Reprezentacja Panamy              13:17 	 
86 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team 	  	 
87 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby                 13:34 	 
88 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         14:00 	 
89 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch 	  	 
90 Enrico Battaglin (Ita) Reprezentacja Włoch 	  	 
91 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin 	  	 
92 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale 	  	 
93 Edward King (USA) Cannondale-Garmin 	  	 
94 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar 	  	 
95 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step 	  	 
96 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 	  	 
97 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step 	  	 
98 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step 	  	 
99 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida 	  	 
100 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step 	  	 
101 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 	  	 
102 Carlos Quintero (Col) Colombia 	  	 
103 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare                   14:29 	 
104 Jose De Leon (Pan) Reprezentacja Panamy               14:45 	 
105 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile             15:04 	 
106 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement 15:50 	 
107 Ismael Laguna (Arg) Reprezentacja Argentyna           16:11 	 
108 Lucas Lopardo (Arg) Team SEP San Juan                 16:28 	 
109 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli              16:36 	 
110 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini 	  	 
111 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team 	  	 
112 Ido Zilberstein (Isr) Cycling Academy Team 	  	 
113 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini 	  	 
114 Andrey Sartassov (Chi) San Luis Somos Todos 	  	 
115 William Guzman (Dom) Inteja-MMR 	  	 
116 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk 	  	 
117 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk 	  	 
118 Guido Palma (Arg) Buenos Aires                        16:51 	 
119 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyna 	  	 
120 Alan Sivori (Arg) Buenos Aires 	  	 
121 Santiago Espindola (Arg) Buenos Aires 	  	 
122 Davide Ballerini (Ita) Reprezentacja Włoch            18:30 	 
123 Antonio Garnero (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos      18:33 	 
124 Onel Santa Clara (Cub) Reprezentacja Kuby             18:49 	 
125 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                       19:04 	 
126 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar 	  	 
127 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare 	  	 
128 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare 	  	 
129 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare 	  	 
130 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk 	  	 
131 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                      19:11 	 
132 Dario Diaz (Arg) Team SEP San Juan                    19:14 	 
133 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini             19:55 	 
134 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini 	  	 
135 Sebastian Cianci (Arg) Reprezentacja Argentyna        20:11 	 
136 Joaquin Sobrino (Spa) Inteja-MMR                      20:57 	 
137 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli 	  	 
138 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman 	  	 
139 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli 	  	 
140 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida 	  	 
141 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman 	  	 
142 Elias Pereyra (Arg) Team SEP San Juan 	  	 
143 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch 	  	 
144 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement 	  	 
145 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman 	  	 
146 Luca Paolini (Ita) Team Katusha 	  	 
147 Lian Bertazzo (Ita) Reprezentacja Włoch 	  	 
148 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires 	  	 
149 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires 	  	 
150 Yans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby 	  	 
151 Francisco Paiva (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos      22:46 	 
DNS Sergio Godoy (Arg) San Luis Somos Todos 	  	 

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos 	       16:31:48 	 
2 Rodolfo Torres (Col) Colombia                           01:00 	 
3 Alex Diniz (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos             01:19 	 
4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      01:23 	 
5 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement    01:46 	 
6 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii          02:33 	 
7 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha              02:37 	 
8 Miguel Angel Rubiano (Col) Colombia                     03:33 	 
9 Daniel Jaramillo (Col) Jamis-Hagens Berman              03:58 	 
10 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos            04:04 	 
11 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha                       04:06 	 
12 Janez Brajkovic (Slo) UnitedHealthcare                 04:21 	 
13 Igor Anton (Spa) Movistar Team                         04:37 	 
14 Alberto Losada Alguacil (Spa) Team Katusha             04:38 	 
15 Enzo Moyano (Arg) San Luis Somos Todos                 04:39 	 
16 Joseph Dombrowski (USA) Cannondale-Garmin 	  	 
17 Przemysław Niemiec (Pol) Lampre-Merida                 04:47 	 
18 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale               04:48 	 
19 Edward Diaz (Col) Colombia 	  	 
20 Weimar Roldan (Col) Reprezentacja Kolumbii             04:50 	 
21 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii             05:40 	 
22 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     05:51 	 
23 Gregory Brenes (CRc) Jamis-Hagens Berman               06:00 	 
24 Mattia Cattaneo (Ita) Lampre-Merida 	  	 
25 Alfredo Lucero (Arg) San Luis Somos Todos              06:08 	 
26 Thomas Danielson (USA) Cannondale-Garmin               06:09 	 
27 Benjamin King (USA) Cannondale-Garmin                  06:47 	 
28 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan                  07:00 	 
29 Ariel Sivori (Arg) Buenos Aires                        07:20 	 
30 Gianfranco Zilioli (Ita) Androni Giocattoli            07:28 	 
31 Simone Stortoni (Ita) Androni Giocattoli               07:53 	 
32 Brice Feillu (Fra) Bretagne-Séché Environnement        07:55 	 
33 Emmanuel Guevara (Arg) San Luis Somos Todos            09:17 	 
34 Juan Arango (Col) Reprezentacja Kolumbii               09:26 	 
35 Carlos Oyarzun (Chi) Reprezentacja Chile               09:48 	 
36 Emanuel Piaskowy (Pol) Cycling Academy Team            09:52 	 
37 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch               10:02 	 
38 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    10:13 	 
39 Arnold Alcolea (Cub) Reprezentacja Kuby                10:14 	 
40 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos          10:15 	 
41 Nathan Brown (USA) Cannondale-Garmin                   10:19 	 
42 Matthieu Boulo (Fra) Bretagne-Séché Environnement      10:44 	 
43 Pavel Kochetkov (Rus) Team Katusha                     10:56 	 
44 Lucas Gaday (Arg) Reprezentacja Argentyna              11:02 	 
45 Daniel Turek (Cze) Cycling Academy Team                11:10 	 
46 Gabriel Juarez (Arg) San Luis Somos Todos              11:15 	 
47 Filippo Pozzato (Ita) Lampre-Merida                    11:27 	 
48 Guillaume Bonnafond (Fra) AG2R La Mondiale             11:48 	 
49 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar                    11:53 	 
50 Marco Canola (Ita) UnitedHealthcare                    12:01 	 
51 Armindo Fonseca (Fra) Bretagne-Séché Environnement     12:12 	 
52 Juan Pablo Valencia (Col) Colombia                     12:13 	 
53 Gonzalo Garrido (Chi) Reprezentacja Chile              12:14 	 
54 Genki Yamamoto (Jpn) Nippo - Vini Fantini              13:08 	 
55 David Lozano (Spa) Team Novo Nordisk                   13:23 	 
56 Lubos Malovec (Svk) Cycling Academy Team               13:38 	 
57 Romain Guillemois (Fra) Team Europcar                  13:51 	 
58 Israel Nuno (Spa) Inteja-MMR                           13:59 	 
59 Michał Golas (Pol) Etixx - Quick-Step                  14:02 	 
60 Michał Kwiatkowski (Pol) Etixx - Quick-Step            14:04 	 
61 Jorge Giacinti (Arg) San Luis Somos Todos              14:05 	 
62 Diego Milan (Dom) Inteja-MMR                           14:06 	 
63 Mauricio Graziani (Arg) Reprezentacja Argentyna        14:07 	 
64 John Kronborg Ebsen (Den) Androni Giocattoli           14:20 	 
65 Fabrice Jeandesboz (Fra) Team Europcar                 14:35 	 
66 Patricio Almonacid (Chi) Reprezentacja Chile           14:47 	 
67 Ignacio Perez (Arg) Team SEP San Juan                  14:54 	 
68 German Tivani (Arg) Reprezentacja Argentyna 	  	 
69 Fernando Gaviria (Col) Reprezentacja Kolumbii          14:56 	 
70 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale               15:16 	 
71 Francisco Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy          15:46 	 
72 Luis Laverde (Col) Reprezentacja Kolumbii              16:11 	 
73 Jose Rodriguez (Chi) Reprezentacja Chile               16:24 	 
74 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan                16:29 	 
75 Carlos Quintero (Col) Colombia                         16:45 	 
76 Mauro Finetto (Ita) Reprezentacja Włoch                16:53 	 
77 Hugo Houle (Can) AG2R La Mondiale 	  	 
78 Roberto Gonzalez (Pan) Reprezentacja Panamy            17:16 	 
79 Yennier Lopez (Cub) Reprezentacja Kuby                 17:29 	 
80 Leonardo Duque (Col) Colombia                          17:59 	 
81 Giacomo Berlato (Ita) Nippo - Vini Fantini             18:09 	 
82 Fernando Urena (Pan) Reprezentacja Panamy              18:41 	 
83 Carlos Betancur (Col) AG2R La Mondiale                 18:55 	 
84 Claudio Arone (Arg) Buenos Aires                       19:01 	 
85 Wojciech Migdał (Pol) Cycling Academy Team             19:50 	 
86 Mark Cavendish (GBr) Etixx - Quick-Step                20:03 	 
87 Fabio Sabatini (Ita) Etixx - Quick-Step 	  	 
88 Kristoffer Skjerping (Nor) Cannondale-Garmin 	  	 
89 Łukasz Wiśniowski (Pol) Etixx - Quick-Step 	  	 
90 Adriano Malori (Ita) Movistar Team 	  	 
91 Marc Soler (Spa) Movistar Team 	  	 
92 Edward King (USA) Cannondale-Garmin 	  	 
93 Dmitriy Kozonchuk (Rus) Team Katusha                   20:05 	 
94 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk              20:08 	 
95 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    21:26 	 
96 Ido Zilberstein (Isr) Cycling Academy Team             21:35 	 
97 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Etixx - Quick-Step      21:53 	 
98 Adderlyn Cruz (Dom) Inteja-MMR                         21:54 	 
99 Maicol Rodriguez (Pan) Reprezentacja Panamy            21:58 	 
100 Carson Miller (USA) Jamis-Hagens Berman               22:04 	 
101 Felix Nodarse (Cub) Reprezentacja Kuby                22:32 	 
102 Adrian Alvarado (Chi) Reprezentacja Chile             22:33 	 
103 Serghei Tvetcov (Rom) Androni Giocattoli              22:39 	 
104 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                  23:09 	 
105 Carlos Alzate (Col) UnitedHealthcare                  23:15 	 
106 Antoine Duchesne (Can) Team Europcar                  23:25 	 
107 Mattia Pozzo (Ita) Nippo - Vini Fantini               23:32 	 
108 Santiago Espindola (Arg) Buenos Aires                 24:06 	 
109 Kiel Reijnen (USA) UnitedHealthcare                   25:03 	 
110 Antonio Garnero (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos      25:06 	 
111 Luka Pibernik (Slo) Lampre-Merida                     25:22 	 
112 Nicolas Lefrancois (Fra) Team Novo Nordisk            26:22 	 
113 Alan Sivori (Arg) Buenos Aires                        26:39 	 
114 Lucas Lopardo (Arg) Team SEP San Juan                 26:53 	 
115 Yohann Gene (Fra) Team Europcar                       27:03 	 
116 Jonathan Clarke (Aus) UnitedHealthcare 	  	 
117 Andrey Sartassov (Chi) San Luis Somos Todos           27:07 	 
118 Enrico Battaglin (Ita) Reprezentacja Włoch            27:08 	 
119 Riccardo Stacchiotti (Ita) Nippo - Vini Fantini       27:46 	 
120 Onel Santa Clara (Cub) Reprezentacja Kuby             27:47 	 
121 Lucas Sebastian Haedo (Arg) Jamis-Hagens Berman       28:30 	 
122 Elias Pereyra (Arg) Team SEP San Juan                 28:36 	 
123 Stephen Leece (USA) Jamis-Hagens Berman               29:00 	 
124 Sebastian Cianci (Arg) Reprezentacja Argentyna        29:08 	 
125 Davide Ballerini (Ita) Reprezentacja Włoch            29:26 	 
126 Yoav Bear (Isr) Cycling Academy Team 	  	 
127 Sacha Modolo (Ita) Lampre-Merida                      29:48 	 
128 Dario Diaz (Arg) Team SEP San Juan                    30:27
129 Yauheni Hutarovich (Blr) Bretagne-Séché Environnement 30:50 	 
130 William Guzman (Dom) Inteja-MMR                       31:31 	 
131 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires                   31:34 	 
132 Guido Palma (Arg) Buenos Aires                        31:43 	 
133 Jose De Leon (Pan) Reprezentacja Panamy               31:47 	 
134 Marco Bandiera (Ita) Androni Giocattoli               32:01 	 
135 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo - Vini Fantini       32:05 	 
136 Oscar Gatto (Ita) Androni Giocattoli                  32:21 	 
137 Ken Hanson (USA) UnitedHealthcare                     32:58 	 
138 Nicolas Marini (Ita) Nippo - Vini Fantini             33:27 	 
139 Bryan Naulleau (Fra) Team Europcar                    34:04 	 
140 Jakub Mareczko (Ita) Reprezentacja Włoch              34:29 	 
141 Ismael Laguna (Arg) Reprezentacja Argentyna           35:07 	 
142 Joaquin Sobrino (Spa) Inteja-MMR                      35:59 	 
143 Julian Gaday (Arg) Buenos Aires                       37:29 	 
144 Francisco Paiva (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos      37:36 	 
145 Maximiliano Richeze (Arg) Lampre-Merida               38:21 	 
146 Luca Paolini (Ita) Team Katusha                       38:29 	 
147 Julian Barrientos (Arg) Reprezentacja Argentyna       39:02 	 
148 Daniel Mclay (GBr) Bretagne-Séché Environnement       40:04 	 
149 Lian Bertazzo (Ita) Reprezentacja Włoch               42:12
150 David Williams (USA) Jamis-Hagens Berman              42:57 	 
151 Yans Arias (Cub) Reprezentacja Kuby                   48:55 	 

Klasyfikacja górska:

1 Daniel Diaz (Arg) Funvic-Sao Jose dos Campos            20 pkt
2 Rodolfo Torres (Col) Colombia                           14
3 Kleber Ramos (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos 	       9 	 
4 Alex Diniz (Bra) Funvic-Sao Jose dos Campos              9 	 
5 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Séché Environnement     6 	 

Klasyfikacja sprinterska:

1 Leandro Messineo (Arg) San Luis Somos Todos              6 pkt
2 Dario Diaz (Arg) Team SEP San Juan                       6 	 
3 Sebastian Tolosa (Arg) Buenos Aires                      5 	 
4 Guido Palma (Arg) Buenos Aires                           5 	 
5 Mauricio Muller (Arg) Team SEP San Juan                  4 	 

Klasyfikacja młodzieżowa:

1 Rodrigo Contreras (Col) Reprezentacja Kolumbii 	  	 
2 Edward Diaz (Col) Colombia 	  	 
3 German Chavez (Col) Reprezentacja Kolumbii 	  	 
4 Gaston Javier (Arg) Team SEP San Juan 	  	 
5 Simone Petilli (Ita) Reprezentacja Włoch 	  	 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: